!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Zámek Křtiny – královský zážitek na zámku Křtiny
Ubytování

Zámek Křtiny – královský zážitek na zámku Křtiny

Zámek Křtiny svým hostům poskytuje konferenční služby (kongresový, společenský sál, salonky), ubytovací, stravovací a další služby dle přání zákazníků.

Na zámku Křtiny jsou pro vás připraveny moderně vybavené dvoulůžkové pokoje s kvalitním nábytkem, vlastní sprchou a WC, LCD televizí, on line připojením na internet, výhledem na chrám Panny Marie Křtinské nebo na okolní lesy a klidem pro relaxaci. Celková kapacita ubytování je maximálně 50 osob ve 23 dvoulůžkových pokojích s možností 4 přistýlek.

Nekuřácká zámecká restaurace s dětským koutkem otevřena denně od 10 do 22 hodin. Ochutnat zde můžete speciality ze zvěřiny z okolních lesů. Točí se zde 12°Lobkowicz (na každý zámek patří kníže) a 11°Klášter. Restaurace dále nabízí univerzitní vína ze Školního zemědělského podniku Žabčice. Můžete si také pochutnat na výborné kávě Hautsbrandt Academia (100% arabica) v několika variacích. Pro chvíle zábavy jsou pro vás k zapůjčení různé společenské hry (karty, kostky, flaška….). I pejsci jsou zde vítáni, pokud se umí slušně chovat.

Společenské a vzdělávací centrum zámek Křtiny nabízí také velmi širokou škálu služeb pro firmy – organizuje vzdělávací a teambuildingové akce, konference, setkání a další včetně komplexního servisu.

Z historie zámku: první dochované zmínky o Křtinách jsou z roku 1237, avšak historie sahá až k příchodu moravských věrozvěstů Cyrila a Metoděje v 9. století, což dokazuje vlastní název městyse. Objekt zámku ve Křtinách, bývalá rezidence premonstrátů z brněnských Zábrdovic, je památkou zapsanou ve Státním seznamu kulturních památek České republiky, a to společně se zdejším kostelem Jména Panny Marie. Celý komplex je spjat s českým stavitelem a architektem italského původu Janem Blažejem Santini – Aichlem (1677 – 1723). Podle jeho projektu byl na tradičním duchovním místě v letech 1718 – 1750 postaven barokní chrám, svou výzdobou venkovních zdí již přecházející do stylu rokoko. Na vnitřní úpravě se podíleli tehdejší přední moravští umělci, zejména Jan Jiří Etgens a Ondřej Schweigel. Santiniho chrám byl vystavěn na místě dvou původních kostelů – románského (zvaný český) a gotického (německý).

Zámek Křtiny i s parkem byl tedy v letech 1994 – 2012 zcela opraven a složí výuce posluchačů i odborné činnosti pedagogů všech fakult Mendelu, také dalším vysokým školám a institucím, odborné i laické veřejnosti, obyvatelům městyse Křtiny a návštěvníkům zdejšího regionu.

Zobrazit více

Provozovatel

Mendelova univerzita v Brně, Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny, Zámek Křtiny

Křtiny 1
679 05 Křtiny
Tel.:
+420 724 358 064
Tel.:
+420 516 527 711
Email:
sarka.vesela@slpk...
Email:
zamecka@slpkrtiny.cz
Facebook:
Zámek Křtiny
WWW:
www.zamek-krtiny.cz
WWW:
www.slpkrtiny.cz
GPS:
49,295150 16,735223
 
 

Vstupné

Cena: 1 390 Kč

Snížená cena: 1 025 Kč

Poznámka:

Cena pro dvě osoby se snídaní 1390 Kč. Nnoc pro jednu osobu se snídaní 1025 Kč. Apartmá 1600 Kč/noc.

 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Starý pivovar

Penzion Starý pivovar

Křtiny, Jižní Morava
Hotel Olberg Olomučany

Hotel Olberg Olomučany

Olomučany, Jižní Morava