Úvod > Kalendář akcí > Finále Plzeň 2022
Finále Plzeň 2022
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
23.9.
28.9.
Přidat foto
Společenské akce

Finále Plzeň 2022

Filmový festival Finále je každoroční soutěžní a bilanční přehlídkou českých dlouhometrážních hraných filmů, k níž přibyla i soutěž dokumentárních filmů.

Filmový festival Finále Plzeň předkládá návštěvníkům ten nejkvalitnější výběr z českých hraných a animovaných snímků, dokumentů, TV a internetových filmů a seriálů a studentské tvorby. Nechybí prezentace archivních filmů s lektorským úvodem a platforma Industry Days pro filmové profesionály, studenty a filmové publicisty. Finále Plzeň je největší kulturní akcí ve své kategorii, ovšem svou profilací zaujímá i jednu z předních pozic v rámci tuzemských festivalů a odkaz zanechává také za hranicemi.

Filmový festival Finále Plzeň zažívá svoji renesanci. Originální program koresponduje s uznávanými světovými festivaly a jako jediná podobná platforma v České republice sleduje Finále Plzeň kromě kinematografie i televizní a internetovou produkci. Je místem, kde můžete oslavit filmovou tvorbu spolu s jejími tvůrci v celé její šíři.

Každý rok zavítá na Finále velký počet hostů. Už se stalo pravidlem, že s každým filmem do Plzně přijede více či méně početná delegace. Nebude se tedy čemu divit, když v ulicích Plzně potkáte slavné české herce, herečky i režiséry.

Pokud jste se snad lekli, že malí návštěvníci si Finále neužijí, rychle na to zapomeňte. Na programu jsou vždy také filmy pro děti. Pro ty nejmenší je v Měšťanské besedě připraven dětský koutek, kde o ně bude postaráno, zatímco si rodiče užijí film.

To nejdůležitější nakonec, proč se na Finále Plzeň všichni těšíme, filmy. Festival nabízí kolem stovky českých snímků, premiéry, filmové novinky i seriálové maratony.

Místem konání i nadále zůstává Měšťanská beseda, Divadlo Dialog, Café Regner, MōōVEMENT či DEPO2015.

Ubytování a restaurace v okolí

Mely Restaurant Plzeň

Mely Restaurant Plzeň

Plzeň, Plzeňský kraj
Cross café v Plzni

Cross café v Plzni

Plzeň, Plzeňský kraj