!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > David Hugo Habermann – výstava
5.10.
30.11.
+ Přidat foto
Výstavy

David Hugo Habermann – výstava

  • 5. říjen 2021 17:0030. listopad 2021 16:00
Výstava uměleckého kováře Davida Hugo Habermanna představí tzv "černé řemeslo" pohledem umělce, jehož třetí generace se krok za krok profiluje od tradiční výroby po tu uměleckou. Každé autorovo dílo je originálem vytvořeným převážně podle vlastních návrhů, je zpracováno ručním kováním.
Umělecký kovář David Hugo Habermann se snaží svá kovaná díla co nejvíc přizpůsobit prostoru pro který dílo vzniká, aby celek působil harmonicky. Stejně důležité je i přání zákazníka – jeho prvotní představa, zvláštní požadavky (např. co má „kovařina“ obsahovat, zobrazovat…), které sdělí kováři při prvním kontaktu. Po shlédnutí místa,kam je objekt určen a zjištění parametrů, vytvoří David Habermann vlastní návrh, který lze „doladit“ na další konzultaci. Poté následuje mnohdy mravenčí práce – rozkreslení celého díla v poměru 1:1 – čímž vznikne jakási šablona, podle níž je pak výrobek vykován.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Apartmany 21 v Třeboni

Apartmany 21 v Třeboni

Třeboň, Jižní Čechy
Restaurace Zdejší Kuchyně

Restaurace Zdejší Kuchyně

Třeboň, Jižní Čechy
Hotel Myslivna v Třeboni

Hotel Myslivna v Třeboni

Třeboň, Jižní Čechy