Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Galakoncert Hany Zagorové v Brně
Hudební a divadelní akce

Galakoncert Hany Zagorové v Brně

Hana Zagorová vystoupí již v úterý 25.2.2014 v brněnském Bobycentru. Koncert byl přeložen z listopadového termínu kvůli zranění. Minulý týden převzala na svém koncertě v pražské Lucerně diamantovou desku Supraphonu za 10,120.000 prodaných nosičů. Zpěvačka slaví 50 let na scéně.
Se skupinou Boom! Band spolupracuje už od roku 2010. Poprvé na sebe pěvecky upozornila v roce 1963 v ostravské soutěži Hledáme nové talenty, kde ji doprovázel Orchestr Gustava Broma. V letech 1964–1968 absolvovala studium herectví na brněnské JAMU. V roce ukončení studií vydala i svůj první pěvecký singl. O rok později se přestěhovala do Prahy. V letech 1972 až 1974 hostovala v Divadle Semafor, ve vynikajícím Suchého parodickém představení Kytice (zpracováno velmi volně na námět Karla Jaromíra Erbena). Zde ztvárnila postavu bludičky (nikolivěk Julie).

V roce 1980 si zahrála jednu z hlavních rolí v nezapomenutelném filmovém muzikálu Trhák (režie Zdeněk Podskalský). Ve filmové kariéře však nepokračovala.Od roku 1980 do roku 1986 také vystupovala s tanečním a pěveckým duem Petra Kotvalda a Stanislava Hložka (s Hložkem o něco déle). Později dlouhodobě (v letech 1972–1989) spolupracovala s Karlem Vágnerem. Psala například scénáře některých televizních pořadů, vydávala kompilace svých starších písní. Znovu začala koncertovat v roce 1996. V roce 1998 vydala nové album Já? a následně alba Hanka (2001), za které získala Zlatou desku a Navěky zůstane pouze čas (2003) a několik kompilací největších hitů.

Hana Zagorová dlouhá léta spolupracuje s Petrem Rezkem. Český zpěvák, kytarista, hudební skladatel, textař, moderátor, hudební redaktor Petr Rezek získal své hudební vzdělání na lidové škole umění a díky soukromému studiu komponování na konzervatoři u Milana Jíry. Začínal jako doprovodný kytarista v polovině 60. let 20. století ve skupině Karkulka a později i ve skupině Juventus, kde působil společně s Karlem Černochem. Zde se pak datují počátky jeho autorské činnosti, jakož i první pěvecké pokusy. Odtud přešel do skupiny Františka Ringo Čecha Shut Up, poté do skupiny Zdeňka Merty Kardinálové, kde zpíval společně se zpěvačkou Petrou Černockou.

Od roku 1976 se datuje jeho působení ve skupině Karla Vágnera a velmi známé období jeho pěvecké dráhy, totiž spolupráce se zpěvačkou Hanou Zagorovou. Od roku 1981 do roku 1989 pak vystupoval se svojí vlastní skupinou Centrum. Devadesátá léta se věnoval komponování scénické hudby, od roku 1999 opět vystupuje s obnovenou skupinou Centrum a skupinou Miloše Nopa se zpěvačkou Hanou Zagorovou.

Provozovatel

Brnokoncert

Minská 15
616 00 Brno
Tel.:
+420 541 240 623
Email:
katka-mersey@voln...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.brnokoncert.cz
GPS:
49,210500 16,585607
 

Místo konání

Bobycentrum

Sportovní 2a
602 00 Brno
GPS:
49,212293 16,608062
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Brno a okolí
Město:
Brno
Tipy na výlet:
Brno a okolí
 

Vstupné

Cena: 690 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Open House Brno 2023

Šestý ročník festivalu Open House Brno nabídne nejširší veřejnosti prohlídky architektonicky cenných a zajímavých nepřístupných míst v jihomoravské metropoli o víkendu 13. a 14. května 2023.
Brno, Jihomoravský kraj

Brno předměstí Vídně

Nejnovější stálá expozice Moravské galerie v Brně.
Brno, Jihomoravský kraj

200. výročí narození Gregora Mendela v Brně

V roce 2022 uplyne 200 let od narození Gregora Johanna Mendela, který je známý jako zakladatel moderní genetiky.
Brno, Jihomoravský kraj

Moravský vinařský podzim 2022

22. ročník předvánoční prezentace vinařství z ČR i zahraničí.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Muzeum autíček miniGarage Brno

Muzeum modelů autíček 1:18 s největší sbírkou aut v Evropě! Unikátní výstava soukromé sbírky modelů aut 1:18 se nachází kousek od centra Brna. Najdete na ní více než 1 100 modelů aut všech generací a typů zaměření. Od standardních vozů, přes policejní, hasičské, až po nákladní vozy a traktory.
Brno, Jihomoravský kraj

Půjčovna kol Brno

Přijdi si vypůjčit festku a užívej cool prázdninové vyjíždky po Brně. S festkou se vracíš k základům cyklistky, vyzkoušej kolo s pevným převodem, furšlap a nebo brzdou na noze. Festka je nezapomenutelný zážitek.
Brno, Jihomoravský kraj

Paintball Arena Brno – dvoupatrové kryté hřiště v centru Brna

Kryté paintballové indoor hřiště v centru Brna s půjčovnou vybavení a celoročním provozem nabízí kvalitní a spolehlivé vybavení, oblíbené herní scénáře i dohled zkušených kvalifikovaných instruktorů s dlouholetou praxí.
Brno-Královo Pole, Jihomoravský kraj

Park Kadetka pod Kraví horou v Brně

Park vznikl revitalizací brownfieldu bývalé jídelny. V upraveném parku s květinami si můžete odpočinout na nových lavičkách. Využít lze i dva veřejné grily a posilovací stroje.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Cukrářství a kavárna Bukovský

Příjemná rodinná atmosféra a tradice jižní Moravy jsou základními ingrediencemi kavárny a cukrářství Bukovský.
Brno-Žabovřesky, Jihomoravský kraj

Konfit Restaurant & wine v Brně

Základem menu je tradiční staročeská kuchyně v původním, ale také modernějším pojetí.
Brno, Jihomoravský kraj

Ještě jednu – Ice Cream Shop Brno

Jakub Gavor pracoval v Gran Moravii na brněnském Zelňáku a do toho si experimentoval se zmrzlinou. V roce 2017 vyrazil pak na zmrzlinový kurz do Itálie, aby se definitivně rozhodl, že zmrzlina bude jeho cesta!
Brno, Jihomoravský kraj

Šelepka

Nejstarší dosud fungující český hudební klub vznikl jen pár let poté, co The Beatles prohlásili, že jsou slavnější než Ježíš Kristus. Šelepka oslavila už padesát let! Dávno ale není zakouřeným pajzlem.
Brno-Královo Pole, Jihomoravský kraj