Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Plzeňský kraj nebo navštivte Historické a vojenské akce v celé ČR.
Na Tachovsku se i letos koná tradiční přehlídka historických vozidel. Jízda Saši Kolowrata oživí okolí Přimdy, Rozvadova a okolní česká i německá města v sobotu 24. června 2023.
Dne 24. 6. 2023 se uskuteční 23. ročník populární mezinárodní jízdy historických vozidel, se startem na zámečku Diana (v 11:00 z parkoviště u budovy Správy Kolowratových lesů) za poznáním krajiny po obou stranách hranice o délce cca do 122 km, rozdělené do dvou etap s přestávkou na občerstvení. Jedná se o tradiční mezinárodní závod historických vozů – Jízdu Saši Kolowrata.


Jako součást Jízdy Saši Kolowrata se všichni účastní v Třemešném divácké soutěže o nejhezčí automobil a motocykl.

Jízda se koná na počest Alexandera hraběte „Saši“ Kolowrata-Krakowského, který byl v první polovině 20. století sám úspěšným závodníkem. Jeho rodina Kolowrat-Krakowských převzala nad jízdou záštitu a pravidelně se účastní zahájení slavnostního odstartování závodů. Trasa jízdy měří cca 122 km a vždy startuje v západních Čechách, kde vlastní rodina Kolowrat-Krakowských i přírodní rezervace.
 

Program závodu

7:00 – 10:00 Přejímka vozidel
10:30 Slavnostní zahájení
11:00 Start prvního vozidla
17:00 Zakončení akce


Letošní trasa povede tětito místy: start a cíl – zámeček Diana (49.6293550N, 12.5958706E), sv. Kateřina – Rozvadov – Weidhaus – Georgensberg – Waldthurn – Pleystein – Lohma – Weidhaus – Eslarn – Železná – Nová Ves – Třemešné – Borek – Stráž – Bor – Mchov – Labuť – Hošťka – Diana

Kategorie

1. Automobily do roku 1945
2. Motocykly do roku 1945
3. Motocykly 1945 – 1960
4. Automobily do roku 1960
5. Automobily cabrio 1945 – 1983

 

V případě menší účasti v kategorii než 5 vozidel bude tato kategorie sloučena s nejvhodnější kategorií. Počet vozidel omezen na 100 účastníků


Startovné

Splatné při prezentaci činí 300 Kč na vozidlo a 200 Kč za spolujezdce u vozidel do roku 1945, za vozidla mladší než rok výroby 1945 je startovné 400 Kč. Účastníci s vozidly do roku 1930 jsou od startovného osvobozeni.

Startovné zahrnuje občerstvení účastníků v průběhu akce, fotografie ze startu, účastnickou plaketu a poháry pro vyhodnocené.

Aktuality

Zámecké historické slavnosti v Boru 2024

Již XX. ročník Zámeckých historických slavností opět zavede návštěvníky do dob dávno minulých. Všichni se mohou těšit na oblíbenou pirátskou loď, spanilé rytíře, mušketýry, tanečnice, múzikusy a kejlíře.
Bor, Plzeňský kraj

Den vědy a techniky se ZČU v Tachově

Přijďte se bavit na Dny vědy a techniky se Západočeskou univerzitou v Plzni. Letos se akce koná v Tachově.
Tachov, Plzeňský kraj

Benediktinské dny v klášteře Kladruby

XXII. ročník oživených nočních prohlídek kláštera Kladruby se koná v pátek a sobotu 12. a 13. července 2024.
Kladruby, Plzeňský kraj

Vladimír Kopec – varhany – Kladrubské léto

Koncert.
Kladruby, Plzeňský kraj

Monastýrování... aneb Nocí ke hvězdám v klášteře Kladruby

Jedinečná příležitost prohlédnout si kláštery Kladruby, Plasy a klášter premonstrátů Teplá nezvyklým pohledem během speciálních, tematicky zaměřených prohlídek, tzv. "Monastýrování".
Kladruby, Plzeňský kraj

Ludmila Pavlová – housle, Štěpán Hon – vibrafon

Kladrubské léto.
Kladruby, Plzeňský kraj

Gloucestershire Youth Orchestra – Kladrubské léto

Koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie.
Kladruby, Plzeňský kraj

Jitka Ottová – Obrazy

Barevně harmonická plátna, která vás zavedou do světů vnitřních krajin.
Kladruby, Plzeňský kraj

Zámek Bor – po stopách pánů ze Švamberka

Původně středověkému vodnímu hradu pánů ze Švamberka dala určující podobu rozsáhlá romantická přestavba na pseudogotický zámek. Zámek se nachází v údolí Lužního potoka 14 km od Tachova.
Bor, Plzeňský kraj

Loreta v Boru u Tachova

Loretánská kaple (Santa Casa) byla naproti borskému zámku vystavěna v roce 1668 majitelkou panství Isabelou Marií von Götzen, rozenou Trčkovou z Lípy. V roce 1685 byla kaple obehnána ambity. Poutě za Černou Pannou Marií (Černou Madonou) přilákaly do Boru tisíce poutníků.
Bor, Plzeňský kraj

Kostel sv. Mikuláše v Boru u Tachova

Kostel v Boru je připomínán již v roce 1282. Kolem roku 1361 přestavěn v gotickém slohu do podoby, která mu zůstala do roku 1526, kdy byl znovu přebudován. Z této třetí přestavby se dochovala věž, stojící kdysi uprostřed hřbitova. Kostel je dominantou borského náměstí.
Bor, Plzeňský kraj

Kostel sv. Václava ve Stráži

Nejstarší části kostela jsou románského původu, proto se odhaduje původ kostela ve 13. století. Kostel prošel v minulosti spoustou přestaveb.
Stráž, Plzeňský kraj

Kostel sv. Mikuláše s farou v Holostřevech

Významnou součástí rozlehlé obce Holostřevy u Boru je kostel sv. Mikuláše. V blízkosti kostela stojí barokní fara s mansardovou střechou.
Bor, Plzeňský kraj

Přírodní rezervace Tisovské rybníky – ptačí rezervace

Vodní soustava Tisovské rybníky byla založena Pány ze Švamberka pravděpodobně ve 13. století. Patří k jedné z nejvýznamnější rybniční soustavě Plzeňského kraje.
Tisová, Plzeňský kraj

Kostel sv. Prokopa a Oldřicha ve Starém Sedlišti

Původně gotický kostel sv. Prokopa a Oldřicha byl založen v roce 1384 a barokně přestavěn v letech 1717 – 1719, kdy byla vybudována barokní loď kostela.
Staré Sedliště, Plzeňský kraj

Ski areál Přimda – menší areál s jedním vlekem a jednou sjezdovkou

Ski areál Přimda leží u stejnojmenné obce na Tachovsku. Tvoří jej dvě sjezdovky se dvěma vleky. Areál je uměle zasněžován a kratší ze svahů je osvětlen. V areálu se nachází i snowtubing, občerstvení i záchranná služba.
Přimda, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Staré Sedlo – aktivní dovolená

Ubytování ve venkovském stylu a kurzy základního výcviku jízdy na koních a také vyjížďky na koních do přírody s průvodcem. Okolí penzionu je ideálním místem pro turistiku i cykloturistiku. Jízdní kola rádi zapůjčíme.
Staré Sedlo, Plzeňský kraj

Camp Karolina u Tachova

Camp Karolina je moderní, menší rodinný kemp evropské úrovně v krásném, tichém, přírodním prostředí. Poskytuje ubytování ve vybavených chatách, mobilních domech, v apartmánech a na místech pro stany, či karavany s elektrickými přípojkami.
Brod nad Tichou, Plzeňský kraj

Restaurace Sherwood Stříbro

Restaurace Sherwood v historické budově bývalého strážního domku ze 14. století ve Stříbře nabízí k posezení 24 míst + 10 míst v salonku. V letních měsících je k dispozici 24 míst na terase s romantickým výhledem do údolí řeky Mže.
Stříbro, Plzeňský kraj

Restaurant a pizzerie Baileys v Tachově

Restaurace a pizzeria Baileys byla otevřena v roce 1998. Do roku 2006 byl objekt dvakrát dostavován a rozšířen o dvě části: stylovou stodolu a část pro hosty upřednostňující moderní vzhled interiéru.
Tachov, Plzeňský kraj

Garni Hotel Tachov

Hotel Garni Tachov se nachází v Tachově – nabízí přímý přístup na sjezdovku, restauraci a nepřetržitě otevřenou recepci.
Tachov, Plzeňský kraj

Penzion Štybar Stříbro

Příjemné ubytování v historickém centru města Stříbra nabízí Penzion Štybar. Okolí penzionu nabízí bohatou přírodu a krásné cyklostezky, výlety a procházky. Součástí penzionu je prostorná nekuřácká restaurace s venkovní terasou pro kuřáky a degustačním sklípkem.
Stříbro, Plzeňský kraj

Hotel Alexander Stříbro

Hotel Alexander se nachází v prostorách jedné z nejhezčích historických budov ve Stříbře. Jedinečné kouzlo dělá hotel Alexander zvláštním místem. Dveře jsou kdykoliv otevřeny pro mezinárodní návštěvníky a obyvatele města, kteří sem přicházejí za obchodními schůzkami nebo jen tak pro radost.
Stříbro, Plzeňský kraj

Resort Český les – Aparthotel Železná v Českém lese

Hledáte útočiště před městským shonem v turisty nepolíbené lokalitě? Resort Český les vám nabídne moderní zázemí se vším, co potřebujete pro zasloužený odpočinek, výlety po okolí, důležitá obchodní setkání či nezapomenutelné rodinné události.
Bělá nad Radbuzou, Plzeňský kraj