Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum autíček miniGarage Brno
Kultura

Muzeum autíček miniGarage Brno

Muzeum modelů autíček 1:18 s největší sbírkou aut v Evropě! Unikátní výstava soukromé sbírky modelů aut 1:18 se nachází kousek od centra Brna. Najdete na ní více než 1 100 modelů aut všech generací a typů zaměření. Od standardních vozů, přes policejní, hasičské, až po nákladní vozy a traktory.

Čeká na vás více jak 1100 autíček z celého světa. Poznejte během chvíle historii celého automobilismu a obdivujte ty nejkrásnější skvosty, které byly kdy vyrobeny, pod střechou a s kávou v ruce. Výstava obsahuje modely aut od standardních osobních vozů, přes policejní, hasičské až po nákladní vozy a traktory. Český rekord za největší sbírku modelů v měřítku 1:18 muzeum obdrželo v roce 2015. Toto ocenění je zapsáno i ve velké knize Českých rekordů. V době obdržení certifikátu sbírka obsahovala 1008 kusů a byla umístěna v prostorách Technického muzea v Brně.

Dnes je již zase o kousek větší a na 100 m2 naleznete přes 1100 modelů aut. Jakmile si vše prohlédnete, určitě si rádi posedíte a dáte kávu či něco malého na zub. Pro děti je nachystaný hrací koutek s autodráhou a spoustou autíček.

Muzeum je možné navštívit kdykoliv v oficiální otevírací době. Pro větší skupiny dětí, ať už ze školek či škol nebo pro skupinu dospělých, je možné domluvit individuální prohlídku kdykoliv přes den.

Ubytování a restaurace v okolí

Cukrářství a kavárna Bukovský

Cukrářství a kavárna Bukovský

Brno-Žabovřesky, Jihomoravský kraj
Konfit Restaurant & wine v Brně

Konfit Restaurant & wine v Brně

Brno, Jihomoravský kraj
Ještě jednu – Ice Cream Shop Brno

Ještě jednu – Ice Cream Shop Brno

Brno, Jihomoravský kraj
Šelepka

Šelepka

Brno-Královo Pole, Jihomoravský kraj