!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Cesta do tvořivé mysli renesančního génia Leonarda da Vinci
leonardo
"> leonardo "> tablety "> kresba "> leonardo "> kladka "> strom
29.8.
22.11.
+ Přidat foto
Akce pro děti

Cesta do tvořivé mysli renesančního génia Leonarda da Vinci

Kdy 29. srpen 2020 9:0022. listopad 2020 18:00
Jste zvědaví nebo jen rádi objevujete? A věděli jste, že ponorku, vrtačku, kolovrátek, kulomet, helikoptéru, padák, tank, skafandr nebo docela obyčejný cylindr na lampu vymyslel jeden člověk?
Od 29. srpna až do 22. listopadu 2020 máte jedinečnou příležitost zavítat do světa slavného Leonarda da Vinci! Interaktivní výstava Leonardo z produkce společnosti Objevárium nabízí dětem i dospělým prostor pro hravé seznámení se s vynálezy, uměním a vědeckou prací tohoto italského tvůrce, které před více jak 500 lety předběhly dobu svou genialitou. Interaktivní exponáty umožní sestavovat anatomické modely, prověřit funkčnost mechanických strojů, budovat geometrické struktury či vynálezcův přenosný most, obdivovat model Leonardova slavného obrněného vozidla, reprodukovat malířovy nákresy, zatočit Vitruviánským mužem či digitálně upravovat a promítat obrazy slavné Mony Lisy. A nejenom to! Nenechte si ujít setkání s tvorbou geniálního renesančního umělce! Přijďte žasnout, obdivovat i inspirovat se.

Výstava je otevřena denně od 9 do 18 hodin.

Partnerem výstavy je česká společnost VIRTUPLEX s. r. o., největší VR laboratoř v Evropě, která pomáhá využívat virtuální realitu v podnikání. 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 30. 9. 2020