Úvod > Co chcete dělat? > Lesopark Martinská stěna
Lesopark Martinská stěna
"> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Příroda

Lesopark Martinská stěna

Lesopark nesoucí název Martinská stěna byl zbudován patrně již za první republiky, kdy o toto místo pečoval tehdejší německý okrašlovací spolek Hubertus. I přes dlouhé období úpadku se podařilo lesopark obnovit a dnes patří k nejoblíbenějším částem Dobřan. Oblíbená je zde také 25metrová skulzavka.
Lesopark Martinská stěna se nachází na okraji městečka Dobřany, které leží jen pár kilometrů jižně od Plzně. Za první republiky byl velmi vyhledávaným místem pro odpočinek, relaxaci a konaly se zde i různé kulturní akce. Poválečné období však tomuto koutu Dobřan nepřálo a úpadek na sebe nenechal dlouho čekat. Lesopark Martinská stěna se pomalu měnil v džungli plnou houštin, zarostlých cestiček a smutek vyvolávaly i ruiny kapličky.

Během posledního desetiletí se však lesoparku vrátil jeho půvab a kouzlo. Prvním krokem k probuzení tohoto jedinečného místa k životu bylo obnovení a vysvěcení kapličky Čtrnácti svatých pomocníků v nouzi. Dnes nabízí Lesopark Martinská stěna více než 2 km upravených cestiček, 14 zastavení s popisky různých symbolů (Srdce, Zvon, Kříž), přírodní divadlo, labyrint a mnoho dalšího. Lesopark tak opět plní své původní funkce – návštěvníci se zde mohou projít v krásné přírodě, načerpat energii a během toho se i vzdělávat.
 

Skluzavka, bludiště či naučný včelí úl

V roce 2022 vznikla v parku (nedaleko dětského hřiště) nová skluzavka měřící 24,6 m s převýšením cca 12 m. Lesopark toho nabízí ale mnohem víc. Třeba habrové bludiště, naučný prosklený včelí úl, dřevěné sochy nebo kamenné srdce.

 

Provozovatel

Lesopark Martinská stěna

Město Dobřany
334 41 Dobřany
Tel.:
+420 377 972 725
Email:
ic@dobrany.cz
WWW:
www.dobrany.cz
WWW:
www.kacko.cz
GPS:
49,663699 13,286733
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Dobřanská kavárna

Dobřanská kavárna

Dobřany, Plzeňský kraj
Zmrzlinárna Dobřany

Zmrzlinárna Dobřany

Dobřany, Plzeňský kraj
Ubytovna Horní Lukavice

Ubytovna Horní Lukavice

Horní Lukavice, Plzeňský kraj