Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Fotosoutěž na téma "Better everyday" se společností De'Longhi a Galerií Vernon
Fotosoutěž na téma
Výstavy

Fotosoutěž na téma "Better everyday" se společností De'Longhi a Galerií Vernon

Projekt De'Longhi Art zahájil soutěž pro fotografické nadšence. Zapojte se do soutěže o hodnotné ceny od společnosti De'Longhi!
Společnost De'Longhi, hlavní a dlouhodobý partner festivalu mezinárodního současného umění Tina B. a Galerie Vernon, v rámci svého speciálního projektu, De’Longhi Art připravila ve spolupráci se studenty VŠE – obor Arts Managament, fotografickou soutěž pro fotografické nadšence. Do foto-soutěže nesoucí téma “Better everyday” se lze přihlásit v průběhu prosince 2014.

Vítězné práce, které vybere odborná porota počátkem ledna 2015, budou vystaveny v prostorách Galerie Vernon a v rámci mezinárodního festivalu Tina B. Součástí ocenění budou i hodnotné dary z produktové řady společnosti De’Longhi.

Tématem vyhlášené soutěže pro nadšené fotografy je heslo společnosti De’Longhi “Better Everyday”. Nejoriginálnější interpretace zadání budou nejenom oceněna, ale také vystavena. Součástí výhry je například kávovar, originální sada šálků a káva společnosti De’Longhi.

"Zaslané fotografie musí splňovat určité technické parametry, protože tři nejlepší z nich budou vytištěny na velkoformátový papír a vystaveny v galerii, posléze budou cestovat po všech destinacích festivalu současného umění Tina B." říká  Jana Machová z VŠE – obor Arts Managamentu se svými spolužáky připravila celý koncept a realizaci soutěže připravila.

De'Longhi Art

Dlouhodobý projekt nazvaný De'Longhi Art si klade za cíl podporovat především mladé umělce a umožnit jim adekvátní podmínky pro jejich rozvoj. Myšlenka skloubit umění a výrobní produkt vznikla v roce 2011. Od té doby se v rámci předchozích ročníků zrealizovalo již několik projektů. Jako součást 6. ročníku Tiny B. byly vystaveny fotografie Terezy Příhodové, která ve své sérii uplatnila netradiční pohled na produkty společnosti. O rok později projekt De'Longhi Art zastupoval mladý umělec Jan Chlup s konceptem Office Space. Jeho instalace odkrývala tajuplná zákoutí rutinní kancelářské práce a pomocí multimediálních aplikací mapujících pohyb mezi prostory společnosti, dodávala místu nevšední rozměr. V roce 2014 představil projekt De‘Longhi pestrobarevnou skulpturu nesoucí název Totem od Matyáše Hrušky z UTB Zlín. Je sestavena z varných konvic společnosti a má připomínat tenkou hranici mezi uměním a funkčním projektem. Spolu s festivalem Tina B. se barevný artefakt podíval i za hranice České republiky. Po instalaci v centru Prahy, se přesunul do maďarské Budapešti a posléze i na Slovenko, kde zdobil místní festival Divadelná Nitra.

Kdo je TINA B.?

Pod jménem TINA B. se skrývá festival přehlídek mezinárodního současného umění s důrazem na kvalitu a originalitu vystavovaných děl. Název TINA B. v sobě nese dva významy. Vedle této fiktivní ženské postavy, která každým rokem mění svou image a láká příznivce současného umění k návštěvě české metropole, a naopak expanduje a šíří svou osvětu za hranice České republiky, představuje TINA B. i akronym (This Is Not A Biennale – Toto není bienále).

Festival každoročně přivádí zahraniční publikum i umělce do Prahy, ale sám se také do zahraničí vydává. V minulých ročnících se TINA B. konala například v italských Benátkách, Miláně a Anacapri, v německém Lipsku, nebo v polském Gdaňsku a Wroclawi, Izraeli a na Slovensku a v Maďarsku. Vedle pravidelných instalací v interiérech i exteriérech České republiky, má v plánu navštívit i další světové destinace.

Provozovatel

Galerie Vernon

Janáčkovo nábřeží 21
150 00 Praha 5
Tel.:
+420 773 915 510
Email:
info@fotosoutez-d...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.tina-b.eu
GPS:
50,076058 14,408451
 
Region:
Praha
Město:
Praha 5
Tipy na výlet:
Praha 5 a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Big Braille Band

Big Braille Band vznikl v roce 2017 poté, co byl na Konzervatoři a střední škole Jana Deyla otevřen obor Saxofon.
Praha, Praha

Originální Pražský Synkopický Orchestr

Raný americký jazz, blues a taneční hudba 20. let v nejautentičtějším podání.
Praha, Praha

Skety

Skety jsou šestičlenné vokální těleso, které působí na domácí i mezinárodní scéně od roku 2014, kdy jeho členové zvítězili v jazzové sekci na mezinárodním festivalu „vokal.total“ v Grazu.
Praha, Praha

Viklický a Hrubý – Between Us

V srpnu předloňského roku se v Hudebním studiu České televize na Kavčích horách sešli Emil Viklický a Pavel Hrubý, aby spolu natočili album Between Us. To pak vyšlo 30. prosince 2020 na značce Amplión Records zvukového mága Alexeje Charváta.
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Galerie Vernon na pražském Smíchově

Galerie Vernon založená v roce 2001 Monikou Burian Jourdan si klade za cíl podporovat kvalitní současné umění a představovat ho veřejnosti. Vernon staví světové a české umění vedle sebe jako rovnocenné partnery a hledá spojení mezi umělci, kteří se nemuseli nikdy potkat a přesto je něco spojuje.
Praha 5, Praha

Týmová hra Cryptex v Praze

Týmová hra Cryptex přináší zcela nový herní zážitek a dobrodružství. Vyřešte logické a další nástrahy v některé z našich místností do 60 minut a poté se dostaňte z místnosti ven. Klíčem k úspěchu je důvtip a logické myšlení.
Praha 5, Praha

Americký Clogging v Praze

Rčení "step by step" s námi dostává nový význam! Vyzkoušejte s námi v Americe velmi populární country step Clogging! Naučíte se s námi vše pěkne od začátku a rozhodně poctivě od podlahy se zkoušenou a kvalifikovanou lektorkou.
Praha 2, Praha

Andělín – péče a zábava pro vaše děti

Nabízíme péči o děti v době, kdy se jim nemůžete věnovat, nebo si chcete od rodičovských povinností odpočinout. Připravíme zábavné prostředí pro děti na svatbě, narozeninovou oslavu, nebo dětský koutek na firemní party. O děti pečujeme s láskou a radostí, jak by se líbilo nám, být na jejich místě.
Praha 5, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Café Savoy v Praze

Na břehu Vltavy, nedaleko Kampy a úpatí Petřína, najdete restauraci a kavárnu Café Savoy ze známého řetězce Ambiente. Vedle široké nabídky zákusků a snídaní zde dostanete i mnoho specialit převážne francouzské kuchyně. Počátky Café Savoy sahají do konce 19. století.
Praha 5, Praha

Sobotní rodinný brunch v restauraci Il Giardino Toscano

Sobotní brunch v restauraci Il Giardino Toscano hotelu NH Collection Prague bude zážitkem nejen pro dospělé, ale především pro děti.
Praha 5, Praha

Daily lunch menu – obchodní oběd v restauraci Costa Praga v NH Prague

Unikátní moderní Hotel NH Prague se skládá ze dvou oddělených budov spojených lanovkou a obklopených bohatou zelení. Hotel nabízí kromě ubytování služby restaurace a fitness centra.
Praha 5, Praha

Francouzská restaurace Papi Oliver na Smíchově

Papi Oliver je francouzská restaurace, provozovaná od prosince 2015 vnukem a dcerou známého francouzského kuchaře Raymonda Olivera.
Praha 5, Praha