Úvod > Co chcete dělat? > Lucytours – objev s námi krásy Prahy
Zážitky

Lucytours – objev s námi krásy Prahy

Pěší túra Prahou s průvodcem od zavedené společnosti specializující se na privátní túry od roku 1997. Ukážeme vám Staré Město včetně Židovské čtvrti, přejdeme Karlův most, projdeme si malebné uličky Malé Strany a nakonec navštívíme Pražský hrad.
Objevte s námi krásy našeho hlavního města s licencovaným profesionálním průvodcem! Obvykle začínáme na Náměstí Republiky, kde se nachází Obecní Dům, nejkrásnější secesní budova v Čechách, ve které byla podepsána 28. října Československá deklarace nezávislosti. Půjdeme okolo Stavovského divadla, kde měla 29. října 1787 světovou premiéru Mozartova opera Don Giovanni. Na Staroměstkém náměstí si vysvětlíme, jak číst Staroměstský orloj. V Židovské čtvrti si poslechnete legendy o Rabi Lowovi a Golemovi a dozvíme se více o historii židů v českých zemích.

Následně přejdeme slavný Karlův most a dozvíme se více o jeho historii a stavbě. U zdi Johna Lennona si připomeneme dobu nesvobody za minulého režimu. V kostele Nanebevzetí Panny Marie si poslechnete příběh slavného Pražského jezulátka. Přes Jánský Vršek a Nerudovou ulicí se vyšplháme na Hradčanské náměsti, kde budeme obdivovat naskytnutý výhled na Prahu a četné paláce, které toto náměstí obepínají. Následně si projdeme Pražský hrad včetně katedrály Svatého Víta. Túru zakončíme procházkou Svatováclavskou vinicí dolů na Klárov. 

Ubytování a restaurace v okolí