!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Kavárna Potmě se opět otevřela na náměstí Republiky

Kavárna Potmě se opět otevřela na náměstí Republiky

Vydáno 12. června 2019 Zážitky
Světluščí Kavárna Potmě, ve které obsluhují v absolutní tmě nevidomí kavárníci, zahájila slavnostně svůj provoz začátkem června na náměstí Republiky v Praze. Vítat hosty ve světě zvuků, chutí a vůní bude až do 20. června 2019. Kavárnu Potmě již netvoří autobus, ale nově mobilní modul.
Světluška PotměKavárna Potmě je jediná kavárna, kde si můžete dát černou kávu s mlékem, a pořád bude černá. Nemusíte se ale bát, že vám bude ve světě tmy smutno. Zdejší nevidomí kavárnici se o vás postarají a případné chmury a obavy hned rozptýlí s humorem sobě vlastním, i když i ten je někdy černý.

Otevírací doba Kavárny Potmě je 10:00 až 21:00 hodin, s pauzou od 15:00 do 16:00 hodin. Vstupné činí 180 Kč, v ceně je kromě netradičního zážitku zahrnut i hrneček se světluščím logem, který si návštěvník odnáší na památku. Na každém stole v Kavárně Potmě jsou také pastelky a papír, a tak si mohou malí i velcí návštěvníci něco namalovat. Jak se jim to povedlo, zjistí až zpátky na světle před kavárnou

Novinkou letošního ročníku charitativní akce je umístění kavárny do mobilních modulů, které nahradily dosud používaný zatemněný autobus. Novou podobu kavárna navrhla mladá designérka Adéla Bačová.
 

Kavárna Potmě: místo, kde se stanou nevidomí vašima očima

Kavárna PotměKavárna Potmě je jedinečným místem, kde se role vidících a nevidomých na chvíli vymění. V úplně zatemněném prostoru se vašima očima stanou nevidomí. Usadí vás ke stolu, obslouží a připraví vám kávu nebo jiný nápoj, jaký jste ještě neviděli. Nevidomí jsou těmi, kteří nabízejí svoji pomoc vidícím, a na které se můžete při pohybu ve tmě spolehnout. Kavárna Potmě funguje od roku 2006 a od té doby ji navštívilo více než 50 000 lidí. Sedmým rokem existuje i její mobilní verze v zatemněném autobusu, který putuje od jara do podzimu Českou republikou.

Výtěžek z Kavárny Potmě putuje na konto Světlušky Nadačního fondu Českého rozhlasu, která pomáhá těžce zrakově postiženým dětem i dospělým na cestě k samostatnému životu plnému pestrých aktivit.