Úvod > Co chcete dělat? > Divadlo Neklid – stálá profesionální scéna v Emauzích
Kultura

Divadlo Neklid – stálá profesionální scéna v Emauzích

Divadlo Neklid nabízí pestrý repertoár pro všechny věkové skupiny diváků, druhové rozpětí od klasické činohry, moderní činohry k inscenaci v site specific prostoru, přes alternativně loutkové po experimentální formy a scénická čtení.
Divadlo Neklid je scénou s náročnějším uměleckým repertoárem, který dlouhodobě buduje s důrazem na tradici malých studiových divadel, pokud jde o poetiku a významové směřování, s cílem profilovat divadlo s jasnou koncepcí, která má uspokojit poptávku po solitérské činoherní tvorbě pro všechny věkové skupiny diváků (děti, mládež, dospělí).

V divadelních představeních převažuje žánr hořké komedie, své místo zaujímají společensko kritické tituly, jakož i časosběrné retrospektivní vzpomínky.

Divadlo Neklid poskytuje herecké příležitost začínajícím kolegům, kterým pomáhá na startu jejich profesionální kariéry, zkušeným kolegům, kteří nemají uspokojivé profesní nabídky v jiných divadlech a hercům – seniorům, kteří už v jiných divadlech nedostávají příležitosti. V předprogramu od 19 hodin účinkují absolventi Herecké školy Neklid s autorskou pohádkou pro celou rodinu ve stylu commedie dell´arte.