Úvod > Kalendář akcí > Gastronomické akce > Bolevecké vinobraní
Gastronomické akce

Bolevecké vinobraní

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Plzeňský kraj nebo navštivte Gastronomické akce v celé ČR.
Tradiční Bolevecké vinobraní se letos uskuteční druhou zářijovou sobotu od 11 do 19 hodin na Bolevecké návsi. Akce, na niž si v loňském roce našly cestu přes tři tisíce lidí, se bude konat již poosmé.
Do Bolevce se svými víny zamíří vinaři z devíti vinařství z Čech a Moravy. Dohromady přivezou kolem sedmi desítek druhů vín. „Opravdu bude z čeho vybírat. Přijďte, moc se na vás těšíme,“ řekla za vedení prvního plzeňského obvodu starostka Ivana Bubeníčková.

A protože k dobrému vínu patří i dobré jídlo, mohou se návštěvníci i letos těšit na gurmánské speciality.

Chybět pak nebude cimbálová muzika Muzička a představí se také plzeňská rock'n'rollová partička St. Johnny. Děti si užijí tvořivé dílny a budou si moci vyzkoušet lisování vína. Své řemeslo zde předvede také kovář.

Během Boleveckého vinobraní bude možné stejně jako v loňském roce navštívit přilehlý statek U Matoušů, přičemž členové Klubu Jednička budou mít vstupné zdarma, a to včetně komentovaných prohlídek. Bude však nutné se prokázat klubovou kartou, přičemž obsluha pokladny si zapíše její číslo.

Aktuality

Komentované prohlídky s průvodcem v dubnu 2024

Srdečně zveme na mimořádné komentované prohlídky obytného stavení s průvodcem, které jsme pro vás připravili na dva poslední dubnové víkendy.
Plzeň, Plzeňský kraj

Komentované prohlídky – Selský dvůr U Matoušů v dubnu

Prohlídka obytného stavení s průvodcem.
Plzeň, Plzeňský kraj

1. máj na Selském dvoře U Matoušů

Chystáme oslavy 1. máje U Matoušů.
Plzeň, Plzeňský kraj

Škůdci na zahradě

Workshop.
Plzeň, Plzeňský kraj

Nosicí festival Plzeň 2024

Nosicí festival Plzeň 2024 bude i tentokrát nejen o nošení! Prodejní výstava od nosítek a šátků přes oblečení, kosmetiku, spodní prádlo až po senzorické hraní a Českou asociaci dul!
Plzeň, Plzeňský kraj

Sobotní lesní terapie v Plzni

První letošní víkendová skupinová provázená lesní terapie.
Plzeň, Plzeňský kraj

Czech O-Tour Plzeňsko

Závody v orientačním běhu ze seriálu Czech O-Tour na Plzeňsku. Pro zkušené orientační běžce, začátečníky i celou rodinu.
Plzeň, Plzeňský kraj

Májový koncert

Populární plzeňská skupina Celebration bude hvězdou Májového koncertu, který se uskuteční v sobotu 11. května od 14 do 19 hodin v parku U Bazénu na Lochotíně. Akce bude ve znamení pohodové muziky a degustace nejen růžových vín, lidé se zároveň mohou těšit na soutěže o zajímavé ceny.
Plzeň 1, Plzeňský kraj

Selský dvůr U Matoušů v Plzni – Bolevci

Areál selského dvora U Matoušů v Plzni-Bolevci patří do souboru nejvýznamnějších památkových objektů ve správě Národního památkového ústavu, které jsou zpřístupněny veřejnosti.
Plzeň, Plzeňský kraj

Antické a egyptské lázně v Plzni

Relax v soukromí v ojedinělých lázních v Plzni v památkově chráněné zóně. Parkování je zajištěno na nádvoří. Po návštěvě lázní můžete odpočívat v čajovně, která je součástí lázní.
Plzeň 1, Plzeňský kraj

Fitness Bolevec

Pokud hledáte místo, kde se můžete příjemně odreagovat, načerpat novou energii a dobrou náladu, zkuste přijít do Fitness Bolevec. K dispozici je osobní trenér, který vám poradí s efektivním hubnutí. Nechybí bar a k dispozici je také wellness.
Plzeň, Plzeňský kraj

Nordic Walking v Plzni – správná cesta ke zdraví

Pořádáme výukové dny severské chůze s holemi ,,Nordic Walking". Je vhodný pro všechny věkové i výkonnostní kategorie, od zdatných sportovců až po rekonvalescenty.
Plzeň, Plzeňský kraj

Lesní terapie v Plzni

Lesní terapie je možnou cestou ke zpomalení, zastavení se, uvolnění stresu, poznávání sebe sama, prožívání přítomného okamžiku, zlepšení kognitivních funkcí a zlepšení řady psychických a zdravotních problémů prostřednictvím setkání s lesem a intenzivního vnímání přírody.
Plzeň 1, Plzeňský kraj

Únikovka venku

Venkovní únikové hry v přírodě, ve městě nebo po hospodách. Objevte některou ze 18 tras. S rodinou, přáteli nebo kolegy.
Plzeň, Plzeňský kraj

Velký bolevecký rybník – nejoblíbenější místo ke koupání na Plzeňsku

Bolevecký rybník nebo též Bolevák je součástí historicky unikátní Bolevecké rybniční soustavy a je v této soustavě se svými cca 53 ha největší. Rybník byl vybudován v letech 1460-61, kdy byl v této soustavě postaven jako první v řadě, tudíž patří mezi nejstarší dochované rybníky v Plzeňském kraji.
Plzeň, Plzeňský kraj

Aikido – japonské bojové umění v Plzni

Pravidelné cvičení japonského bojového umění aikido v Plzni. Cvičení je svou povahou určeno pro všechny bez omezení věkem či předchozími zkušenostmi z jiných umění či sportů.
Plzeň, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Řemeslný pivovar Raven v Plzni

Pivovar Raven začal vařit pivo v roce 2015. Pivovar přichází každý měsíc s novými styly a kombinacemi, které v ČR dosud nikdo neuvařil. Chmel na pivo pochází z celého světa – od Čech po Austrálii. Pivovar se nachází v plzeňském Bolevci u zastávky tramvaje Mozartova.
Plzeň, Plzeňský kraj

Hotel Panorama – romantika a relaxace v Plzni

Hotel nabízí možnost vidět srdce západních Čech – Plzeň – jak na dlani a strávit zde nezapomenutelné chvíle ve dvou. Hotel Panorama v Plzni nedaleko centra města nabízí v klidné lokalitě u parku s jezírkem 27 pokojů.
Plzeň 1, Plzeňský kraj

Hotel U Pramenů – rodinná pohoda v Plzni

Hotel U Pramenů byl vybudován roku 2007 přestavbou původního rodinného sídla z roku 1870. Přestože se nachází v klidné části města, zaujme svojí snadnou dostupností historického centra Plzně. Našim hostům nabízíme profesionální ubytovací a gastronomické služby čtyřhvězdičkového hotelu.
Plzeň, Plzeňský kraj

Hotel Palace Plzeň

Hotel Palace se nachází v plzeňské čtvrti Roudná, 5 minut chůze od historického centra města.
Plzeň, Plzeňský kraj

Hotel Roudná

Hotel Roudná je tradiční rodinný hotel butikového stylu umístěný v centru města Plzeň, který nabízí nejen kvalitní ubytování, ale také gastronomické zážitky.
Plzeň, Plzeňský kraj

Hotel Irida v Plzni

Hotel Irida nabízí ubytování ve 20 prostorných a moderně zařízených pokojích, které vás překvapí příjemnou atmosférou a pohodlím. V hotelové restauraci se podávají také bezlepkové snídaně.
Plzeň, Plzeňský kraj

Vienna House Easy by Wyndham Pilsen

Poznejte Plzeň, hlavní město českého piva. Pro objevování krás historického centra města je Vienna House Easy by Wyndham ideálním výchozím bodem. Světoznámý pivovar Plzeňský Prazdroj se nachází přímo naproti hotelu a za několik minut chůze se dostanete do centra města.
Plzeň, Plzeňský kraj

Prosekárna Plzeň

Prosekárna vzikla z čisté lásky k proseccu. Jako místo k setkávání, kde ochutnáte to nejlepší prosecco, dozvíte se o něm vše a zažijete kousek půvabu italského Valdobbiadene.
Plzeň 3, Plzeňský kraj