Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Dynamo 100 – výročí 100 let pardubického hokeje
Výstavy

Dynamo 100 – výročí 100 let pardubického hokeje

Oslavte 100 let pardubického hokeje výpravou do minulosti. Unikátní výstava na Zámku Pardubice nabídne návštěvníkům ucelený pohled na vývoj pardubického hokejového klubu od roku 1923 až po současnost.
K vidění budou všechny důležité trofeje a medaile, které hráči Dynama Pardubice posbírali nejen v Česku, ale po celém světě, včetně zlaté olympijské medaile nebo prstenu za vítězství ve Stanley Cupu. Výstava ukazuje kolekci 37 medailí, z toho deset olympijských včetně zlatých naganských brankáře Dominika Haška i trenéra Vladimíra Martince. Zblízka si budete moci prohlédnout Haškovu výzbroj z růných etap jeho hokejové kariéry.

Těšit se můžete i na další vzácné artefakty, jako například prsteny pro vítěze Stanley Cupu, nebo Vezinovu trofej pro nejlepšího brankáře NHL. Nejnovějšími exponáty poté bude bronzová medaile Matěje Blümela z loňského mistrovství světa ve Finsku a také čerstvá stříbrná "placka" Radima Rulíka, kterou získal na přelomu roku jako trenér české reprezentace do dvaceti let.

Na všech šest dosavadních mistrovských titulů návštěvníci zavzpomínají nejen pohledem na exponáty, ale i skrze exkluzivní fotografie a videozáznamy. Součástí výstavy je též virtuální realita a každý návštěvník se ocitne přímo na střídačce Dynama během zápasu. Fanoušci mají možnost zažít zápasové emoce očima hráčů a trenérů. V koutku vyhrazeném esportovému týmu Dynamo Eclot si pak budou moci zahrát na PS5 zápas mezi Dynamem a hradeckým Mountfieldem.

Provozovatel

Východočeské muzeum v Pardubicích

Zámek čp. 2
530 02 Pardubice
Tel.:
+420 466 799 240
Email:
vcm@vcm.cz
WWW:
https://www.vcm.c...
WWW:
https://www.hcdyn...
GPS:
50,041579 15,776443
 
Region:
Pardubický kraj
Oblast:
Pardubicko
Město:
Pardubice
Tipy na výlet:
Pardubice a okolí
 

Vstupné

Cena: 250 Kč

Snížená cena: 150 Kč

Rodinné vstupné: 500 Kč

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Expozice S.K.L.E.M. v Pardubicích

Pardubická sbírka moderního českého skla je u nás i v zahraničí respektovanou kolekcí jak svojí početností, tak kvalitou zastoupených exponátů.
Pardubice, Pardubický kraj

Psychologie pohádek

Jaké symboly se nacházejí v pohádkách? Jaký výchovný vliv má jazyk těchto starých příběhů? Hledejme spolu poselství pro dětské duše, které může obohatit i náš svět dospělých.
Pardubice, Pardubický kraj

Moje kořeny – jak si sestavit rodokmen

Přijďte do Institutu Paměti národa Pardubice na zajímavou besedu s Janem Matyskou.
Pardubice, Pardubický kraj

Člověk v tísni – beseda

Přijďte do Institutu Paměti národa na besedu se Šimonem Pánkem.
Pardubice, Pardubický kraj

Expozice Pernštejnská rezidence v pardubickém zámku

Během sedmi desetiletí (1491–1560) se na pardubickém zámku vystřídaly tři generace rodu Pernštejnů. Zámek procházel zásadními přestavbami, které zdokonalovaly dvě jeho základní funkce: pohodlné reprezentační sídlo nejbohatší šlechtické rodiny a nedobytná pevnost.
Pardubice, Pardubický kraj

Kaple Tří králů na pardubickém zámku

Na konci 15. až počátku 16. stol. zřídil na pardubickém zámku Vilém z Pernštejna dnešní kapli, která byla od roku 1979 uzavřena, v roce 2013 se však stala součástí prohlédkového okruhu. Můžete si zde prohlédout zrestaurovaný novogotický oltář, polychromované plastiky nebo boční rokokové oltáře.
Pardubice, Pardubický kraj

Východočeská galerie v Pardubicích

Východočeská galerie v Pardubicích, která sídlí na pardubickém zámku, představuje stálé expozice výtvarného umění. Pravidelně se zde pořádají výstavy. Galerie organizuje také řadu přednášek pro předem objednané školní skupiny.
Pardubice, Pardubický kraj

Protiletecký kryt na pardubickém zámku

Pardubický zámek skrývá jedno velké tajemství – protiletecký kryt z 50. let o němž koluje mnoho fantastických historek. Kryt je schovaný v zámeckých valech a zřejmě byl budován jako přísně tajné velitelské stanoviště civilní ochrany s kapacitou až 120 lidí.
Pardubice, Pardubický kraj

Ubytování a restaurace v okolí

U Toulavé pípy

Zavítejte do malé craftové pivnice u Automatických mlýnů v Pardubicích.
Pardubice, Pardubický kraj

Bakla café

Bakla café v Pardubicích nabízí výbornou kávu i něco dobrého k tomu.
Pardubice, Pardubický kraj

Cukrárna v Pernštýnské

Jsme rodinná cukrárna v historickém centru Pardubic. V přízemí najdete prodejnu cukrárny, kde si můžete posedět a dát si ke kousku dortu také kávu či víno. Naše zákusky vlastní výroby jsou moderní a především lehké, inspirované italskými a francouzskými cukrářskými produkty.
Pardubice, Pardubický kraj

Medychef

Pavel Meduna si splnil sen být šéfkuchařem. Chyběl mu ale kontakt se zákazníkem, a tak si z Polska od černošky z Barbadosu, co dělala latino kuchyni, dovezl Mercedes Sprinter a začal objíždět akce. Často rozdává radost u pardubických Automatických mlýnů.
Pardubice, Pardubický kraj