Úvod > Aktuality > Festival Finále v Plzni nabídne nejen české filmy
Kultura

Festival Finále v Plzni nabídne nejen české filmy

  • Vydáno17. dubna 2018
I letos se západočeská metropole promění v město zaslíbené filmu. Od 19. do 24. dubna 2018 se zde bude konat už 31. ročník filmového festivalu Finále Plzeň. Milovníci kinematografie budou nadšeně listovat programem a vybírat mezi desítkami nových i zajímavých archivních snímků. Zároveň se jim naskytne příležitost potkat hvězdy filmového světa a tipovat, kdo z nich si z Plzně odveze hlavní ocenění Zlatého ledňáčka. Ucházet by se o něj chtělo celkem 112 zástupců filmové, dokumentární, televizní a internetové tvorby, kteří se přihlásili do pěti soutěžních kategorií. O Zlatého ledňáčka se budou letos nově ucházet i krátké studentské filmy do 40 minut.
Unikátnost Festivalu Finále spočívá v šíři jeho záběru. Na Finále se tradičně setkává filmová, televizní i internetová tvorba. Návštěvníci mají možnost zhlédnout průřez aktuálními hranými a dokumentárními snímky, filmy i seriály, jejichž autory jsou renomovaní tvůrci, ale také současní studenti filmových škol sbírající zkušenosti. Je to akce s jedinečnou rodinnou atmosférou a zároveň s profesionálním zázemím, kde se můžete na každém kroku osobně setkat s velkými hvězdami.

Finále PlzeňKromě soutěžních snímků jsou opět připraveny zajímavé nesoutěžní sekce, mezi nimiž nechybí ani oblíbené archivní filmy. Letos se bude archivní sekce věnovat dvěma významným výročím – 100 letům od založení republiky a zároveň narození Miroslava Horníčka. Jak je ale na Finále zvykem, diváci se dočkají skutečných lahůdek, které nejsou jinak běžně k vidění.

Mimo hlavního festivalového centra v Měšťanské besedě se bude festival odehrávat již tradičně i v prostorách DEPO2015 nebo Papírny. Připraveno je se také promítání pod širým nebem a bohatý doprovodný program.
Měšťanská beseda – srdce plzeňské kultury

Měšťanská beseda – srdce plzeňské kultury

Překrásná secesní budova v centru Plzně je po celý rok dějištěm koncertů, plesů, divadelních představení, festivalů, filmů i akcí pro děti. V létě se kulturní akce odehrávají na scéně pod otevřeným nebem v zahradě.

Depo2015 – plzeňská kreativní zóna

Depo2015 – plzeňská kreativní zóna

Plzeňská kreativní zóna, kde spojujeme inovativní myšlení, nové i tradiční technologie, kreativního ducha a lásku ke kultuře. DEPO2015 vzniklo v roce 2015, když byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury.

Finále Plzeň 2023

22.9.
27.9.
Finále Plzeň 2023

Filmový festival Finále je každoroční soutěžní a bilanční přehlídkou českých dlouhometrážních hraných filmů, k níž přibyla i soutěž dokumentárních filmů.

Další aktuality

Tip na originální svatební den? Pivovar Plzeňský Prazdroj nabízí tematickou zábavu i kompletní gastroservis!

Jsou v životě okamžiky či události, které si zaslouží být ve všech ohledech dokonalé. Bezesporu k nim patří svatba a také předcházející rozlučka se svobodou ženicha i nevěsty. Neriskujte zklamání z nevhodného místa, špatné obsluhy nebo nepovedeného jídla a prožijte svůj velký den v srdci pivovaru Plzeňský Prazdroj.
Plzeňský kraj | Zážitky

Prožijte pohádku plzeňské hotelové noci

Chcete přátele pozvat na návštěvu do Plzně? Dlouho plánujete cestu do západočeské metropole a zatím nebyla příležitost? V pátek a o víkendu 27. až 29. ledna 2023 se opět po roce konají Plzeňské hotelové noci a vy se můžete v osmnácti plzeňských hotelech a penzionech ubytovat za zvýhodněné ceny. Jako bonus se zdarma podíváte do Loosových interiérů, Západočeské galerie v Plzni, Pivovarského muzea, muzea Patton Memorial Pilsen a se slevou na prohlídku plzeňského pivovaru.
Plzeňský kraj | Životní styl

O Americkou zahradu v Chudenicích se společně starají lesníci, ochránci přírody i občané

Americkou zahradu založil v roce 1842 hrabě Evžen Černín jako školku okrasných dřevin pro park u nedalekého zámku Lázeň. S nejucelenější sbírkou severoamerických dřevin na našem území patří k nejvýznamnějším tuzemským památkám svého druhu. Je považovaná za arboristický skvost. Kromě dendrologické výjimečnosti má ale i estetický a krajinotvorný význam. Celoročně přístupnou památkou vede naučná stezka Chudenice a lesní komplex Žďár. Zájem na zachování a rozvoji zahrady má tedy kromě správce pozemku – Lesů ČR a AOPK pečující o ochranu přírody také Městys Chudenice, v jehož katastru se nachází. Americká zahrada s rozhlednou Bolfánek patří ke zdejším nejatraktivnějším turistickým cílům.
Plzeňský kraj | Příroda

Jarní prázdniny 2023 – Plzeňský kraj

Jarní prázdniny v Plzeňském kraji budou rozmanité. Můžete vyrazit do přírody, na lyže, ale také zabavit děti ve městě. Přinášíme vám spousty tipů, díky kterým můžete zpestřit menším i větším školákům volný čas.
Plzeňský kraj | Zážitky