ÚvodKalendář akcíHudební a divadelní akceFestivalová zóna – sobota v Klášterní zahradě
Hudební a divadelní akce

Festivalová zóna – sobota v Klášterní zahradě

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Jihočeský kraj nebo navštivte Hudební a divadelní akce v celé ČR.
Doprovodný program Festivalu Krumlov v Klášterní zahradě otevřený pro všechny ZDARMA.
Cvičení s živou hudbou
začíná v 10:00

Zacvičte si v sobotu ráno od 10:00 do 11:00 v poklidném prostředí Klášterní zahrady s profesionální cvičitelkou a s živou hudbou. Relaxační cvičení doplní tóny hudebních nástrojů jako jsou akordeon, harfa, lyra či tibetské mísy. Podložky jsou k dispozici na místě. Přijďte v pohodlném cvičebním oblečení a s dostatečným množstvím vody. Protáhněte tělo i duši!


Trio Karageorgiev
začíná v 11:00

Účinkující:
Radka Karageorgieva (Křížová) – housle, zpěv
Marcela Křížová – klavír
Nikola Karageorgiev – violoncello

Členové tria, kteří jsou absolventi JAMU v Brně, vystoupili na mnoha koncertech a festivalech u nás i v zahraničí – Varna Summer Festival, Slovenj Gradec, Paříž, Záhřeb, Berlín, Festival komorní hudby v Českém Krumlově, Praha, Královský hudební festival Zlatá Koruna, Stuttgart, Konstanz, Regensburg, Norimberk.
Trio spolupracuje se společností Vítězslava Nováka a Oskara Nedbala – koncert v rámci klavírní soutěže v Kamenici nad Lipou, Divadlo Oskara Nedbala v Táboře. V roce 2016 hrálo trio pro dánskou královnu. V roce 2010 získalo trio 3. místo v Turíně – Concorso internazionale di Musica Marco Fiorindo a v roce 2014 1. místo Concorso internazionale Musica Insieme v Itálii. Členové tria vyučovali na mezinárodních hudebních kurzech v Českých Budějovicích – www.arsiuvenum.com a v současné době působí jako pedagogové na ZUŠ v Českém Krumlově.
Koncert můžeme nazvat „Od klasiky po filmovou hudbu a tango“V podání Tria Karageorgiev zazní světové melodie klasické hudby, filmová hudba Ennia Morriconeho a Nina Roty, až Argentinské tango Astora Piazzolly.


Kreativní dílny se Vzdělávacím Centrem ALFA
začíná v 14:00

Zavítejte s dětmi do Klášterní zahrady v pátek od 14:00 do 18:00. Ve spolupráci se Vzdělávacím centrem ALFA jsme pro vás připravili zajímavé workshopy zaměřené na tvoření i lekce jazykových dovedností. Malování, lepení, stříhání i číhání. Své výrobky si odnesete na památku domů. Rodiče prosíme o doprovod nezletilých dětí, užijete si společné rodinné tvoření. Těšíme se na vás!


Jakub Vaclík
začíná v 19:00

Kuba Vaclík, nadšený student Pedagogické fakulty UK a rodák z Jižních Čech, který se od mala v hudbě angažoval, vystoupí na festivalu s jeho kytarovou one man show. Vyrůstaje v hudební rodině, Kuba se zamiloval hned do několika hudebních žánrů. Lásku k nim nechává prostupovat jak svou vlastní tvorbou, tak i coverama populárních písní.


DJ Max W. + Michal Hadaš
začíná v 22:30

Max W.
Max W. ist Elektro-Swing mit einer unverwechselbaren Handschrift, Geschmack und Einblick. Man kennt ihn aus den größten tschechischen Clubs und Festivals. Er hat ein außergewöhnliches Gespür für Trackauswahl und Mixing. Seine DJ-Sets sind eine Kombination aus traditionellem Swing und moderner Tanzmusik. Er ist ein Fan der härteren und druckvolleren Linie des Elektro-Swing, aber er kann auch ein sanftes Set voller fröhlicher Melodien spielen.
Er stand bereits mit Künstlern wie der Parov Stelar Band, Caravan Palace, Bart & Baker, Swingrowers, The Sweet Life Society, Bomba Titinka, Dirty Honkers, Electronic Swing Orchestra, Kiss Me Yesterday, The Carlson Two, Grant Lazlo, Electro Swing Malta, Swingers Club, Pep’s Show Boys, Manie Gang und Les Chats de Nuit auf der gleichen Bühne.

Michal Hadaš
Er studierte Saxophon und Trompete am Jaroslav-Ježek-Konservatorium für Jazz und populäre Musik und spielte in zahlreichen Orchestern, Big Bands und Jazzgruppen. Derzeit tritt er regelmäßig mit vielen DJs (Max Draat, GadjoCZ (Radio 1), Max W. (ESB), DJ David (Radio 1) und James Wing) und in mehreren Bands (Zooblasters, TiNG) auf.

Provozovatel

Festival Krumlov

Latrán 50
Klášterní zahrada
381 01 Český Krumlov
Tel.:
+420 734 844 449
Email:
info@festivalkrum...
WWW:
www.festivalkruml...
GPS:
48,812924 14,318952
 
 

Cena

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Grafický workshop – gázotisk

O víkendu 20.–21. července proběhnou v dílně Portu 1560 dva jednodenní grafické workshopy pod vedením výtvarnice a členky SČUG Hollar Zuzany Růžičkové.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Expozice „Práce“ v Portu 1560 – prohlídka pivovaru

Expozice „Práce“ v Portu 1560 – Prohlídka historické Varny, současného provozu Pivovaru Krumlov a ochutnávka piva s průvodcem.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Expozice „Život“ v Portu 1560

Jak vypadal běžný den před sto lety? To se dozvíte v naší stálé interaktivní expozici nacházející se v nejstarší budově našeho areálu – v Paláci Anny z Rogendorfu.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Výstava Bytosti v Portu 1560

Spolek výtvarných umělců grafiků Hollar připravil na červen až srpen 2024 pro návštěvníky galerie Port 1560 výstavu s tajemným názvem Bytosti. Kdo to ovšem jsou bytosti? Vždyť pod tímto názvem si každý představuje něco jiného...
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Noc v Hollywoodu

Na koncertě Festivalu Krumlov zmapuje PKF – Prague Philharmonia pod vedením Jana Kučery vývoj filmové hudby. V Pivovarské zahradě zazní oscarové melodie Ericha Korngolda, Miklóse Roszy či Maxe Steinera ale i novodobých velikánů jakými jsou John Williams, Maurice Jarre či Jerry Goldsmith.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Hravá opereta – hvězdný muzikál

Nejslavnější operety a muzikálové melodie z Broadwaye na Festivalu Krumlov zapějí domácí i světové hvězdy Michaela Gemrotová-Štiková, Morgan James, Daniel Matoušek a Hugh Panaro. V Pivovarské zahradě je doprovodí Severočeská filharmonie vedená dirigentem Janem Kučerou.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Shakespeare 460 – Romeo a Julie

Festival Krumlov zakončí koncert na počest 460 let od narození Williama Shakespeara a uvede téma jeho hry Romeo a Julie v pojetí čtyř hudebních skladatelů a doplněné baletní choreografií Jiřího Bubeníčka. PKF–Prague Philhamormonia provede Shakesperovským večerem dirigent Tomáš Brauner.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Rozloučení s létem s kapelou Škwor a kapelami ze Skutečné Ligy

Rozloučení s létem s kapelou Škwor a kapelami ze Skutečné Ligy.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Port 1560 v Českém Krumlově

V areálu bývalého schwarzenberského pivovaru se nachází kulturní a společenské centrum Českého Krumlova. Port znamená vstup, bránu, přístav. A datum 1560? Rok, kdy se v předhradí Českého Krumlova poprvé uvařilo pivo.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

3+ galerie – výstava ilustrací s programem pro děti

Vstupte do světa fantazie . 3+ galerie je místo, kde můžete snít s otevřenýma očima, kde jsou děti až na prvním místě, a kde objevíte sbírku těch nejkvalitnějších knižních ilustrací pro děti z celého světa.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Historická herna v českokrumlovských klášterech

Historická herna (interaktivní expozice) je tematicky zařízená místnost pro děti přibližují řemesla, tradiční znalosti nejen středověku a život šlechty v době gotiky a renesance.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Kláštery Český Krumlov

Klášterní objekt je druhým nejrozsáhlejším areálem v historickém centru Českého Krumlova, který od svého založení prošel mnoha proměnami. Poslední proměna vdechla památce zpět život a přináší odpočinek v historické části a zábavu pro rodiny s dětmi v 3+ galerii.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Latrán v Českém Krumlově

Latrán je jedna z historických částí města Český Krumlov a nachází se v severovýchodní části města.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Červená brána v Českém Krumlově

Červená brána se nachází při vstupu na I. nádvoří zámku Český Krumlov. Jedná se o dvoukřídlá dřevěná vrata se znakem rodu Schwarzenberků.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Surfsport Rafting & Biking – výlety na raftech po Vltavě

Půjčovna kánoí, raftů, kajaků, paddleboardů, ale i kol, elektrokol a koloběžek. Zajišťujeme jednodení a vícedení vodácké výlety na řece Vltavě v úseku mezi Vyšším Brodem a Boršovem nad Vltavou.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Kvítkův dvůr u Českého Krumlova

Někdejší Pidíkův, dnes Kvítkův dvůr se nachází západně od krumlovského zámku na východním svahu masivu Liščího doupěte, u staré poutní cesty do Kájova. Vznikl zřejmě ve 13. – 14. století. Současná podoba objektu pochází z barokní přestavby, prováděné po roce 1750.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Historická Pivovarská Restaurace Český Krumlov

Pivovarská Restaurace v Českém Krumlově je kouzelné místo, kde gastronomické zážitky doprovází místní kultura, kde lokální výrobci a tradiční produkty vzdávají hold naší bohaté historii a dědictví. Zámecký komplex či Klášterní areál jsou téměř za rohem. Parkoviště P2 přímo s areálem sousedí.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Historický pivovar Český Krumlov

Českokrumlovský pivovar připravuje pravidelné prohlídky svého zákulisí. Seznámíte se zde s tajemstvím výroby zlatého moku, který můžete i ochutnat. Tradice vaření piva ve městě sahá do roku 1560.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Pizzerie Nonna Gina v Českém Krumlově

Pizzerie Nonna Gina, to je tradiční italská kuchyně! Nechybí ani velký výběr nejlepších italských vín. Podnik vede rodilý Ital, který vám nabídne skvělou pizzu i domácí těstoviny.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Hotel Monastery Garden v Českém Krumlově

Designový hotel Monastery Garden naleznete v centru Českého Krumlova, v blízkosti zámku, náměstí Svornosti a kostela sv. Jošta. Hotel Monastery Garden nabízí velmi příjemné ubytování, bezplatné Wi-Fi, bar a terasu.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Bistro Náplavka v Českém Krumlově

Bistro Náplavka najdete v Chill zóně u řeky Vltavy. Vychutnáte si zde výběrovou kávu i pokrmy postavené na moderních gastronomických trendech.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Krumlovská věž

Unikátní ubytování v historickém městě Český Krumlov nadchne kdejakého milovníka historie a kultury. Penzion z roku 1502 nabízí dva samostatné apartmány, se dvěma pokoji a vlastní koupelnou. Nechte se unést romantickým posezením s krásným výhledem na město.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Apartments Latrán 43

Apartmány Latrán 43 nabízí moderní ubytování v sousedství zámku Český Krumlov v historické měšťanské budově.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Zámecká apartmá v Českém Krumlově

Přímo u krumlovského zámku v samém srdci města stojí hned tři středověké domy nabízející kvalitní ubytování: U trumpetisty, U tří havranů a U kominíka.
Český Krumlov, Jihočeský kraj