Úvod > Co chcete dělat? > Památky > Kostel sv. Václava ve Stráži
Památky

Kostel sv. Václava ve Stráži

Nejstarší části kostela jsou románského původu, proto se odhaduje původ kostela ve 13. století. Kostel prošel v minulosti spoustou přestaveb.
První zásadní přestavba se uskutečnila v období vrcholné gotiky, další následovala v roce 1609. Další přestavby v 1. polovině 18. století a po velkém požáru po roce 1876 již kostel výrazně nepoznamenaly.

Poslední výraznou opravou prošel kostel na přelomu 80. a 90. let 20. století, kdy byly ve vnější zdi lodi objeveny 2 staré kamenné portály. Vybavení interiérů kostela pochází většinou z počátku minulého století.

Provozovatel

Kostel sv. Václava

Stráž
348 02 Stráž
Email:
podatelna@obecstr...
WWW:
www.obecstraz.cz
GPS:
49,669013 12,775122
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Čertovský víkend na Ranči v údolí

Zdají se vám děti podezřele hodné? Zaslechnete občas chřestění řetězu? Máte pocit, že cítíte síru? Je to tak, čerti už pomalu začínají vylézat. Mikuláš kontroluje Knihu hodných děti a andělé chystají čokoládu.
Černošín, Plzeňský kraj

Předvánoční víkend na Ranči v údolí

Pro všechny vánoční nedočkavce se koná na Ranči v údolí vánoční generálka. Bude stromeček, cukroví, koledy a vánoční bojovka. A také samozřejmě koně, vyjížďky, téninky, čištění.
Černošín, Plzeňský kraj

Cavalla – vánoční koncert v klášteře Kladruby

Koncert.
Kladruby, Plzeňský kraj

Rozdávání Betlémského světla v klášteře Kladruby

Přijďte si se svíčkou do klášterního kostela Nanebevzetí Panny Marie pro Betlémské světlo.
Kladruby, Plzeňský kraj

Farma u Františky

Vyzkoušejte si některé práce na farmě, pochutnejte si na čerstvém chlebu či zelenině a pak večer složte hlavu na louce, kde vás ráno přivítá mečení koz jdoucích na pastvu.
Bor, Plzeňský kraj

Loreta v Boru u Tachova

Loreta byla naproti borskému zámku vybudována po roce 1668. Z chrámu sv. Mikuláše sem byla přenesena milostná socha černé madony, která je mezi českými kopiemi loretánských sošek patrně největší.
Bor, Plzeňský kraj

Zámek Bor u Tachova – po stopách pánů ze Švamberka

Původně středověkému vodnímu hradu pánů ze Švamberka dala určující podobu rozsáhlá romantická přestavba na pseudogotický zámek. Zámek se nachází v údolí Lužního potoka 14 km od Tachova.
Bor, Plzeňský kraj

Kostel sv. Mikuláše v Boru u Tachova

Kostel v Boru je připomínán již v roce 1282. Kolem roku 1361 přestavěn v gotickém slohu do podoby, která mu zůstala do roku 1526, kdy byl znovu přebudován. Z této třetí přestavby se dochovala věž, stojící kdysi uprostřed hřbitova. Kostel je dominantou borského náměstí.
Bor, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Staré Sedlo – aktivní dovolená

Ubytování ve venkovském stylu a kurzy základního výcviku jízdy na koních a také vyjížďky na koních do přírody s průvodcem. Okolí penzionu je ideálním místem pro turistiku i cykloturistiku. Jízdní kola rádi zapůjčíme.
Staré Sedlo, Plzeňský kraj

Restaurace Sherwood Stříbro

Restaurace Sherwood v historické budově bývalého strážního domku ze 14. století ve Stříbře nabízí k posezení 24 míst + 10 míst v salonku. V letních měsících je k dispozici 24 míst na terase s romantickým výhledem do údolí řeky Mže.
Stříbro, Plzeňský kraj

Camp Karolina u Tachova

Camp Karolina je moderní, menší rodinný kemp evropské úrovně v krásném, tichém, přírodním prostředí. Poskytuje ubytování ve vybavených chatách, mobilních domech, v apartmánech a na místech pro stany, či karavany s elektrickými přípojkami.
Brod nad Tichou, Plzeňský kraj

Restaurant a pizzerie Baileys v Tachově

Restaurace a pizzeria Baileys byla otevřena v roce 1998. Do roku 2006 byl objekt dvakrát dostavován a rozšířen o dvě části: stylovou stodolu a část pro hosty upřednostňující moderní vzhled interiéru.
Tachov, Plzeňský kraj