Úvod > Co chcete dělat? > Pivovar Krumlov v Českém Krumlově - bývalý Eggenberg

Pivovar Krumlov v Českém Krumlově - bývalý Eggenberg

Gurmánská turistika
Tradice vaření piva v Českém Krumlově sahá k samým počátkům města. V roce 1560 je vystavěn v předhradí nový pivovar a o rok později sem regent Jakub Krčín zavádí nezávadnou, velmi kvalitní vodu, jejíž zdroj pivovar využívá pro vaření piva dodnes.
V současné době pivovar produkuje deset druhů piva pod novou značkou Krumlov: ochutnat zde můžete nepasterizované pivo, filtrovanou i nefiltrovanou jedenáctku, dvanáctku či tmavý nakuřovaný ležák. Výborný je speciál také třináctistupňový Ale. K oblíbeným speciálům patří Svatováclavské pivo, Vánoční či Velikonoční ležák

V produkci nechybí ani Dia pivo pro diabetiky, nealko pro řidiče. Milovníci sladších nápojů ocení citronový světlý ležák. Průměrná roční produkce piva je 50 tisíc hektolitrů.

Doplňkovou výrobou je produkce nealkoholických nápojů, a to v sortimentu řady nízkokalorických limonád citron, oranž, cola, tonic a sodová voda. Pro výrobu těchto limonád je využíván vlastní zdroj velmi kvalitní vody.

Historický pivovar Český Krumlov (bývalý Eggenberg) začal vařit pivo pod značkou Krumlov. Značku Eggenberg, se kterou býval léta spojený, nemůže využívat, pivo pod ní dělá Pardubický pivovar. Pivovar v Krumlově však o využití značky Eggenberg do budoucna jedná.


Prohlídky pivovaru

Pivovar je složitým organismem, který se proměňuje ruku v ruce s historickými dějinami. Duch a tradice však přežívají všechen čas, proto si vás provozovatelé dovolují pozvat na prohlídky včetně degustací do svého zákulisí a seznámit s tajemstvím výroby zlatavého moku. Typ prohlídky lze po vzájemné dohodě sjednat dle individuálního požadavku klienta. Exkurze pro skupiny je možno objednat na uvedených kontaktech v českém, německém, anglickém, ruském, nebo v jiném jazyce v dostatečném předstihu před požadovaným termínem uskutečnění, pro jednotlivce bez objednávky vždy denně od 11.00 hod u vrátnice pivovaru. V měsících květen až říjen jsou prohlídky možné také ve 14:00. Sraz účastníků exkurse je u vrátnice pivovaru.
 

Pivovarská prodejna

Prodejna v areálu pivivaru nabízí svým stálým příznivcům i všem příchozím návštěvníkům pivovaru veškerý produkovaný sortiment za nejpříznivější ceny široko daleko, suvenýry a další sběratelský materiál, jako jsou pivní tácky etikety, apod.

Dále je zde možno zakoupit sudové pivo a limo včetně zapůjčení potřebného výčepního zařízení, které je ideální pro čepování piva při nejrůznějších společenských akcích, oslavách, párty, společenských setkáních, nebo pouze k domácímu užívání.

Přilehlá venkovní terasa se stylovým posezením nabízí možnost ochutnat sortiment alkoholických i nealkoholických nápojů produkovaných Pivovarem Krumlov společně s dalším občerstvením.
 

Pivovarnictví v Českém Krumlově

Tradice vaření piva v Českém Krumlově sahá k samým počátkům města. Rozkvět pivovarnictví nastává v době vlády posledních Rožmberků. V roce 1560 je vystavěn v předhradí nový pivovar a roku 1561 sem regent Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan zavádí nezávadnou, velmi kvalitní vodu, jejíž zdroj pivovar využívá pro vaření piva dodnes.
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Krumlovská věž

Krumlovská věž

Český Krumlov, Jižní Čechy
Pension Ingrid v Českém Krumlově

Pension Ingrid v Českém Krumlově

Český Krumlov, Jižní Čechy