Úvod > Aktuality > Na Plzeňsku proběhne soutěžní filmový festival pro děti a mládež Juniorfest
Na Plzeňsku proběhne soutěžní filmový festival pro děti a mládež Juniorfest
"> "> "> Slavnostní zahájení MFF JUNIORFEST 2014 se uskutecní od pátku 7. listopadu do nedele 9. listopadu ve všech festivalových mestech. "> Letošní rocník se uskutecní od 7. do 12. listopadu 2014 v Horšovském Týne, Dobranech a Plzni. "> JUNIORFEST 2014 je mezinárodní soutežní filmový festival pro deti a mládež "> Mezinárodní filmový festival pro deti a mládež Juniorfest 2014
Kultura

Na Plzeňsku proběhne soutěžní filmový festival pro děti a mládež Juniorfest

  • Vydáno8. listopadu 2019
Již XII. ročník mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež JuniorFest se uskuteční v letošním roce od pátku 8. listopadu do čtvrtka 14. listopadu 2019 opět v několika městech Plzeňského kraje včetně krajské metropole Plzně. Festivalovými městy jsou již tradičně Horšovský Týn, Domažlice, Přeštice, Plzeň a Dobřany. Diváci se letos mohou těšit například na filmy Narušitel systému, Nabarvené ptáče, Šachový princ, Vymazaný kluk nebo Abstinent.

Slavnostní zahájení MFF JUNIORFEST 2014 se uskuteční od pátku 7. listopadu do neděle 9. listopadu ve všech festivalových městechJiž dvanáctý ročník Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež Juniorfest se uskuteční hned v pěti západočeských městech. Ty nejlepší filmy pro děti a mládež produkované v Evropě se budou v termínu od 8. do 14. listopadu 2019 promítat v Horšovském Týně, Plzni, Dobřanech, Domažlicích a Přešticích.

Mezi soutěžními i nesoutěžními snímky se letos představí více než sto padesát snímků, které budou v rámci programu promítnuty v již zmíněných pěti festivalových městech.
 

Na jaké filmy vás letošní ročník pozve

nabarvené ptáčeFilmem, o kterém se mluví je Nabarvené ptáče, které můžete v rámci festivalu zhlédnout 11. 11. 2019 v domažlickém kině Čakan. Ve snaze uchránit své dítě před masovým vyhlazováním Židů posílají rodiče desetiletého syna k tetě Martě na venkov. Teta však záhy nečekaně umírá. Chlapec se tak musí vydat na cestu a protloukat se sám nepřátelským světem...

narušitel systémuStrhující příběh dítěte, jehož matka nezvládá péči o něj a rady si nevědí ani sociální pracovníci, je dechberoucím svědectvím o neutišitelném vzteku i touze po lásce. Emotivní drama Narušitel systému o devítileté dívce s problémovým chováním a tváří anděla natočila jako svůj debut německá režisérka Nora Fingscheidt. Film poběží 10. 11. v kině Čakan (Domažlice).

abstinentAbstinent je název českého filmu o devatenáctiletém Adaovi, který měl život před sebou. Zbývalo mu jen dodělat maturitu a poslat přihlášku na vysokou. Ale to nespěchalo, byly to hlavně správné časy na pořádnou pařbu s partou. Adam byl přesvědčený, že má všechno pod kontrolou. Najednou se ocitá v protialkoholní léčebně. Hlavní roli Adama ztvárnil Josef Trojan. Uvidíte ho 12. 11. v kině Káčko (Dobřany) nebo 13. 11. v plzeňském DEPO2015.

Fahim šachový princŠachový princ vypráví příběh malého chlapce Fahima, který vyniká v šachové hře. Původem Bangladéšan odjíždí se svým otcem do Francie, kde se potýkají s bezdomovectvím a ilegalitou. Fahim se ale naštěstí dostane do třídy vyhlášeného šachového mistra a tvrdě trénuje, aby se mohl zúčastnit mistrovství světa a dosáhnout tak svého snu. Film dává 9. 11. kino Čakan (Domažlice) nebo 14. 11. kino Horšovský Týn.

Film Už znáš Sofii pochází z Itálie a pojednává o rozvedeném otci Gabrielovi, bývalém rockerovi, který je velmi starostlivým otcem desetileté Sofie. Po letech se setkává se svojí bývalou láskou, která mu však oznámí, že nemá ráda děti. Gabriel se tak v prvním žáru vášně rozhodne jí o Sofii vůbec nic neříct... Jak to dopadne uvidíte 11. 11. ve Velkém sále KKC Přeštice.

NeviaSedmnáctiletá Nevia vyrostla uprostřed špinavého sídliště, které je protkáno odpadky, betonovými sutinami a překupnickou mafií. Dívka obklopená hnusem prostředí, i hnusem morálním, si díky své tvrdohlavosti vytvořila vlastní, lepší svět. Špinavá realita ale každým dnem proniká víc a víc do jejího života a je jen otázkou času, než ji definitivně zlomí. Existuje z toho všeho alespoň nějaká cesta ven? Uvidíte 11. 11. v kině Cinestar v Plzni.

vymazlený klukFilm Vymazaný kluk vypráví odvážný příběh Jareda Eamonse, syna baptistického pastora v malém americkém městě, který musí překonat následky přiznání své homosexuality rodičům. Ze strachu ze ztráty rodiny, přátel, komunity se Jared nechá dotlačit k návštěvě terapeutického programu přeměny... Jak se s tím vyrovná můžete pozorovat 9. 11. v Loutkovém sále MKS Domažlice nebo 10. 11. v Zámeckém kině Václava Vorlíčka v Horšovském Týně.

 

Kde všude se bude promítat?

JuniorfestPromítat se bude od tohoto pátku do příštího čtvrtka v Plzni, Domažlicích, Dobřanech, Horšovském Týně a Přešticích.

Domažlicích budou festivalové filmy uváděny v Kině Čakan a v Loutkovém sále, v PřešticíchKulturním a komunitním centru, v Horšovský Týn v Zámeckém kině Václava Vorlíčka, v DobřanechKáčku a v Plzni mohou diváci přijít do CineStaru v OC Olympii, do DEPO2015, ale také do zoo nebo do Techmanie. Plzeňský areál DEPO2015 bude uvádět filmy především pro dospívající.

Kompletní přehled a program festivalu naleznete na webových stránkách juniorfest.cz. Vstupné na filmové projekce se liší v závislosti na promítaném snímku, pohybuje se od 60 do 70 korun.

Juniorfest 2022

4.11.
10.11.
Juniorfest 2022

Filmový festival Juniorfest v Plzni, Dobřanech, Domažlicích, Horšovském Týně, Přešticích a nově Klatovech nabídne nejmenším, malým i dospívajícím divákům a jejich rodičům zážitek v podobě promítání filmů z celého světa. Letošní ročník se bude konat od 4. do 10. listopadu 2022.

Depo2015 – plzeňská kreativní zóna

Depo2015 – plzeňská kreativní zóna

Plzeňská kreativní zóna, kde spojujeme inovativní myšlení, nové i tradiční technologie, kreativního ducha a lásku ke kultuře. DEPO2015 vzniklo v roce 2015, když byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury.

Hrad a zámek Horšovský Týn –  patří k nejkrásnějším v České republice

Hrad a zámek Horšovský Týn – patří k nejkrásnějším v České republice

K nejvíce zpřístupněným objektům v České republice patří národní kulturní památka Státní hrad a zámek Horšovský Týn. Můžete si prohlédnout např. hradní část s unikátní raně gotickou kaplí, zbrojnicí a zařízeným renesančním bydlením, nebo unikátní obrazovou galerii českých panovníků.

Chrám Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích

Chrám Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích

Jednou z nejkrásnějších památek venkovského baroka je chrám Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích. Obdivované je jak samotné architektonické řešení kostela, tak i jeho vnitřní umělecká výzdoba a zasazení do okolní krajiny.

Pivovar a hotel Modrá hvězda v Dobřanech

Pivovar a hotel Modrá hvězda v Dobřanech

Počátek pivovarnictví v Dobřanech je datován již od roku 1378. Tehdy udělil měšťanům probošt Udarlich privilegium s právem várečným. Toto právo potvrdil český král Vladislav II i císař Ferdinand III.

Domažlice – chodské centrum

Domažlice – chodské centrum

Střediskem a kulturním centrem Chodska jsou Domažlice se svými památkami a dominantou města, náměstím Míru, s mírně nakloněnou válcovou šikmou věží gotického farního kostela. Navštívit můžete i další památky, např. Chodský hrad, muzea a galerii.