!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Keramický workshop v Lužánkách
Lidová řemesla a trhy

Keramický workshop v Lužánkách

Kdy 19. červen 2021 9:0020. červen 2021 16:00
Léto nepatří jen dětem a táborům, v Lužánkách se mohou realizovat i dospělí na tvořivých kurzech. Jeden červnový víkend mohou zájemci strávit modelováním a dekorováním keramické hlíny v lužáneckém pracovišti Lata v Žabovřeskách. Zkuste si dekor engobami!
Jedná se o víkendovou dílnu zaměřenou na modelování z keramické hlíny a její dekorování. Inspirací bude lektorem připravená stručná prezentace současného umění a designu. Během dvou dnů si účastníci vytvoří jednoduchou nádobu, objekt nebo plastiku dle vlastního návrhu.

Svá díla budou účastníci dekorovat engobami – barvami, které se nanášejí na zavadlý kožovitý střep před výpalem. Výhodou engob je, že se měkký povrch dál dotvářet např. vyrýváním, otiskováním nebo proškrabáváním a díky tomu vznikne originální design. Za asistence zkušeného lektora je dílna vhodná jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé keramiky. Přijďte si vyzkoušet tuto originální tvorbu i vy!

Lektorka: Mgr. Miroslava Filová, Umění z hlíny
Zobrazit více
Naposledy změněno: 7. 6. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Butcherʼs grill & pasta

Butcherʼs grill & pasta

Brno, Jižní Morava
Cukrářství a kavárna Bukovský

Cukrářství a kavárna Bukovský

Brno-Žabovřesky, Jižní Morava