Úvod > Aktuality > Filmový festival Finále Plzeň nabízí zábavu nejen pro dospělé
Filmový festival Finále Plzeň nabízí zábavu nejen pro dospělé
"> "> "> ">
Kultura

Filmový festival Finále Plzeň nabízí zábavu nejen pro dospělé

  • Vydáno12. dubna 2019
124 projekcí, včetně 12 premiér a exkluzivních předpremiér, 5 soutěžních a 10 nesoutěžních sekcí… ale také koncerty, DJs, autorská čtení či nevšední stand-up comedy. 32. ročník festivalu Finále Plzeň od 11. do 16. dubna nabízí intenzivní zážitky nejen v kinosálech! Každý den je pro návštěvníky připraven pozoruhodný doprovodný program na zajímavých místech západočeské metropole, který nabídne zábavu pro celou rodinu.
Finále PlzeňFestival Finále Plzeň nabídne během šestidenního programu divákům celkem 124 projekcí, filmy v 5 soutěžních a 10 nesoutěžních sekcích, doprovodné koncerty, autorská čtení a mimo jiné také třeba venkovní silent kino s maratony nových seriálů České televize.

Letošním tématem festivalu jsou oslavy českého filmu, těšit se můžete na vybrané filmy, které se v Česku minulý rok natočily. I v letošním roce si užijete venkovní promítání a silent kino v Kopeckého sadech. Tam se kromě již kultovních snímků Pějme píseň do hola a Kouř, které vzdají hold atmosféře přelomu let 1989 a 1990, odehrají i maratony oblíbených seriálů Most Zkáza Dejvického divadla. V předpremiéře pak diváci uvidí franouzský film Edmond, který se natáčel v plzeňském Velkém divadle. Chybět nebudou ani úplně čerstvé filmové novinky Trabanti, Teroristka, nebo Ženy v běhu.

Film teroristkaVedle filmových projekcí pro dospělé uvede velký sál v Měšťanské besedě v sobotu 13. dubna od 11:00 hodin pro nejmenší diváky celovečerní pohádku Čertí Brko. V neděli ve stejnou hodinu se mohou děti těšit na oblíbené postavičky v pohádce Pat a Mat znovu v akci. Pro rodiče dětí starších tří let je ve společenském sále v Měšťanské besedě připraven i dětský koutek. Denně od 10:00 do 18:00 hodin a to bezplatně. Pokud tedy vyrazíte s celou rodinou, můžete si naplno vychutnat festivalovou atmosféru i zhlédnout filmy, zatímco si děti hrají.

Finále bude letos hostit jako již tradičně Měšťanská beseda, dále DEPO2015, Anděl Music Bar, Café RegnerMōōVEMENT a Kopeckého sady. Pro rychlejší pohyb mezi festivalovými stanovišti mohou návštěvníci využít půjčovnu kol před Besedou, kterou zajistí Kolem Plzně.
Depo2015 – plzeňská kreativní zóna

Depo2015 – plzeňská kreativní zóna

Plzeňská kreativní zóna, kde spojujeme inovativní myšlení, nové i tradiční technologie, kreativního ducha a lásku ke kultuře. DEPO2015 vzniklo v roce 2015, když byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury.

Sadový okruh v centru Plzně

Sadový okruh v centru Plzně

Plzeňské historické centrum je ze tří čtvrtin obklopeno pásem sadů, které se v posledních letech staly oblíbeným turistickým cílem. Svým návštěvníkům nabízejí možnost odpočinku a vychutnání si atmosféry města.

Měšťanská beseda – srdce plzeňské kultury

Měšťanská beseda – srdce plzeňské kultury

Překrásná secesní budova v centru Plzně je po celý rok dějištěm koncertů, plesů, divadelních představení, festivalů, filmů i akcí pro děti. V létě se kulturní akce odehrávají na scéně pod otevřeným nebem v zahradě.

Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni

Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni

Takzvané Velké divadlo je živoucím kulturním centrem Plzně i celého Plzeňského kraje. Každoročně uvádí okolo osmnácti činoherních, operních, baletních, operetních i muzikálových premiér.