Úvod > Kalendář akcí > Interaktivní výstava k 30. výročí Sametové revoluce UTB
Interaktivní výstava k 30. výročí Sametové revoluce UTB
">
29.11.
23.12.
+ Přidat foto

Interaktivní výstava k 30. výročí Sametové revoluce UTB

Kdy 29. listopad 2019 8:00 - 23. prosinec 2019 18:00 Výstavy
Studenti Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně připravili k 30. výročí Sametové revoluce interaktivní výstavu, která odráží soudobý pohled na listopadové události. K vidění je i plastika rukou někdejších studentů, kteří se aktivně podíleli na událostech roku 1989.
Studenti ateliérů Grafického a Digitálního designu Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně připravili k 30. výročí Sametové revoluce interaktivní výstavu, která odráží jejich soudobý a mladistvý pohled na listopadové události. Vytvořili sérii plakátů, které jsou zajímavé samy o sobě, ale po stažení mobilní aplikace získávají ještě další rozměr. Podíváme-li se na ně přes aplikaci, obrazy před námi „ožijí“. Na obrazovce svých chytrých telefonů tak návštěvníci vidí animované pokračování příběhu na plakátě.
 
Kromě výstavy je v atriu Univerzitního centra k vidění skleněná plastika rukou někdejších studentů Fakulty technologické, která byla vytvořena letos v říjnu u příležitosti 30. výročí sametové revoluce. Plastika bude již navždy připomínat roli studentů fakulty v Sametové revoluci v roce 1989 v tehdejším Gottwaldově.  
 
Plastika vznikla ve Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské ve Valašském Meziříčí, kde v minulosti vytvořili skleněné odlitky rukou mnoha osobností. První z nich byl prezident Václav Havel.
 
Výstava se koná se v Univerzitním centru U13, je otevřena denně od 8 do 18 hodin a potrvá do 23.12.2019.

 
Celý popis
Naposledy změněno: 29. 11. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Bistrotéka Valachy ve Zlíně

Bistrotéka Valachy ve Zlíně

Zlín, Východní Morava
Bůrger

Bůrger

Zlín, Východní Morava
Kafé Zámek ve Zlíně

Kafé Zámek ve Zlíně

Zlín, Východní Morava