Úvod > Kalendář akcí > Plzeňský festival stepu 2022
Plzeňský festival stepu 2022
"> ">
12.5.
15.5.
Přidat foto
Gastronomické akce

Plzeňský festival stepu 2022

Láká vás poznat stepařské umění trochu zblízka? Pak se vydejte do Plzně na Festival stepu, který se zde koná od čtvrtka do neděle.

O festivalu
Cílem projektu je přiblížit široké veřejnosti step – druh tance, který je nejenom uměním předváděným na jevištích divadel, či na mistrovstvích světa, ale i volnočasovou aktivitou vhodnou pro všechny generace. Každý, kdo projeví zájem, se může o stepu dozvědět mnoho zajímavého na teoretických seminářích, či na přednáškách o historii stepu u nás i v zahraničí. Připravujeme také výstavu o vzniku a historii stepu Diváci mohou shlédnout ukázky stepařského umění v podání stepařů několika generací, od malých dětí, až po skutečné mistry, a co víc, mohou sami za asistence zkušených lektorů vyzkoušet vše prakticky.

Vyvrcholením Plzeňského festivalu stepu je Galavečer, na kterém vystoupí řada stepařských skupin a sólistů, od dětí předškolního věku, až po seniory nejenom z České republiky, ale i ze zahraničí. Večer plný stepu na nejvyšší úrovni bude ozdoben vystoupením několika Mistrů Evropy a světa ve stepu. Večer zakončí společné vystoupení všech vystupujících stepařů, za živého doprovodu plzeňských hudebníků.

Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Zapa Bar v Plzni

Zapa Bar v Plzni

Plzeň, Plzeňský kraj
Pizzeria da Pietro

Pizzeria da Pietro

Plzeň, Plzeňský kraj
Potrefená husa Plzeň

Potrefená husa Plzeň

Plzeň 3, Plzeňský kraj