Úvod > Kalendář akcí > Obejdete se bez zraku? Neviditelná výstava vás vyzkouší
Obejdete se bez zraku? Neviditelná výstava vás vyzkouší
"> "> "> ">
1.1.
31.12.
Přidat foto
Výstavy

Obejdete se bez zraku? Neviditelná výstava vás vyzkouší

Zajímavé? Zvláštní? Cizí? Nebo… přirozené? Takové otázky kladou organizátoři Neviditelné výstavy, která probíhá v centru hlavního města u Novoměstské radnice.

Výstava je unikátní interaktivní cestou do světa, kde zmizelo všechno světlo, kde návštěvníci jsou odkázáni pouze na sluch, hmat a čich. Pomocí těchto smyslů a pomocí instrukcí nevidomého nebo slabozrakého průvodce se návštěvník pokouší orientovat se ve speciálně upravených a zatemněních prostorách, kde jsou vytvořeny různé scény každodenního života. Každý si může vyzkoušet na vlastní kůži, jak se orientuje nevidomý např. v bytě, na ulici, jak zaplatí v baru za kávu, anebo jak zjistí, které koření potřebuje pro daný recept.

Neviditelná výstava je vhodná pro všechny, kteří chtějí zažít něco neobvyklého a nebojí se vystoupit ze své komfortní zóny. Můžete přijít sami, ve skupině, nebo třeba s dětmi. Pokud vás lákají i další temné zážitky, stačí si jen vybrat. Nabízíme i Neviditelnou večeři, ochutnávky vína či piva a pro děti Pohádkové prohlídky.

Máte strach, že to ve tmě nezvládnete? Naši zkušení nevidomí průvodci vám na chvíli propůjčí své jedinečné dovednosti a stanou se vašima očima. Provedou vás tmou a ukážou, že se není čeho bát. Ba co víc, že i s nevidomými si můžete užít spoustu zábavy.

Kromě prohlídek v češtině jsou v nabídce i cizojazyčné prohlídky (v angličtině, němčině, španělštině, portugalštině a ruštině).

Počet návštěvníků ve skupině je omezen, proto je potřebné se předem objednat.