!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Leonardo: Cesta do tvořivé mysli renesančního génia Leonarda da Vinci
Leonardo: Cesta do tvořivé mysli renesančního génia Leonarda da Vinci
"> "> leonardo "> tablety "> kresba "> leonardo "> kladka
3.12.
10.1.
+ Přidat foto
Akce pro děti

Leonardo: Cesta do tvořivé mysli renesančního génia Leonarda da Vinci

Kdy 3. prosinec 2020 9:0010. leden 2021 18:00
Jste zvědaví nebo jen rádi objevujete? A věděli jste, že ponorku, vrtačku, kolovrátek, kulomet, helikoptéru, padák, tank, skafandr nebo docela obyčejný cylindr na lampu vymyslel jeden člověk?
Od 29. srpna až do 10. ledna 2021 máte jedinečnou příležitost zavítat do světa slavného Leonarda da Vinci! Interaktivní výstava Leonardo z produkce společnosti Objevárium nabízí dětem i dospělým prostor pro hravé seznámení se s vynálezy, uměním a vědeckou prací tohoto italského tvůrce, které před více než 500 lety předběhly dobu svou genialitou.

Interaktivní exponáty umožní sestavovat anatomické modely, prověřit funkčnost mechanických strojů, budovat geometrické struktury či vynálezcův přenosný most, obdivovat model Leonardova slavného obrněného vozidla, reprodukovat malířovy nákresy, zatočit Vitruviánským mužem či digitálně upravovat a promítat obrazy slavné Mony Lisy. Nenechte si ujít setkání s tvorbou geniálního renesančního umělce! Přijďte žasnout, obdivovat i inspirovat se.

Výstava je otevřena denně včetně vánočních svátků od 9 do 18 hodin. O Štědrém dnu, 24. prosince, otevřeno od 9 do 16 hodin. Partnerem výstavy je česká společnost Virtuplex s. r. o., největší VR laboratoř v Evropě, která pomáhá využívat virtuální realitu v podnikání.
 
  • V rámci vstupenky na výstavu Leonardo jste zváni i na zámecké nádvoří, kde na děti čeká Vánoční les – interaktivní stezka vedoucí až k betlému. Na zámeckém nádvoří můžete navíc obdivovat betlém ze sena a slámy z dílny Jany Sedlákové.
  • V ceně vstupného je prohlídka zámeckých prostor i souběžně probíhajících výstav v Prodejní galerii i Kočárovně.
 

Doprovodný program k výstavě: 

4. 12. 2020 – 10. 1. 2021: Vánoční les na zámeckém nádvoří aneb pojďme spolu do Betléma (interaktivní stezka pro děti)

13. 12. od 10.00 do 17.00 hodin: Adventní neděle s andělem Gabrielem a vánočními tradicemi – komorní komentované prohlídky jen pro vaši rodinu

24. 12. od 9.00 do 16.00 hodin: Štědrý den na Chvalském zámku se světlem z Betléma

25. 12. 2020 – 9. 1. 2021: Prodloužené DETEKTIVNÍ TÝDNY aneb pátrej na vlastní pěst!
Zobrazit více
Naposledy změněno: 10. 12. 2020