!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Přepadení řopíků 1938 v Pevnostním areálu Slavonice
Přepadení řopíků 1938 v Pevnostním areálu Slavonice
"> "> ">
4.8.
+ Přidat foto

Přepadení řopíků 1938 v Pevnostním areálu Slavonice

Kdy 4. srpen 2018 Historické a vojenské akce
Pravidělně pořádaná tradiční bojová ukázka pod názvem "Přepadení řopíků 1938" se koná v sobotu 4. srpna 2018 v Pevnostním areálu Slavonice.
Vždy první sobotu v srpnu od 14:00 hodin pořádá Pevnostní areál Slavonice tradiční bojovou ukázku Přepadení řopíků 1938. Dvoudílná ukázka je vsazena do období září a října 1938.

V první části je prezentována skutečná situace z období mobilizace v září 1938, přestřelka se sudetoněmeckými povstalci (Freikorpsem) a následné obsazení pohraničí německou armádou na počátku října téhož roku po přijetí mnichovské dohody. Ve druhé části je předveden fiktivní boj mezi německou Wehrmacht a čs. armádou na linii opevnění tak, jak by mohl vypadat, kdyby čs. vláda odmítla mnichovskou dohodu přijmout a rozhodla se bránit.

Vystupují uniformovaní členové vojenskohistorických klubů s dobovými puškami, samopaly a kulomety, včetně vojenské techniky a pyrotechnických efektů.
Celý popis
Naposledy změněno: 4. 8. 2018

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Arkáda

Hotel Arkáda

Slavonice, Jižní Čechy
Hotel a restaurace Landštejnský dvůr

Hotel a restaurace Landštejnský dvůr

Slavonice, Jižní Čechy
Kemp Letní den

Kemp Letní den

Staré Hobzí, Jižní Čechy
Cyklocamp pod Landštejnem v jižních Čechách

Cyklocamp pod Landštejnem v jižních Čechách

Staré Město pod Landštejnem, Jižní Čechy