Úvod > Kalendář akcí > Juniorfest 2022
Festivaly

Juniorfest 2022

Filmový festival Juniorfest v Plzni, Dobřanech, Domažlicích, Horšovském Týně a Přešticích tradičně nabízí nejmenším, malým i dospívajícím divákům a jejich rodičům zážitek v podobě promítání filmů z celého světa. Letošní ročník se bude konat od 4. do 10. listopadu 2022.
Juniorfest se řadí mezi jedny z největších filmových festivalů pro děti a mládež v České republice. Během jednoho týdne nabízí v pěti městech Plzeňského kraje rozsáhlý filmový, odborný a doprovodný program. Současně od roku 2020 probíhá taktéž v rámci online prostoru – kurátorsky vybrané snímky a doprovodný program jsou tak uváděny i prostřednictvím vybraných VOD platforem. Festivalové ozvěny každoročně putují i mimo hranice ČR, a to například do Bruselu, Ženevy či Curychu.

O festivalu

JUNIORFEST je filmový festival pro děti a mládež, který se v Plzeňském kraji koná pravidelně od roku 2008. Jedná se o soutěžní festival zaměřený nejen na hranou a animovanou filmovou tvorbu, ale od roku 2017 i na tvorbu dokumentární.

Festival vždy přináší šestidenní maraton filmových projekcí, které popularizují v Čechách stále opomíjený žánr dětského filmu a reflektují nejnovější trendy v oblasti dětské kinematografie. Jedinečnost festivalu podtrhuje počet měst, ve kterých se koná: v Plzni, Horšovském Týně, Dobřanech, Domažlicích a Přešticích. Festival každoročně navštěvuje přes 12 000 diváků; těm nabízí více jak 100 filmových projekcí, 20 praktických workshopů a kreativních dílen a další desítku ostatních doprovodných akcí.

Festival od svého počátku také cílí na zprostředkování celoročních vzdělávacích akcí pro žáky základních a studenty středních škol. Od roku 2017 současně přinesl ucelený industry program pro filmové profesionály, který se koná vždy v termínu festivalu. JUNIORFEST nabízí nejen projekce české a evropské filmové produkce, ale zároveň rozvíjí možnosti filmového vzdělávání prostřednictvím unikátních aktivit, které podporují aktivní zapojení dětí a profesionálů. Mezi ně patří například i tematické pracovní dílny, retrospektivy a setkání s výjimečnými filmovými tvůrci.

Provozovatel

JUNIORFEST, z. s.

Spojovací 827
334 41 Dobřany
Tel.:
+420 774 900 074
Email:
info@juniorfest.cz
WWW:
https://www.junio...
GPS:
49,656602 13,296356
 
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Dobřanská kavárna

Dobřanská kavárna

Dobřany, Plzeňský kraj
Zmrzlinárna Dobřany

Zmrzlinárna Dobřany

Dobřany, Plzeňský kraj
Ubytovna Horní Lukavice

Ubytovna Horní Lukavice

Horní Lukavice, Plzeňský kraj