Úvod > Aktuality > Jarní prázdniny 2020: tipy kam s dětmi během jarních prázdnin pro týden 17. – 23. února
Jarní prázdniny 2020: tipy kam s dětmi během jarních prázdnin pro týden 17. – 23. února
"> "> "> "> "> "> ">

Jarní prázdniny 2020: tipy kam s dětmi během jarních prázdnin pro týden 17. – 23. února

Vydáno 12. února 2020 Zážitky
Portál Kudy z nudy každý den nabízí řadu tipů na zábavu pro celou rodinu. Najdete tu také nápady pro právě probíhající jarní prázdniny, ať už je trávíte na sněhu nebo na blátě. Od příštího týdne (17. - 23. února) budou mít volno děti z Prahy 1 až 5, Blanska, Brna-města, Brna-venkova, Břeclavi, Hodonína, Vyškova, Znojma, Domažlic, Tachova, Loun a Karviné. Nechte se inspirovat zajímavými akcemi a užijte si s dětmi príma prázdniny!

O prázdninách za masopustním veselím

Maska KobylkyLetošní „jarňákyse leckde kryjí s masopustem. Velkým zážitkem budou pro děti masopustní obchůzky pod hlavičkou UNESCO na Hlinecka. Příští sobotu 22. 2. potkáte maškary ve Studnicích a Vortové. Autentickou podobu starých časů a zvyků navodí skanzen v Kouřimi anebo statek v Pileticích.

Nedaleko Prahy v Zadní Třebáni se na 22. února chystá vyhlášený Poberounský masopust. Fenoménem je také masopust v Českém Krumlově a na Moravě v Mikulově nebo Kroměřízi,
 

V Praze začne Matějská pouť

Matějská VýstavištěMatějská pouť se koná tradičně od 22. 2. do 13. 4. 2020 v areálu Výstaviště Praha, kde na vás čekají oblíbené i nové zahraniční atrakce. Můžete tu vyzkoušet desítky domácích i zahraničních atrakcí. Mezi nejznámější patří obří ruské kolo, trojpatrový strašidelný zámek, dům smíchu, řetízkový kolotoč vysoký 50 metrů, bezpočet houpaček a skákacích hradů, staročeská střelnice či stále vyhledávané a oblíbené autodromy. Pobavíte se také na horské dráze, centrifuze, ve strašidelném zámku, domě smíchu, u střelnic, na kolotočích, houpačkách, skákacích hradech, houpacích lodích nebo na lochnesce. Samozřejmě nechybí stánky s rychlým občerstvením, obvyklým suvenýrem z Matějské pouti bývají orientální cukrovinky a perníková srdce.

Dalšími tipy z Prahy mohou být prázdninové prohlídky na Letišti V. Havla, koupání v Čestlicích pro děti za korunu nebo návštěvní den na nádraží Praha-Prosek.
 

Jarní prázdniny na zámku Svijany

zima svijanyZámek Svijany v Českém ráji si během jarních prázdnin přichystal speciální prohlídku ve dnech 22. a 23. února 2020. Prohlídka bude bez výkladu průvodce, a tak si zámek budete moci v klidu prohlédnout úplně sami kdykoliv v době od 9 do 17 hodin. 

Pokud přijdete na prohlídku se svými dětmi, ti mají vstup na zámek zdarma (max. 2 děti na 1 platícího dospělého). Navíc na zámku dostanou sladkost jako dárek!
 

Hlava Kelta ve Vlastivědném muzeu v Olomouci

Hlava KeltaHlava Kelta, známý archeologický nález ze Mšeckých Žehrovic se pro svou unikátnost a křehkost materiálu vystavuje jen zcela výjimečně a Národní muzeum ji zapůjčuje velice sporadicky. Od 11. do 23. února 2020 je však k vidění ve Vlastivědném muzeu v Olomouci. Spolu s touto iúnikátní bustou jsou v expozici k vidění i zbraně, ukázky keramiky, mince, šperky a jiné předměty denní potřeby z mladší doby železné.

V muzeu je po dobu výstavy otevřeno v pondělí a úterý, kdy je běžně přes zimu zavřeno. Hlava vyrobena z opuky je vysoká asi 25 centimetrů a údajně zobrazuje keltského druida nebo jinou vysoce postavenou osobu. Plastika byla rozbita na několik dílů, z nichž se podařilo najít čtyři největší. Ve stejném místě byly objeveny zbytky po ohništi, úlomky keramických nádob, kosti, náramky a velký zvířecí zub.
 

Jak si užít volno v Brně

děti moravskézemské muzeumTaké v Brně je pro děti přichystáno několik akcí a zajímavých výstav, kam se mohou vypravit během nastávajících jarních prázdnin. Například Moravské zemské muzeum chystá pro děti od úterý 18. do pátku 21. února prázdninový program na každý den. Dítko je třeba přihlásit předem (tel.: 533 435 274 nebo 371, e-mail: detskemuzeum@mzm.cz), kapacita programů je omezená.

Korunovační klenotyV Letohrádku Mitrovských je každý den kromě pondělí, až do 26. dubna 2020, otevřena výstava České korunovační klenoty na dosah. Inovovaná expozice s mistrovskou replikou nejhodnotnějšího českého pokladu – korunovačních klenotů nově představuje také repliky středověkého žezla a jablka, stejně jako korunovačního meče. Autorem znamenitých replik korunovačních klenotů je jeden z nejlepších českých a evropských zlatníků, legenda mezi šperkaři – Jiří Urban, který realizoval šperky např. pro anglickou královnu Alžbětu II., kříž pro papeže Jana Pavla II. nebo repliku císařské koruny Svaté říše římské, nedávno také repliky cášské a lombardské koruny. Na mnohasethodinové realizaci zlatnických prací se podíleli také špičkoví slovenští šperkaři – manželé Cepkovi.

Digitálium ve VidaMáte raději než historii videohry? Pak si nenechte ujít Digitálium ve Vida! Mimořádně hravá výstava, temná a přesto plná světla nabízí přibližně třicet metrů dlouhý interaktivní prostor, kde najdete pět projekcí 3D modelů lidských hlav. Každá z nich je vysoká téměř tři metry a zavede vás do pěti různých, snových krajin. Digitálium se pohybuje na pomezí uměleckého díla a počítačové hry.

Na Brněnském výstavišti (v pavilonu C) ještě stihnete výstavu Poklad Inků. Výstava představuje originální zlaté exponáty pocházející z říše Inků a dalších jihoamerických civilizací. Na ploše více než 2000 m2 uvidíte stovky předmětů, do kterých je doslova vryta historie starých civilizací a jejích bohů. Exponáty byly do Evropy zapůjčeny s pověřením peruánské vlády a pod záštitou samotného prezidenta.

Moravský aristokratPokud byste rádi na zajímavou prohlídku v okolí Brna nebo na jižní Moravě, pak můžete od úterý do neděle vyrauit do jeskyně Výpustek, Punkevní jeskyně, o víkendech se otevírají brány zámků Lednice a Valtice (divadlo a zámecká kaple). Zámek Blansko je otevřen od úterý do neděle a Bučovice nabízí ve stejný čas zimní trasu Moravský aristokrat v labyrintu světa.
Zimní prohlídky jeskyně Výpustek

Zimní prohlídky jeskyně Výpustek

Pokud jste tedy v létě nestihli Výpustek navštívit, přijďte nyní, v zimě! Otevřeno je denně, od úterý do neděle vždy v 10:00, 12:00 a 14:00 hodin.

Zimní prohlídky Punkevních jeskyní

Zimní prohlídky Punkevních jeskyní

Punkevní jeskyně zůstávají přes zimu otevřeny. Nahlédnete do rozlehlých dómů s bohatou krápníkovou výzdobou, na dno propasti Macocha a svezete se na lodičkách - prohlídková trasa je stejná jako v hlavní sezoně.

Jarní prázdniny v iQlandii

Jarní prázdniny v iQlandii

Od 1. 2. do 15. 3. máme v iQLANDII a iQPARKU otevřeno od 9.00 do 19.00. Spolu s rozšířenou otevírací dobou jsme nakombinovali program pro školy i pro dovolenkáře na jarních prázdninách.

Jarní prázdniny v Zoo Děčín se soutěží

Jarní prázdniny v Zoo Děčín se soutěží

Zajímavou stanovištní soutěž pro děti přichystala na dny prázdninového volna děčínské zoologická zahrada.

Předjarní prohlídky hradu Český Šternberk

Předjarní prohlídky hradu Český Šternberk

Nemůžete se dočkat začátku návštěvnické sezóny? Chcete si zpestřit jarní prázdniny? Během únorových a březnových víkendů můžete! Vždy ve 13:00.

Zimní prohlídky zámku Lednice

Zimní prohlídky zámku Lednice

Státní zámek v Lednici zůstává otevřen přes zimní sezónu všem milovníkům historie. Je přístupný vždy o víkendech od 10 do 16 hodin (mimo leden).

Zimní prohlídky na zámku Valtice

Zimní prohlídky na zámku Valtice

Oblíbené zimní prohlídky zámecké kaple a divadla! Každou sobotu v únoru a březnu od 10:00 do 15:00 hodin. Vstupenky jsou k dostání ve vinotéce v přízemí zámeckého paláce nebo online.

Děti za korunu v Aquapalace Čestlice

Děti za korunu v Aquapalace Čestlice

Užijte si jarní prázdniny v Aquapalace Praha. Připravili jsme si pro vás nabitý program plný her.

Tradiční masopust - Vyhánění zimy z plzeňské kotliny

Tradiční masopust - Vyhánění zimy z plzeňské kotliny

Na začátku března už mají zimy všichni dost - v neděli 1. března proto dostane z plzeňské kotliny vyhazov! Alespoň tak si to naplánovali organizátoři této každoroční oblíbené taškařice.

Jarní prázdniny a prohlídky na Letišti V. Havla Praha

Jarní prázdniny a prohlídky na Letišti V. Havla Praha

Letiště Praha připravilo na jarní prázdniny všech oblastí ČR exkurze na každý den. A to v době, kdy je v Praze největší dopravní letadlo na světe Airbus A380 společnosti Emirates. Pořádáme také speciální exkurze "pro rodiče s malými dětmi" (mladší než 3 roky), které jsou v trvání 1,5 hod.

Výstava Poklad Inků

Výstava Poklad Inků

Po velkém úspěchu výstavy Titanic se v pavilonu C brněnského výstaviště uskuteční další světová výstava. Tentokrát posune návštěvníky časem do mnohem vzdálenější minulosti, až do předkolumbovské doby Jižní Ameriky, aby společně objevili Poklad Inků.

Zimní prohlídková trasa na zámku v Bučovicích

Zimní prohlídková trasa na zámku v Bučovicích

Ne všechny památky mají v zimě zavřeno, na zámku v Bučovicích můžete navštívit expozici Moravský aristokrat v labyrintu světa i v tomto zimním období. Nahlédnete zde do života moravských aristokratů, dozvíte se, jak získávali vzdělání, majetek či jakým koníčkům se věnovali.

České korunovační klenoty na dosah

České korunovační klenoty na dosah

Inovovaná expozice s mistrovskou replikou nejhodnotnějšího českého pokladu – korunovačních klenotů - nově představí také repliky středověkého žezla a jablka, stejně jako korunovačního meče. Celkový koncept výstavy se věnuje osudům 22 korunovaných panovníků.

Digitálium - vstupte do videohry na výstavě ve Vida!

Digitálium - vstupte do videohry na výstavě ve Vida!

Interaktivní výstava spojující herní technologie s uměním. 15. 11. 2019 – 30. 6. 2020, VIDA! science centrum, Brno.

Zimní prohlídky zámku Blansko

Zimní prohlídky zámku Blansko

Zámek v Blansku zůstává přes zimu otevřen - sídlí zde Muzeum Blanenska. Přijít sem můžete za zajímavým expozicemi i zámeckými interiéry od úterý do pátku v časech 9-17 hodin.

Matějská pouť 2020 v Praze

Matějská pouť 2020 v Praze

Matějská pouť se koná v areálu Výstaviště Praha, kde na vás čekají tradiční i nové zahraniční atrakce. Pobavíte se na centrifuze, ve strašidelném zámku, domě smíchu, u střelnic, na kolotočích, houpačkách, skákacích hradech, houpacích lodích nebo na lochnesce.