Úvod > Co chcete dělat? > Biotop Kotynka v Dobřanech
Letní sporty

Biotop Kotynka v Dobřanech

Největší český přírodní biotop Kotynka najdete v Dobřanech, asi 10 km od Plzně. Je unikátní biologickým čištěním vody pomocí filtračních lagun s vodními rostlinami a bez chemických úprav. Koupat se zde mohou i alergici.
Přírodní koupací biotop Kotynka najdete v Ústavní ulici v Dobřanech. Nachází se v klidové zóně mezi rybníky Horní a Dolní Kotynka. Svým rozsahem a zázemím je největším přírodním veřejným koupacím biotopem v České republice, který slouží k odpočinku a relaxaci, ale také k rekreačnímu a sportovnímu vyžití v letních měsících.
 
Jeho originalita spočívá v biologickém způsobu udržování čisté vody, který je prováděn bez chemické úpravy pomocí filtračních lagun (vodních rostlin zajišťujících čištění vody) a je tedy vhodný pro alergiky, kteří zpravidla chemicky čištěná koupaliště navštěvovat nemohou. Jedná se o koupání v přírodě se standardem zázemí odpovídajícímu koupání v bazénu. V Dobřanech se tedy můžete těšit na čisté koupání bez chloru.

V areálu je beachvolejbalové hřiště, ping-pong a pétanque. Pro děti tu je brouzdaliště a velké hřiště. K umývárně, toaletám, převlékárně a půjčovně přibyla budova s teplým a studeným občerstvením. Zapůjčit si zde můžete také slunečník. V areálu jsou zdarma k dispozici venkovní posilovací stroje.
 
Přírodní koupací biotop Kotynka má vylepšenou technologii přírodního čištění vody bez použití jediného gramu chemických látek. Zvětšila a zrychlila se účinnost čerpadel a výměny špinavé vody za čistou v koupacím prostoru. Voda se v Kotynce čistí za pomoci vodních rostlin. Díky tomu se zde bez problémů mohou koupat i alergici.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Zmrzlinárna Dobřany

Zmrzlinárna Dobřany

Dobřany, Plzeňský kraj
Dobřanská kavárna

Dobřanská kavárna

Dobřany, Plzeňský kraj
Ubytovna Horní Lukavice

Ubytovna Horní Lukavice

Horní Lukavice, Plzeňský kraj