Úvod > Kalendář akcí > Linotrip Petra Palmy a Zbyňka Hraby v Třeboni
26.11.
30.1.
Přidat foto
Výstavy

Linotrip Petra Palmy a Zbyňka Hraby v Třeboni

Zveme na výstavu Petra Palmy a Zbyňka Hraby do Třeboně do Domu Štěpánka Netolického. Linoryty obou autorů jsou známé z mnoha oblastí. Tvorby volné, exlibris i ilustrací knih.
Výstava Petra Palmy a Zbyňka Hraby, kterou hostí Dům Štěpánka Netolického v Třeboni je k vidění do 30 ledna 2022.

A kdo jsou tito šikovní výtvarníci a linorytci? 

Zbyněk Hraba je absolventem Střední průmyslové školy grafické, obor Grafická úprava tiskovin a Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, Atelier knižní kultury a písma. Řadu let působil jako výtvarný redaktor například i v nakladatelství Albatros. Věnuje se technice vícebarevného linorytu. Kromě toho tvoří také zátiší, portréty a v poslední době také ex libris. 

Petr Palma se vyučil ručním sazečem (dnes už téměř zapomenuté řemeslo) a poté absolvoval obor grafická úprava tiskovin na Střední průmyslové škole grafické v Praze (Hellichova ulice). Po ukončení studií pracoval delší čas jako grafik – návrhář v Jihočeských tiskárnách. Samozřejmě nezůstává jen u práce na počítači, ale stesk po zašlých časech v ruční sazárně ho neustále nutí k tomu, aby se věnoval manuálním postupům v klasické volné grafice. Věnuje se grafice, kterou vytváří převážně technikou linorytu. 

Těšíme se na setkání od středy do neděle v čase 10.00-12.00 a 13.00-16.00. Výstava je i prodejní. 

 

Ubytování a restaurace v okolí

Apartmany 21 v Třeboni

Apartmany 21 v Třeboni

Třeboň, Jihočeský kraj
Restaurace Zdejší Kuchyně

Restaurace Zdejší Kuchyně

Třeboň, Jihočeský kraj
Hotel Myslivna v Třeboni

Hotel Myslivna v Třeboni

Třeboň, Jihočeský kraj