Úvod > Kalendář akcí > Plzeňský festival stepu 2018
Plzeňský festival stepu 2018
"> ">
10.5.
13.5.
+ Přidat foto
Gastronomické akce

Plzeňský festival stepu 2018

Kdy 10. květen 2018 – 13. květen 2018
Láká vás poznat stepařské umění trochu zblízka? Pak se vydejte do Plzně na Festival stepu, který se zde koná od čtvrtka 10. května do neděle 13. května.

Plzeňský festival stepu představí tradičně to nejlepší z české i zahraniční stepařské scény. Ve čtyřech dnech se rozběhne bohatý program, ve kterém nebudou chybět workshopy stepu, ukázky pro veřejnost pod širým nebem nebo oblíbená swingová tančírna. Novinkou je letos moderátorská dvojice slavnostního Galavečera v Měšťanské besedě – Anna Polívková a Michal Kurtiš.

Co vás čeká?
FLASH MOB – NC OLYMPIA / SWINGOVÝ VEČER – DEPO2015 / DANIEL BORAK – ŠVÝCARSKO / VENKOVNÍ STEPOVÁNÍ – U BRANKY / KIRA VON KAYSER – NĚMECKO / FLASH MOB – V ULICÍCH MĚSTA / GALAVEČER – MĚŠŤANSKÁ BESEDA / ANIČKA POLÍVKOVÁ a MICHAL KURTIŠ / WORKSHOP PRO VEŘEJNOST – DEPO2015 / ANULA KOLAKOWSKA – POLSKO / VÍCE JAK 150 STEPAŘŮ – Z DOMOVA I ZAHRANIČÍ / IGOR BEZDIENIEZHNYKH – UKRAJINA / STEPAŘSKÉ CHOREOGRAFIE SVĚTOVÉ ÚROVNĚ / SKVÉLÁ ATMOSFÉRA – PO CELOU DOBU FESTIVALU /

O festivalu
Cílem projektu je přiblížit široké veřejnosti step – druh tance, který je nejenom uměním předváděným na jevištích divadel, či na mistrovstvích světa, ale i volnočasovou aktivitou vhodnou pro všechny generace. Každý, kdo projeví zájem, se může o stepu dozvědět mnoho zajímavého na teoretických seminářích, či na přednáškách o historii stepu u nás i v zahraničí. Připravujeme také výstavu o vzniku a historii stepu Diváci mohou shlédnout ukázky stepařského umění v podání stepařů několika generací, od malých dětí, až po skutečné mistry, a co víc, mohou sami za asistence zkušených lektorů vyzkoušet vše prakticky.

Vyvrcholením Plzeňského festivalu stepu je Galavečer, na kterém vystoupí řada stepařských skupin a sólistů, od dětí předškolního věku, až po seniory nejenom z České republiky, ale i ze zahraničí. Večer plný stepu na nejvyšší úrovni bude ozdoben vystoupením několika Mistrů Evropy a světa ve stepu. Večer zakončí společné vystoupení všech vystupujících stepařů, za živého doprovodu plzeňských hudebníků.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 15. 7. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Zapa Bar v Plzni

Zapa Bar v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Hotel Slovan  – secesní perla Plzně

Hotel Slovan – secesní perla Plzně

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Pizzeria da Pietro

Pizzeria da Pietro

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Potrefená husa Plzeň

Potrefená husa Plzeň

Plzeň 3, Plzeňsko a Český les