Úvod > Co chcete dělat? > Ubytování > Resort Český les – Aparthotel Železná v Českém lese
Ubytování

Resort Český les – Aparthotel Železná v Českém lese

Hledáte útočiště před městským shonem v turisty nepolíbené lokalitě? Resort Český les vám nabídne moderní zázemí se vším, co potřebujete pro zasloužený odpočinek, výlety po okolí, důležitá obchodní setkání či nezapomenutelné rodinné události.
Poznejte nové jedinečné místo, kam se budete bezpochyby chtít vrátit. Ubytujte se, ochutnávejte pokrmy z místních surovin a produktů, užívejte čas se svými blízkými a objevujte krásy Českého lesa přímo z jeho srdce. Resort Český les se nachází na česko-německé hranici v obci Železná nedaleko Bělé nad Radbuzou.

Resort Český les vznikl radikální rekonstrukcí dvou budov – někdejší prvorepublikové školy a původních vojenských kasáren. Své útočiště v 43 designových studiích Aparthotelu Železná najdou turisté jednotlivci, rodiny s dětmi i početnější skupiny. Díky umístění Aparthotelu v hlavní budově máte na dosah jak restauraci nebo konferenční prostory, tak přilehlý park a samozřejmě přírodu Českého lesa. K dispozici vám je také gourmet restaurace, bar, konferenční prostory a wellness se saunou, párou, solnou stěnou a masážními terapiemi.

Na konci roku 2023 byl otevřen Boutique Apartments Železná. Projekt v dechberoucí prvorepublikové budově školy probíhal s ohledem na původní architekturu a dobové prvky. Celkem osm apartmánů je jako dělaných na nezapomenutelné eventy, jako jsou svatby nebo teambuildingy - pronajmout si totiž můžete rovnou celý dům.

Gastronomickým srdcem Resortu Český les je stylová restaurace Hvozd v čele se šéfkuchařem Martinem Šilingem. Designově zařízený interiér restaurace s detaily motivů fauny Českého lesa plynule přechází ve venkovní terasu, kde si užijete speciality z grilu.

Při rekonstrukci bylo dbáno na použití materiálů typických pro Český les – dřevo, sklo a železo. Zvláštní pozornost je v celém areálu věnována také panoramatickým výhledům do zeleně. Resort vám poslouží jako skvělý strategický výchozí bod pro pěší i cyklistické výlety. Vede tudy např. Baarova cesta, Stezka Českem, Zlatá stezka Goldsteig, Svatojakubská cesta – Železná a pár metrů za hranicí začíná německá Wallenstein-Tilly-Weg.
 

Wellness zóna

Užijte si poklidný relax a zaslouženou regeneraci po náročném dni v naší wellness zóně, ve které se můžete těšit například na parní saunu, finskou/bio saunu a Kneippův chodník.
 

Svatby a rodinné oslavy

Řekněte si své ano v krásném prostředí obory Srdíčko či v parku Smíření, nebo třeba oslavte své jubileum s možností ubytování až 150 osob.
 

Teambuilding a aktivní pobyty

Český les je ideálním místem, kde můžete utužit vztahy se spolupracovníky, či získat formu pro své sportovní výkony. K dispozici máte také sál, který využijete pro skupinovou jógu i další cvičení.

Provozovatel

Resort Český les

Železná 37
345 25 Bělá nad Radbuzou
Tel.:
+420 606 649 293
Email:
info@resortceskyl...
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
https://www.resor...
GPS:
49,586259 12,587606
 
 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Letní dětský tábor Pivoň – Minecraft

Dětský tábor se koná od 29.6. do 10. 7. 2024. Uskuteční se v areálu Oáza (obec Pivoň, cca 6 km od Poběžovic).
Mnichov, Plzeňský kraj

Trail Running Cup – běžecký seriál

Tradiční trailový běžecký pohár s historií již od roku 2011. V seriálu trailových běžeckých závodů Trail Running Cup si každý najde svoji trať. Vzdálenosti 7 až 50 kilometrů a nezapomínáme ani na tratě pro nejmenší.
Nemanice, Plzeňský kraj

Václav Noid Bárta

Václav Noid Bárta s doprovodným kytaristou v Kostele Sv. Jana Nepomuckého v Nemanicích.
Nemanice, Plzeňský kraj

Velikonoční prohlídky jízdárny ve Světcích u Tachova

Windischgrätzova jízdárna ve Světcích u Tachova prošla rozsáhlou rekonstrukcí, otevřena by měla být 21. března. Na Velikonoce jsou připravené prohlídky.
Tachov, Plzeňský kraj

Národní technické muzeum za 80 Kč – Mezinárodní den muzeí a galerií

V roce 2024 je připraveno při příležitosti výročí a významných dnů 7 termínů, během kterých bude možné navštívit Národní technické muzeum za vstupné 80 Kč.
Plasy, Plzeňský kraj

Národní technické muzeum za 80 Kč – Výročí založení Národního technického muzea

V roce 2024 je připraveno při příležitosti výročí a významných dnů 7 termínů, během kterých bude možné navštívit Národní technické muzeum za vstupné 80 Kč.
Plasy, Plzeňský kraj

Vyhlídková naučná stezka v Rozvadově

Okružní naučná stezka má délku 15 km. Na naučné stezce se seznámíte s historií stavby císařské cesty, která zde byla budována v letech 1815 – 1816. Nová cesta vedla z Rozvadova do Přimdy a o jejím vybudování rozhodl sám císař František Josef I.
Rozvadov, Plzeňský kraj

Lovecký zámeček Diana u Rozvadova

Lovecký zámeček v klasicistním stylu pochází z roku 1742 a byl vybudován rodem Kolowratů údajně dle návrhu světově proslulého českého architekta italského původu Jana Blažeje Santiniho. Zámeček je pojmenová po řecké bohyni lovu, Dianě.
Tachov, Plzeňský kraj

Zaniklá ves Pleš v Českém lese

Obec na náhorní planině při česko-německé hranici vznikla pravděpodobně ve 2. polovině 16. století, nicméně nejstarší zmínka o Pleši se vztahuje až k roku 1609. Nacházela se přibližně šest kilometrů severozápadně od vsi Rybník.
Bělá nad Radbuzou, Plzeňský kraj

Přehrada Smolov v Českém lese

Nově vybudovaná nádrž v hloubi lesa se nachází nedaleko obce Smolov u Bělé nad Radbuzou. Jedná se o retenční nádrž, která není určena ke koupání.
Bělá nad Radbuzou, Plzeňský kraj

Skalní útvar Kocovy kameny v Českém lese

Kocovy kameny (někdy také Kocovy skalky) se nachází severně od obce Rybník na svahu vrchu Velký Zvon (859 m n. m.), nedaleko městečka Bělá nad Radbuzou. Jsou vytesány nápisy připomínající tehdejší majitele panství Koce z Dobrše.
Bělá nad Radbuzou, Plzeňský kraj

Vrch Velký Zvon v Českém lese s radarovou věží

Zvon s nadmořskou výškou 859 m je nejvyšším vrcholem Českého lesa na Bělsku. V minulosti byl využíván jako strážní bod. V 19. století se místo nazývalo Kocova vyhlídka a panstvo sem jezdilo na nedělní výlety. Areál není veřejnosti přístupný.
Bělá nad Radbuzou, Plzeňský kraj

Kolowratova naučná stezka

Stezka prochází územím Kolowratových Lesů u Rozvadova. Celá trasa měří 20 km a je na ní 18 tematických zastavení. Tématem zastavení jsou historické, přírodní a kulturní zajímavosti oblasti. Stezka byla zřízena v roce 2007.
Rozvadov, Plzeňský kraj

Pietní místo v Růžově – zaniklá ves u Bělé nad Radbuzou

Růžov je jednou ze zaniklých vsí na Bělsku. V těchto místech došlo na konci 2. světové války k boji německých a amerických jednotek. Pamětní deska na zbytku jednoho z domů připomíná jména dvou padlých amerických vojáků, příslušníků 3. Pattonovy armády. Příběh byl také zfilmován.
Bělá nad Radbuzou, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion a restaurace Pleš

Penzion a restaurace Pleš se nachází na náhorní planině v nadmořské výšce 730 metrů, asi 1,5 km od hranice s Německem. Pension na Pleši je jediný objekt, který se zachoval z velké vesnice nesoucí stejné jméno, a kromě ruin je jedinou připomínkou kdysi bohatého osídlení místní krajiny.
Bělá nad Radbuzou, Plzeňský kraj

Hotel Hubertus v Poběžovicích

Významným kulturním a společenským centrem v Poběžovicích je hotel Hubertus. Hotel je ideálním místem při poznávání krás Českého lesa, Chodska a okolí.
Poběžovice, Plzeňský kraj

Hospoda U Hadamů v Postřekově

Hospoda se nachází v Postřekově v blízkosti kaple sv. Jakuba. Jde se o nejstarší stále fungující hospodu v obci asi z roku 1840. 
Postřekov, Plzeňský kraj

Garni Hotel Tachov

Hotel Garni Tachov se nachází v Tachově – nabízí přímý přístup na sjezdovku, restauraci a nepřetržitě otevřenou recepci.
Tachov, Plzeňský kraj

Restaurant a pizzerie Baileys v Tachově

Restaurace a pizzeria Baileys byla otevřena v roce 1998. Do roku 2006 byl objekt dvakrát dostavován a rozšířen o dvě části: stylovou stodolu a část pro hosty upřednostňující moderní vzhled interiéru.
Tachov, Plzeňský kraj

Chalupa Nora

Přijeďte zažít pobyt v Českém lese s ubytováním v pěkné chalupě nedaleko Tachova. Těšit se můžete na vycházky a vyjížďky do přírody, koupání, houbaření nebo posezení u grilu či u táboráku. Vhodné pro rodinnou dovolenou.
Tachov, Plzeňský kraj

Camp Karolina u Tachova

Camp Karolina je moderní, menší rodinný kemp evropské úrovně v krásném, tichém, přírodním prostředí. Poskytuje ubytování ve vybavených chatách, mobilních domech, v apartmánech a na místech pro stany, či karavany s elektrickými přípojkami.
Brod nad Tichou, Plzeňský kraj