Dobřany

Kolem západočeské metropole se vine řetěz menších městeček; vedle Starého Plzence jde například o Třemošnou, Město Touškov, Nýřany nebo Dobřany. Ty leží na řece Radbuze jižně od Plzně a pyšní se nejenom pěkným historickým centrem, ale také známým pivovarem Modrá hvězda.

Co musíte vidět v Dobřanech

V centru Dobřan na náměstí T. G. Masaryka stojí přímo proti sobě dva kostely. Starší je kostel sv. Mikuláše se zvonicí, mladší pak barokní kostel sv. Víta s nezvyklým oválným půdorysem, jedna z nejhezčích staveb plzeňského stavitele Jakuba Augustona mladšího. Pozoruhodný je původní barokní dvojoltář, který vytvořili řezbáři z pražské dílny M. V Jäckela. Prostory unikátního kostela slouží jako městská galerie, k vidění je stálá expozice Dobřanské baroko a výstava obrazů Oty Janečka.
 

Modrá hvězda – tip pro milovníky piva

Na středověké tradice vaření piva navázal pivovar Modrá Hvězda s hotelem, sídlící v historickém měšťanském domě s modrou fasádou v centru Dobřan. Kromě několika druhů piv se tu vyrábí pivní pálenka, objednat si můžete i prohlídku varny a pivovarského sklepa, spojenou s ochutnávkou piv. Piva vám nabídnou rovněž v pivovarské restauraci. Jako hotel slouží vedlejší dům, kde byste kdysi dávno našli dragounská kasárna.
 

Tipy na výlety kolem Dobřan

Gotický kamenný most vás z centra Dobřan dovede k obnovenému prvorepublikovému lesoparku Martinská stěna s naučnou stezkou, kapličkou Čtrnácti svatých pomocníků v nouzi, zvoničkou, vyhlídkou, přírodním divadlem a labyrintem. V létě láká ke koupání přírodní biotop Kotynka s volně přístupnými venkovními posilovacími stroji, centrum Cinema Bowling nabízí zábavu a sportovní aktivity od bowlingu přes kuželky až po squash.

Turistická informační centra


Akce

4.11.
10.11.
Juniorfest 2022

Juniorfest 2022

Dobřany, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace

Zmrzlinárna Dobřany

Zmrzlinárna Dobřany

Dobřany, Plzeňský kraj
Dobřanská kavárna

Dobřanská kavárna

Dobřany, Plzeňský kraj