Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Tříkrálový ples ve středověkém stylu
Stredoveký dvorský tanec
Společenské akce

Tříkrálový ples ve středověkém stylu

Zveme vás na 24. historický ples v Divadelním sále pražského Emauzského opatství. Nový rok oslavíme v duchu středověkých tradic a zvyklostí. Vydáme se společně do historie po stopách slavení Vánoc v období středověku.
Pro hosty Tříkrálového plesu bude připraven celovečerní historický program. Vystoupí kejklíř Papuch se svou bylinkářkou, zahrajete si poznávací hru, vyzkoušíte střelnici z kuší, kolo štěstí, balónky, házení kruhu a další. Soubor starého tance REGII CAROLI REGIS vám představí vznešené královské i skočné mešťanské tance.

Historický kostým není podmínkou účasti na plese! Hosté, kteří nevlastní kostým, mohou přijít v současném společenském oděvu. Zájemcům o dobové kostýmy rádi doporučíme některou z divadelních půjčoven. Své kostýmy vybírejte, prosím, podle středověké módy z let 1250–1530.

Můžete také pozvat své přátele a známé k tanci i společnému posezení na středověké hostině. Tradičně budou v sále připraveny prostřené stoly a historické nádobí, do kterého si, prosím, přineste pokrmy a nápoje dle vlastní chuti, neboť kuchyni v klášteře nemáme.

Každý rok vyhlašujeme přehlídku nejzdařileších receptů na pokrm nebo nápoj podle historického, nejlépe středověkého, ale i staročeského receptu. Hodnotí se chuť, náročnost receptu a přísady. Ti nejlepší si odnesou hodnotné ceny!

Ples bude probíhat formou výuky a názorných ukázek jednotlivých tanců, které budou všem hostům vysvětleny. Zúčastnit se může každý, i úplný začátečník.

Sál bude otevřen od 18:00 k převlečení do kostýmů, zahájení programu tanečního večera v 19.00 hodin. Těšíme se na vás!

Provozovatel

ŠKOLA STARÉHO TANCE

Vyšehradská 49/320
128 00 Praha 2
Tel.:
+420 723 955 871
Email:
skolatance@centru...
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
https://www.skola...
WWW:
www.regii-caroli-...
GPS:
50,072212 14,417899
 
Region:
Praha
Město:
Praha 2
Tipy na výlet:
Praha 2 a okolí
 

Vstupné

Cena: 200 Kč

Poznámka:Rezervace vstupenek není nutná.

 

Časová náročnost

6,0 hodin

 
 

Španělské tance 13. století

Taneční odpoledne s výukou středověkých lidových tanců podle hudebních skladeb dochovaných ve sborníku mariánských písní Cantigas de Santa Maria z doby vlády Alfonse X. Moudrého, krále Castilie a Leonu.
Praha 2, Praha

Vzpomínky na Hanu Hegerovou – koncert

Malé hudební zastavení věnované velké šansoniérce, která svým interpretačním uměním získala nejen české publikum, ale i Mekku francouzského šansonu – Paříž.
Praha 2, Praha

Harmonie přírody v umění

Výstava "Harmonie přírody v umění" v Městské knihovně v Praze – pobočka Dittrichova, kterou bude možné navštívit od 1. do 31. března v otevíracích hodinách knihovny.
Praha 2, Praha

Růžový máj 2023

Více, než 25 vinařů především z Moravy, degustace růžových vín a klaretů, gastronomie snoubící se s růžovým vínem, bohatý doprovodný program. Takový bude dvanáctý ročník festivalu Růžový máj. Bude se konat v sobotu 20. května na náplavce Rašínova nábřeží.
Praha 2, Praha

Aktivity v okolí

Kurzy salsy v Praze Na Slovanech

Přijďte si zatančit a naučit se salsu. Lekce pro úplné začátečníky až super pokročilé nedaleko Václavského a Karlova náměstí v Praze. V kurzech se věnujeme moderní salse vycházející z Portorikánského stylu a afro-kubánských kořenů tance a hudby.
Praha 1, Praha

Divadlo Neklid – stálá profesionální scéna v Emauzích

Divadlo Neklid nabízí pestrý repertoár pro všechny věkové skupiny diváků, druhové rozpětí od klasické činohry, moderní činohry k inscenaci v site specific prostoru, přes alternativně loutkové po experimentální formy a scénická čtení.
Praha 2, Praha

Emauzy – klášter benediktinů Na Slovanech

Emauzy – jediný slovanský klášter říše Karla IV., se stal střediskem vzdělanosti a umění. Mezi studenty cyrilometodějského jazyka patřil i Jan Hus. Vznikla zde řada iluminovaných literárních skvostů, včetně tzv. Remešského evangeliáře, který se dostal až do korunovačního pokladu francouzských králů.
Praha 2, Praha

Mladotovský palác neboli legendami opředený Faustův dům

Faustův dům neboli Mladotovský palác se nachází na jižním konci Karlova náměstí. Pojmenování si dům vysloužil díky svým obyvatelům: alchymistovi Edwardu Kelleymu a později Ferdinandu Antonínovi Mladotovi ze Solopysk, který tu prý dělal hlučné chemické pokusy.
Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Pražírna I need coffee

Nedaleko Palackého náměstí se nachází kavárnička I Need Coffee, kde si můžete dopřát poctivý šálek kávy!
Praha, Praha

U Dobré Myšlenky

Noderní restaurace v Praze u Rašínova nábřeží s moderní, ale poctivou českou a vynikající mezinárodní kuchyní.
Praha, Praha

Hospoda U Kalendů v pražském Podskalí

Hospoda U Kalendů v pražském Podskalí vznikla na začátku minulého století. Od roku 2022 je součástí rodiny Ambiente, která se snaží na pestrou tradici tohoto lokálně významného místa navázat. Přijďte ochutnat poctivá pražská jídla a pečlivě ošetřené plzeňské pivo!
Praha 2, Praha

Plavecká Polévka

Na pražské Výtoni můžete navštívit bistro, kde tvoří polévky hlavní portfolio denního menu. Skvělé místo na oběd, ale také odpolední posezení. Očekávat můžete dobře fungující zařízení s jasným konceptem a stálou kvalitou.
Praha, Praha