Úvod > Co chcete dělat? > Pivovar a hotel Modrá hvězda v Dobřanech
Gurmánská turistika

Pivovar a hotel Modrá hvězda v Dobřanech

Počátek pivovarnictví v Dobřanech je datován již od roku 1378. Tehdy udělil měšťanům probošt Udarlich privilegium s právem várečným. Toto právo potvrdil český král Vladislav II i císař Ferdinand III.

V současné době pivovar nabízí pivo světlé 10%, světlý ležák 12%, tmavý speciál 14%, polotmavý speciál 16%, světlý speciál 17%, speciální ochucená piva a pivní pálenku.

Pivovar vaří nefiltrované pivo proslulou českou technologií s použitím tradičních surovin – sladu, chmele a vody. Pivo si zachovává vlastní charakteristickou chuť a je čepováno v přírodním stavu bez pasterizace. Vyrábí se zde i pivní kosmetika. Pivo jako unikátní zdrojnice všech vitamínů skupiny B, stopových prvků a minerálů, výrazně napomáhá regeneraci pokožky a zvyšuje její odolnost proti nepříznivým vlivům vnějšího prostředí.

V nabídce najdete šampon, vlasový balzám, sprchový gel, pivní mýdlo a mnoho dalšího. Hotelová část pivovaru se nachází v sousedním objektu č. p. 158, jenž sloužil jako dragounská kasárna. Pro hosty je připraveno 21 dvoulůžkových pokojů s kompletním vybavením a náročnější klientela se může ubytovat v apartmánu.

Komplex se nachází v městské památkové zóně. Restaurant nabízí hostům především speciality staročeské pivovarské kuchyně, poskytuje celkem 200 míst a je otevřen denně. Pro pořádání různých akcí je k dispozici varna s výčepem, Formanka, salónek s balkónem, salónek s krbem a dvě venkovní terasy.Pivovar Modrá Hvězda také poskytuje prohlídky varny a pivovarských sklepů spojené s ochutnávkou kvasnicového piva.

Provozovatel

Pivovar-hotel-restaurant Modrá Hvězda

nám. T. G. Masaryka 159
334 41 Dobřany
Tel.:
+420 377 973 770
Tel.:
+420 602 739 299
Email:
pivovar@modra-hve...
WWW:
www.pivovarmodrah...
GPS:
49,655543 13,290194
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Dobřanská kavárna

Dobřanská kavárna

Dobřany, Plzeňský kraj
Zmrzlinárna Dobřany

Zmrzlinárna Dobřany

Dobřany, Plzeňský kraj
Ubytovna Horní Lukavice

Ubytovna Horní Lukavice

Horní Lukavice, Plzeňský kraj