Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Dobrodružná Vánoční hra kolem zámku Sychrov
Akce pro děti

Dobrodružná Vánoční hra kolem zámku Sychrov

Hledejte pomocí GPS souřadnic nebo obrázků či značek krabičky ukryté podél cesty s vánočními příběhy o hvězdičce, o vánočním stromečku či o zlé čarodějnici, která začarovala vánoce. Hra spolehlivě zabaví vaše děti a nejen je.
Blíží se vánoce a rodiče často přemýšlejí, jakou hračku koupit dětem pod stromeček. Ale dárky samy o sobě, i kdyby to byly ty nejkrásnější hračky, neuspokojí potřebu sdílení, citu a vzájemného prožívání. Dopřejte si tedy raději společný zážitek a aktivně společně strávený čas.

Sychrov je krásný zámek s nádherným rozhlehlým parkem poblíž Turnova. Zámek je známý tím, že se v něm točila spousta pohádek a je jako jeden z mála otevřen celoročně. Od 27. 12. si můžete prohlédnout vánočně nazdobené interiéry zámku (nutná rezervace) a celý výlet spojit s dobrodružnou Vánoční hrou kolem zámku Sychrov. 

Vydejte se za příběhem hvězdičky, která si přála podívat se na Zem – zjistěte, jak vznikl nápad vánočního stromečku – přečtěte si barevně ilustrovanou pohádkou o zlé čarodějnici, která začarovala vánoce. Podaří se Honzíkovi a Karolínce překonat jejich strach a zlou čarodějnici přemoci?

Trasa je dlouhá cca. 1,5 km a vede z větší části nenáročným terénem po naučné stezce. Trasa je vhodná i pro terénní kočárky (lesní cesta, občas výmoly, kořeny, ale je dost široká, aby jí kočárek projel). Hra je rozdělena do 9 zastavení (9 ukrytých krabiček) a skládá se nově z části pro malé děti od 2 do 5 let a části pro větší děti od 6 do 10 let a pro jejich rodiče.

Princip hry spočívá v tom, že po zaplacení hry dostanete mapu a instrukce ke hře na e-mail. Vše si vytisknete a podle mapy vyrazíte na výlet. Trasa je značená šipkami. Po cestě budete hledat 9 ukrytých krabiček s příběhem a úkoly. Krabičky můžete hledat buď podle GPS souřadnic, podle fotek míst úkrytů krabiček a nově také s pomocí značek se symbolem skřítků. Veškeré instrukce naleznete v popisu hry.

Dobrodružné hry v přírodě jsou ideálním způsobem, jak děti nenásilně dostat ven do přírody. Hry děti nejen zabaví, ale zároveň rozvíjejí jejich fantazii, touhu po dobrodružství a také potrénují jejich mozek: příběhy jsou totiž doplněny i úkoly, za jejichž splnění děti dostanou malou odměnu. Příběh navíc pobaví i rodiče tak, aby si hru užila opravdu celá rodina. Máte rádi stopovanou? Baví vás hledání pokladů? Nebo lovíte „kešky“? Tak to se vám bude dobrodružná hra s příběhem kolem zámku Sychrov určitě líbit!

Vánoční prohlídky zámku Sychrov

Prohlídky vánočně vyzdobených zámeckých interiérů v období mezi Vánocemi a Novým rokem.
Sychrov, Liberecký kraj

Hudební Vánoce na zámku Sychrov

Vánoce na zámku Sychrov.
Sychrov, Liberecký kraj

Prohlídky zámku Svijany zdarma a vánoční kvíz pro děti

Navštivte o třetí adventní neděli 11. prosince zámek Svijany. A přijďte s celou rodinou!
Svijany, Liberecký kraj

Česká mše vánoční na zámku Svijany

Přijďte si o poslední adventní neděli 18. prosince poslechnout Rybovu mši – Hej Mistře.
Svijany, Liberecký kraj

Rudolfova vyhlídka v zámeckém parku Sychrov

Rudolfova vyhlídka se nachází se v severní části zámeckého parku a otevírá se z ní nádherný pohled na okolní krajinu.
Sychrov, Liberecký kraj

Vodárenská věž v zámeckém parku Sychrov

Vodárenská věž byla postavena taktéž v novogotickém stylu roku 1891 podle návrhu Františka Wondrena. Tato novogotická věž nahradila původní vodojem, jehož podobu neznáme.
Sychrov, Liberecký kraj

Naučná stezka Lesní putování s Kamilem Rohanem

Naučná stezka vedoucí po pěšinách, které nechal v 19. století vytvořit Kamil Rohan nad údolím řeky Mohelky.
Sychrov, Liberecký kraj

Zámek Sychrov – sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámek nabízí 3 návštěvnické okruhy, noční prohlídky, ukázky sokolnictví, koncerty.
Sychrov, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Rohozecká Restaurace

Navštivte domovskou restauraci Pivovaru Rohozec a vychutnejte si rohozecké pivo přímo z tanku, které nikde jinde nenajdete. Nabízíme denní i stálé menu včetně širokého sortimentu piva Rohozec.
Turnov, Liberecký kraj

Pivovar Rohozec v Turnově

Pivovar Rohozec z Českého ráje vaří pivo dle původní receptury z tuzemských surovin. Voda určená na výrobu piva pochází z vlastních pramenů ve Vazoveckém údolí. Pivovar nabízí několik druhů piva (Skalák, Podskalák atd.), ale i limonády (Malina, Cola, Orange).
Turnov, Liberecký kraj

Ubytování na farmě Necpalová

Přijeďte si odpočinout na naši krásnou farmu. K dispozici pro vás máme apartmán, který se skládá z prostorné ložnice, společenské místnosti – kuchyňský kout, rozkládací gauč, jídelní stůl a sociálního zařízení.
Turnov, Liberecký kraj

Apartmán Löfflerovi v Přepeřích

Apartmán Löfflerovi nabízí ubytování v rodinném domě v obci Přepeře u Turnova. Obec Přepeře se nachází nedaleko města Turnov a jsou výhodným výchozím bodem do mnoha krásných míst Českého ráje.
Přepeře, Liberecký kraj