Úvod > Co chcete dělat? > Café Ernst ve vile Stiassni – jediná expozice, která je současně funkční kavárnou
Gurmánská turistika

Café Ernst ve vile Stiassni – jediná expozice, která je současně funkční kavárnou

Café Ernst je poctou architektu Ernstu Wiesnerovi a připomínkou legendární prvorepublikové kavárny Esplanade. Především je ale životaschopným počinem studia RAW architektů Rusína a Wahly, kteří vytvořili výstavní expozici a pojali ji jako funkční kavárnu.
Pocta prvorepublikovému architektovi Ernstu Wiesnerovi, ve které si návštěvníci mohou dát kávu. To je kavárna s prostým názvem Café Ernst, kterou naleznete ve vile Stiassni. Interiér Café Ernst evokuje prvorepublikovou kavárnu Esplanade (bývala na rohu dnešních ulic Rooseveltovy a Jezuitské, avšak nepřežila bombardování za 2. světové války), kterou navrhl právě Ernst Wiesner. Kavárna v sobě ukrývá i expozici věnovanou architektu Wiesnerovi, jehož stavby jsou dodnes chloubou města Brna. 

Vznikla přímo v budově vily Stiassni, v prostoru bývalé kuchyně. Její velkou přidanou hodnotou je letní terasa na lodžii, která se otevírá do nejkrásnější části rozlehlé zahrady. Má otevřeno ve shodně s návštěvní dobou vily Stiassni. Autorem rekonstrukce je architektonické studio RAW, které vycházelo z dobových snímků kavárny Esplanade, zároveň však usilovali o to, aby použité materiály ladily s interiérem vily Stiassni.

Nabídku lahůdek v kavárně inspirovala sama rodina Stiassni. Pěstovali dnes polozapomenuté stromy – kdouloň, mišpule a další. Proto provozovatel pracuej i s kdoulovým a mišpulovým džemem, rebarborou, bylinkami a dalšími plodinami, které tu v zahradě dříve rostly. Ke kavárně samozřejmě patří káva. Café Ernst bude nabízí kávu inspirovanou dobou Ernsta Wiesnera, konkrétně jednodruhovou výběrovou kávu (brazilskou Arabiku) s výraznějším pražením. Nechybí ale ani vína od malých moravských vinařů.

Svět vzdálený od městského ruchu, obklopený zelení, s vlastním kurtem a bazénem; místo pro obchodní a společenské vztahy a zároveň zahrada, která domácnost zásobuje ovocem a zeleninou. Právě tuto jedinečnou atmosféru v sobě nese Café Ernst.
 

Ubytování a restaurace v okolí

Qb coffee roasters

Qb coffee roasters

Brno-Jundrov, Jihomoravský kraj
Zámecký hotel Parkhotel Brno

Zámecký hotel Parkhotel Brno

Brno, Jihomoravský kraj