Úvod > Kalendář akcí > Obejdete se bez zraku? Neviditelná výstava vás vyzkouší

Obejdete se bez zraku? Neviditelná výstava vás vyzkouší

Kdy 1. leden 2019 - 31. prosinec 2019 Výstavy
Zajímavé? Zvláštní? Cizí? Nebo… přirozené? Takové otázky kladou organizátoři Neviditelné výstavy, která probíhá v centru hlavního města u Novoměstské radnice.

Výstava je unikátní interaktivní cestou do světa, kde zmizelo všechno světlo, kde návštěvníci jsou odkázáni pouze na sluch, hmat a čich. Pomocí těchto smyslů a pomocí instrukcí nevidomého nebo slabozrakého průvodce se návštěvník pokouší orientovat se ve speciálně upravených a zatemněních prostorách, kde jsou vytvořeny různé scény každodenního života. Každý si může vyzkoušet na vlastní kůži, jak se orientuje nevidomý např. v bytě, na ulici, jak zaplatí v baru za kávu, anebo jak zjistí, které koření potřebuje pro daný recept.

Kromě prohlídek v češtině jsou v nabídce i cizojazyčné prohlídky (v angličtině, němčině, španělštině, portugalštině a ruštině).

Počet návštěvníků ve skupině je omezen, proto je potřebné se předem objednat.

Novinkou jsou Neviditelné ochutnávky.
Degustace probíhají ve speciálně zatemněné místnostiza asistence nevidomých nebo slabozrakých průvodců a konají se pro 8-18 osob. Víno nám dodává firma Vinorum, která dováží výhradně prémiová vína z celého Maďarska. Pro Neviditelnou ochutnávku nám sestavili řadu pěti vín z oblasti Sopron, Badacsony, Villány a Tokaj.

Degustace začínají ve 20.00, data jsou zveřejněna zde i na našem Facebooku. Cena 450 Kč (500 Kč - o víkendu).
Rezervaci je možno provést e-mailem info@neviditelna.cz.

Celý popis
Naposledy změněno: 3. 1. 2019