Úvod > Co chcete dělat? > Příhrádek Pardubice
Příhrádek Pardubice
"> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Památky

Příhrádek Pardubice

Středověké opevněné předpolí zámku se zbytky nejstarší městské fortifikace bylo významným prvkem v komunikačním plánu města. Tzv. Příhrádek, na plánech z 18. století označovaný jako Vorschloss, se rozkládá na trojúhelníkovém půdorysu.
V městské památkové rezervaci Pardubice se na Příhrádku nachází objekty čp. 6, 7 a 8 evidované v Indikativním seznamu národních kulturních památek. Tyto nevyužívané objekty, které tvoří historickou spojnici mezi městem a zámeckým areálem, byly v kritickém stavebně-technickém stavu s narušenou statikou. Realizací projektu byla zahájena obnova interiérů a exteriérů včetně restaurátorských prací, statického zajištění, pořízení vnitřního vybavení a filmu o historii památky.
 
Projekt přispěje k záchraně kulturně-historické hodnoty objektů, které zároveň zpřístupní veřejnosti mj. formou knihovnického centra a zvýší jejich ochranu a zabezpečení. Součástí projektu bude nová expozice Vokolkovy tiskárny, depozitář hudebnin, expozice věnovaná významným spisovatelům a ilustrátorům Pardubického kraje. V objektech bude zřízeno detašované pracoviště Krajské knihovny v Pardubicích – literární a hudební oddělení, které bude slavnostně otevřeno v červnu 2020.
 
Projekt je spolufinancován ze strukturálních fondů z Integrovaného regionálního operačního programu.
 

Ubytování a restaurace v okolí

Bakla café

Bakla café

Pardubice, Pardubický kraj
U Toulavé pípy

U Toulavé pípy

Pardubice, Pardubický kraj
Cukrárna v Pernštýnské

Cukrárna v Pernštýnské

Pardubice, Pardubický kraj
Medychef

Medychef

Pardubice, Pardubický kraj