Úvod > Co chcete dělat? > Zážitky > Dům dětí a mládeže Prahy 1
Zážitky

Dům dětí a mládeže Prahy 1

Původně gotický dům v Truhlářská ulici prošel rekonstrukcí a od roku 2022 v něm sídlí dům dětí a mládeže. Středisko volného času Jednička slouží dětem, mládeži i dospělým, kterým nabízí desítky kroužků a různých aktivit.
Památkově chráněný dům v Petrské čtvrti na adrese Truhlářská 1113/8 vznikl v období baroka scelením dvou gotických domů. Za klasicistní fasádou objektu se středověkým jádrem se nyní nachází prostory Domu dětí a mládeže Prahy 1. Původně měšťanský dům zrekonstruovali architekti z atelieru Kava. Památkáři zde při rekonstrukci objevili cennou nástěnnou malbu nebo barokní krov.

Prostory jsou určené nejen dětem, ale i dospělým. Součástí domu je také víceúčelový sál a kavárna. DDM nabízí výtvarné kroužky, IT, robotiku, ale i hudební nebo divadelní kurzy pro děti i dospělé. Vyučují se zde i cizí jazyky nebo čeština pro cizince.
 

Z historie domu:

Dům v Truhlářské ulici byl léta opuštěný a chátral. Původně gotický dům byl mnohokrát přestavován, nejzásadnější přestavba proběhla na konci 18. století, kdy nemovitost koupila evangelická církev a původní taneční sál přestavěla na modlitebnu, kam se vešlo až 300 věřících, další části domu pak sloužily k bydlení. Na začátku 20. století církev dům prodala a byty se staly i z modlitebny. Postupem času byly opuštěny i byty a dům upadal do té doby, že hrozila jeho kompletní devastace. Té zabránila Praha 1 díky rekonstrukci, která zde probíhala mezi lety 2018 až 2022.
 

Provozovatel

Středisko volného času Jednička

Truhlářská 1113/8
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 241 731 510
Email:
info@svc1.cz
WWW:
https://www.svcje...
GPS:
50,090053 14,429305
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 

Vánoční trhy Praha 2022

Největší vánoční trhy v České republice můžete navštívit na Staroměstském náměstí a náměstí Republiky. Tradice, vánoční atmosféra, dětská dílnička, výborné jídlo a české výrobky.
Praha 1, Praha

Pražská Pallas a Moravská Hellas 1902: Auguste Rodin v Čechách a na Moravě

Výstavní projekt se systematicky věnuje „doprovodnému programu“, který byl Rodinovi připraven. Na základě studia archivních pramenů se její autoři snaží zmapovat očekávání a výsledky, které cesta Augusta Rodina do Prahy a na Moravu přinesla.
Praha, Praha

Betlémy 2022 – kostel sv. Josefa na Novém Městě

Betlém v tomto kostele kapucínského řádu je řezbářské dílo připisované rodině pana Josefa Chocholy (1866–1918) z Příbrami, který se později přestěhoval do Prahy na Smíchov.
Praha, Praha

Noc hotelů v Praze a dalších městech ČR 2023

Tak trochu jiná noc. Opusťte stereotyp všedních dnů a pohleďte na své město očima turistů. Užijte si noc i den tam, kde jste doma.
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Galerie Arte Decor Gražyna v Praze

Galerie Arte Decor Gražyna představuje současnou autorskou tvorbu v kombinaci s dekorativním uměním.
Praha 1, Praha

Rodinné zábavní centrum Hrad Zábavy

Hrad Zábavy je rodinné zábavní centrum pro děti a jejich rodiče, kde se dá příjemně strávit volný čas. Park se skládá z velkého množství atrakcí, zábavných hracích automatů, umělecké dílny a kavárny. Centrum je od 1. června 2012 dočasně UZAVŘENO!
Praha 1, Praha

Dům fotografie – Galerie hlavního města Prahy

Galerie hlavního města Prahy otevřela pro veřejnost Dům fotografie, kde jsou prezentovány výstavy zaměřené výhradně na fotografii. Dům v Revoluční ulici byl postaven podle návrhu Fridricha Lehmanna v roce 1937 pro pojišťovnu Victoria.
Praha 1, Praha

Fitness Kotva

Příjemné místo pro aktivní odpočinek, které dokáže každému nabídnout přesně to, co hledá. Velký výběr strojů i pro náročné sportovce. V prostorách kardio a aerobní zóny jsou připraveni kvalifikovaní a vstřícní osobní trenéři, kteří se o vás postarají.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Atrium Grand Majestic Plaza

Atrium restaurant se zimní zahradou, nabízející rozmanitou mezinárodní kuchyni i výběr českých specialit.
Praha 1, Praha

Restaurace Atrium

Restaurace Atrium s celkovou kapacitou 120 míst a variabilitou prostoru, je vhodným místem pro pracovní oběd, romantickou večeři nebo rodinnou oslavu.
Praha 1, Praha

Restaurace Chanchala – gurmánský zážitek v centru Prahy

Přijďte si užít orientální atmosféry a výborné indické kuchyně do samotného centra Prahy. Mimo kvalitních surovin dochucených originálním kořením si také můžete užít naší nabídku čajovny nebo vodních dýmek za příznivou cenu.
Praha 1, Praha

Pivní Prahou se sládkem!

Pojďte s námi objevovat to nejlepší z pražských hospod a pivovarů! Jsme profesionální pivní sommelieři, a chceme ukázat, že Praha toho má skutečně hodně co nabídnout v oblasti piva, a to ne jen známých značek, ale i jednotlivých představitelů trendu minipivovarů. Tak pojďte s námi na pivo!
Praha 1, Praha