Úvod > Aktuality > Česká města zvou na vinobraní... Které si vyberete?

Česká města zvou na vinobraní... Které si vyberete?

Vydáno 10. září 2019 Gurmánská turistika
Nejen Morava žije časem vinobraní... Vinařská oblast Čechy patří k nejsevernějším výspám evropského vinohradnictví. Iniciátorem rozvoje českého vinařství se stal císař Karel IV., který mu dal základ svými nařízeními z roku 1358. Největšího rozvoje dosáhlo české vinařství za vlády Rudolfa II., kdy bylo v Čechách kolem 3500 ha vinic. Tehdy bylo nejvíce vinic v Praze a okolí, v Mělníku, Litoměřicích, Mostě a v Lounech. Kam letos vyrazit?

 
Mělnické vinobraní 2020

Mělnické vinobraní 2020

Tradiční třídenní slavnost vinařů, dobrého vína a zábavy, která bude probíhat na hlavní, country, dobové a dětské scéně na Mělníku. Naší snahou je vytvořit příjemnou atmosféru ve městě, přilákat širokou veřejnost, a to nejen na multižánrový program, ale také na gastronomické speciality.

Vinohradské vinobraní 2020

Vinohradské vinobraní 2020

Ojedinělá degustační příležitost čeká v pátek a v sobotu 11. a 12. září na milovníky dobrého vína a burčáku.

Karlštejnské vinobraní 2020

Karlštejnské vinobraní 2020

Historická slavnost vína za přítomnosti císaře římského a krále českého Karla IV. a jeho dvora. Návštěvníky čeká na Karlštejně bohatý program z doby středověku, ochutnávky vín a kulinářských specialit, rytířský turnaj a vystoupení mágů.

Vinobraní na Pražském hradě

Vinobraní na Pražském hradě

V Královské zahradě se o víkendu 12. a 13. září 2020 uskuteční již 15. ročník Vinobraní na Pražském hradě.

Trojské vinobraní - Vinobraní sv. Kláry 2020

Trojské vinobraní - Vinobraní sv. Kláry 2020

Milujete víno? Pak si 19. a 20. září nenechte ujít vinobraní v prostředí historické vinice sv. Kláry s jedinečným výhledem na panoráma Prahy.

Královské vinobraní na Točníku

Královské vinobraní na Točníku

Zveme vás na hradní slavnosti a vinobraní v roce 1409, na dvoře Václava IV. se šermíři, kejklíři, tanečnicemi a hudebníky. Uvidíte rovněž Jan Žižku z Trocnova, rytíře na koních, přichystány jsou dobové hry pro děti, tržiště, sokolník, královský psář se svými psy.

Svatováclavské vinobraní v Kadani 2020

Svatováclavské vinobraní v Kadani 2020

Celodenní program se odehrává v areálu Františkánského kláštera. Návštěvníci mohou sledovat průběh a zpracování hroznů - mletí, odzrnění, rmutování a lisování a mohou ochutnat letošní burčák, čerstvý vinný mošt a víno.