!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Qb coffee roasters
Gurmánská turistika

Qb coffee roasters

Pražírna výběrové kávy s espresso barem
Vnitřní prostory tehdejší veslařské klubovny zrekonstruovali Dan a Michal, majitelé QB COFFEE ROASTERS, aby zde v prosinci 2020 otevřeli pražírnu kávy s espresso barem.

Veslařská ulice je plná zajímavých prvorepublikových staveb lemujících okolí řeky. Díky cyklostezce, která tudy vede až do Vídně, je výletním místem dodnes. 

Kromě pražení kávy a výroby zde probíhají workshopy pro baristy i kávové nadšence, samozřejmostí je espresso bar, kde si mohou lidé kávu zakoupit. Posezení se buduje venku na zahrádce.

Milovníci kávy se mohou těšit na sezónní druhy kávy z různých světových lokalit – například z Hondurasu, Keni či Kolumbie. Při pití kávy mohou porovnávat, jak odlišnou chuť má jeden druh kávy, který je zpracován různými metodami. Zrekonstruovaný prostor, proměněný na pražírnu, se pro veřejnost otevřel před Vánoci, v polovině prosince. Nahoře na galerii máme zázemí firmy, kde budou probíhat i workshopy pro baristy, v přízemí najdete výrobu, tréninkové centrum a espressobar, kde si budou moci lidé kávu zakoupit.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Zámecký hotel Parkhotel Brno

Zámecký hotel Parkhotel Brno

Brno, Jižní Morava
Hotel Global v Brně

Hotel Global v Brně

Brno-Kohoutovice, Jižní Morava