Úvod > Kalendář akcí > Den s T. G. Masarykem v Lánech
Společenské akce

Den s T. G. Masarykem v Lánech

Kdy 7. březen 2020 10:00 - 17:00
Oslava 170. výročí narození prvního československého prezidenta T. G. Masaryka se uskuteční v Lánech, v sobotu 7. března 2020.
Během celého dne od 10 hodin můžete v lánském muzeu potkávat prvorepublikové četníky, legionáře, dobově oděné dámy a setkáte se i s T. G. Masarykem. K příjemné atmosféře slavnostního dne určitě přispěje ochutnávka oblíbených jídel T. G. Masaryka a ostatních členů rodiny a ochutnávka vín z Moravy.

Ve 13 hodin se uskuteční Pietní akt u jezdecké sochy T. G. Masaryka před muzeem, kde vystoupí pěvecký sbor Chorus Laneum. Po pietním aktu bude ve výstavní síni muzea zahájena výstava TGM to nikdy nebude mít lehké, připravená Ústavem pro studium totalitních režimů.

Autoři k výstavě dodávají: „Byla doba, kdy prezidentem naší země byl mimořádně vzdělaný člověk. Stanul v jejím čele přesto, že neváhal bořit národní mýty a stereotypy, bojovat proti pověrám, předsudkům a nesnášenlivosti. Společnosti nastavoval kritické zrcadlo; byl přesvědčen, že každý národ musí obhájit své právo na existenci tím, co umí a dokáže. Přísné nároky kladl na každého jednotlivce. Odmítal malost a zápecnictví. Také proto kupříkladu na českou otázku nahlížel v kontextu mezinárodního dění a činil ji nedílnou součástí evropského vývoje. Byl českým vlastencem, a přitom Evropanem. Prezidentskému úřadu vtiskl neobyčejnou vážnost a důstojnost, ze které těží jeho následovníci dodnes.“

Po zahájení výstavy se můžete těšit na pěvecký sbor Mužáků z Mutěnic a na závěr slavnostního dne od 16 hodin proběhne v Muzeu T. G. Masaryka koncert klasické hudby.

 

Zobrazit více
Naposledy změněno: 4. 3. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Zmrzlina 2AD v Kačicích

Zmrzlina 2AD v Kačicích

Kačice, Střední Čechy
Sport Hotel Sletiště v Kladně

Sport Hotel Sletiště v Kladně

Kladno, Střední Čechy
Camping Bucek u Řevničova

Camping Bucek u Řevničova

Nové Strašecí, Střední Čechy
Ňam Ňam Cafe Kladno

Ňam Ňam Cafe Kladno

Kladno, Střední Čechy