Úvod > Kalendář akcí > Finále Plzeň 2021
Finále Plzeň 2021
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
24.9.
29.9.
+ Přidat foto
Společenské akce

Finále Plzeň 2021

Kdy 24. září 2021 – 29. září 2021
Filmový festival Finále je každoroční soutěžní a bilanční přehlídkou českých dlouhometrážních hraných filmů, k níž přibyla i soutěž dokumentárních filmů. 34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se uskuteční v novém termínu od 24. do 29. září 2021.

I město Plzeň má svůj filmový festival, a sice Finále. Festival českých filmů tradičně promítá snímky z tuzemské produkce. Schází se tu slavní herci, producenti, režiséři a další „filmoví“ hosté. Centrum města a blízké okolí na týden ožívá atmosférou filmů, kdy můžete vybírat ze stovky filmových projekcí, včetně premiér, předpremiér a novinek z roku 2019. Letošní ročník festivalu byl sice přesunut na podzim, nemusíte se ale bát, že byste byli o filmové zážitky jakkoliv ochuzeni.

Filmový festival Finále Plzeň zažívá svoji renesanci. Originální program koresponduje s uznávanými světovými festivaly a jako jediná podobná platforma v České republice sleduje Finále Plzeň kromě kinematografie i televizní a internetovou produkci. Je místem, kde můžete oslavit filmovou tvorbu spolu s jejími tvůrci v celé její šíři.

Každý rok zavítá na Finále velký počet hostů. Už se stalo pravidlem, že s každým filmem do Plzně přijede více či méně početná delegace. Nebude se tedy čemu divit, když v ulicích Plzně potkáte slavné české herce, herečky i režiséry.

Pokud jste se snad lekli, že malí návštěvníci si Finále neužijí, rychle na to zapomeňte. Na programu jsou vždy také filmy pro děti. Pro ty nejmenší je v Měšťanské besedě připraven dětský koutek, kde o ně bude postaráno, zatímco si rodiče užijí film.

To nejdůležitější nakonec, proč se na Finále Plzeň všichni těšíme, filmy. Festival nabízí kolem stovky českých snímků, premiéry, filmové novinky i seriálové maratony.

Místem konání i nadále zůstává Měšťanská beseda, Divadlo Dialog, Café Regner, MōōVEMENT či DEPO2015.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021
Taneční a pohybové studio Katky Zezulkové

Taneční a pohybové studio Katky Zezulkové

Plzeň 3, Plzeňsko a Český les
Stará synagoga v Plzni

Stará synagoga v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Byt Huga Semlera od Adolfa Loose v Plzni

Byt Huga Semlera od Adolfa Loose v Plzni

Plzeň 1, Plzeňsko a Český les

Ubytování a restaurace v okolí

Cross café v Plzni

Cross café v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Hotel Slovan  – secesní perla Plzně

Hotel Slovan – secesní perla Plzně

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Pizzeria da Pietro

Pizzeria da Pietro

Plzeň, Plzeňsko a Český les