Úvod > Kalendář akcí > Oslaďte si život v Kavárně Potmě

Oslaďte si život v Kavárně Potmě

Kdy 3. červen 2019 12:00 - 20. červen 2019 16:00 Společenské akce
Světluščí Kavárna POTMĚ, ve které obsluhují v absolutní tmě nevidomí kavárníci, zahájila svůj provoz 3. června na náměstí Republiky v Praze. Vítat hosty ve světě zvuků, chutí a vůní bude až do 20. června. Kromě osvěžujících nápojů a zmrzliny, nabídne i koncerty.
Otevírací doba Kavárny POTMĚ je 10.00 – 21.00 hodin, s pauzou od 15.00 – 16.00 hodin. Pro hosty je v nové kavárně připravena řada překvapení, která probudí fantazii i smysly, lákají organizátoři. Návštěvníci si také budou moci poprvé vyzkoušet virtuální realitu nebo hmatový, sluchový a čichový stůl, a maximálně tak zapojit ostatní smysly.

Hosty v kavárně provází lidé, kteří z role nevidomých nevystoupí většinou celý život. Číšníci a barmani návštěvníky nejen obsluhují, ale také radí, jak pomocí pomyslných hodinových ručiček najít hrníček na stole nebo jak využít sluch k orientaci v kavárenském prostředí. V nabídce kavárny jsou teplé a studené nápoje a nově i sladké či slané zdravé občerstvení. Za kafe zaplatíte 180 Kč a na památku navíc dostatnete hrneček se Světlušcím logem.

Výtěžek z Kavárny POTMĚ putuje na konto Světlušky Nadačního fondu Českého rozhlasu, která pomáhá těžce zrakově postiženým dětem i dospělým na cestě k samostatnému životu plnému pestrých aktivit.
Celý popis
Naposledy změněno: 12. 6. 2019