Úvod > Co chcete dělat? > Stezka podél Lužnice – z Třeboňska k soutoku s Vltavou
Letní sporty

Stezka podél Lužnice – z Třeboňska k soutoku s Vltavou

Stezka podél Lužnice spojuje Čechy a Rakousko. Jedná se o přeshraniční dálkovou pěší trasu podél řeky Lužnice, od jejího pramene u rakouské obce Karlstift v severním Rakousku až k jejímu soutoku s Vltavou u Týna nad Vltavou.
Řeka Lužnice tvoří hlavní tepnu Třeboňska a můžete se podél ní vydat na putování. Celá trasa je dlouhá 230 km, vede podél řeky Lužnice od pramene u rakouské obce Karlstift přes města Weitra, Gmünd a Litschau, překročí hranice do České republiky u Chlumu u Třeboně, na Třeboňsku se rozdělí na dvě větve (podél Staré řeky a podél Nové řeky), které se opět spojí ve Veselí nad Lužnicí. Ze Soběslavi trasa odbočuje na výhledový bod Choustník a vrací se k řece v Sezimově Ústí, aby přes Tábor a Bechyni došla až k ústí Lužnice do Vltavy. Stezka má velmi dobrou infrastrukturu v oblasti ubytování, stravování a veřejné dopravy.

Zastávky na Třeboňsku:
  • Chlum u Třeboně
  • Rozvodí (Stará a Nová řeka)
  • Třeboň (Mlýnský Dvůr)

Stezka má dobrou infrastrukturu v oblasti ubytování, stravování a veřejné dopravy. Vysoká zajímavost trasy je dána počtem téměř tisíce zajímavých míst nacházejících se v pruhu širokém 4–5 km podél ní. V terénu je stezka značena psacím písmenem L na žlutém poli.

V roce 2019 získal úsek z Plané nad Lužnicí přes Tábor a Bechyni do Týna nad Vltavou evropský certifikát Leading Quality Trails Best of Europe a stal se tak první trasou v ČR, který takový certifikát získala.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Vila Elektra

Vila Elektra

Bechyně, Jižní Čechy
Pivovar v Bechyni

Pivovar v Bechyni

Bechyně, Jižní Čechy
Apartmány Lhota u Bechyně

Apartmány Lhota u Bechyně

Bechyně, Jižní Čechy
Camping Prima Koloděje nad Lužnicí

Camping Prima Koloděje nad Lužnicí

Týn nad Vltavou, Jižní Čechy