Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Betlémy 2022 – Kostel Stětí sv. Jana Křtitele v Hostivaři
Společenské akce

Betlémy 2022 – Kostel Stětí sv. Jana Křtitele v Hostivaři

Menší betlém je po celou vánoční dobu umístěný v otevřeném oltářním stole v kostele. Ve své figurální části je mistrovskou řezbou Josefa Krejčíka z Prahy.
Ten byl majitelem starší řezbářské dílny, která působila v Praze na přelomu 19. a 20. století. V několika pražských kostelech můžeme postát před betlémem od téhož autora, ale postavy bývají větší. Právě drobnost postav ve zdejším kostele činí betlém půvabným. Stavba betlému má svou dlouhou tradici. Podílí se na ní při společném setkání řada lidí z farnosti.

25. 12. od 17 hodin bude v areálu Komunitního centra Farní dvůr Živý betlém s ovečkami a představiteli Panny Marie, sv. Josefa i Ježíška; s vánočním slovem patera Karola Matloka; divadlem a koledami. Po dobu vánočních svátků si bude možné odnést Betlémské světlo. Od 23. 12. do 6. 1. bude na plotě kostela ke zhlédnutí výstava andílků vyrobených dětmi z okolních ZŠ a SŠ, kolem kostela bude několik zastavení s možností začíst se do vánočního příběhu a Ježíškova nebeská kancelář s možností napsání dopisu Ježíškovi. V přístřešku komunitního centra bude venkovní sebeobslužná kreativní dílna.
 

Betlémy a akce v kostele:

24.12. 15:30 - 16:00
25.12. 13:00 - 19:00
26.12. 13:00 - 19:00
 

Provozovatel

Kostel Stětí sv. Jana Křtitele

Domkářská
102 00 Praha 10
Email:
bernard@vlak.cz
WWW:
https://www.krest...
WWW:
www.centrumhostiv...
GPS:
50,049056 14,524469
 
Region:
Praha
Město:
Praha 10
Tipy na výlet:
Praha 10 a okolí
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Výstava betlémů na Toulcově dvoře

Přijďte si zpříjemnit sváteční čas návštěvou tradiční výstavy betlémů, která letos bude umístěna ve středověkém špýcharu. Staročeské betlémy v historickém prostředí musí přeci k sobě ladit.
Praha 10, Praha

Mikulášská nadílka – koncert skupiny Kreyson Memorial

Mikulášský koncert skupin Kreyson Memorial a Bohemica. Mikulášské a další kostými vítány.
Praha 4, Praha

Adventní literárně hudební pásmo

Adventní literárně hudební pásmo Delicie Nerkové v podání divadélka Verva a s hudebním doprovodem Markéty Podané (příčná a zobcová flétna).
Praha 10, Praha

Veřejné bruslení a bruslení pro rodiny s dětmi v Icerinku ve Strašnicích

Na zimním stadionu Škoda Icerink v pražských Strašnicích probíhá každý víkend od října do dubna speciální bruslení určené pro rodiny s dětmi Family on Ice. Hlavní předností tohoto bruslení je omezený počet osob na ledě.
Praha 10, Praha

Aktivity v okolí

Venkovní úniková hra Čas zvratu

Svět se ocitá na hraně a záleží jen na nás, zda ho nachýlíme zpět! Unikneme globálním změnám? Přijď se svým týmem také pomoci a zachovat planetu takovou jakou ji známe i pro příští generace. Máš to ve svých rukách!
Praha 10, Praha

Deník neznámého – cesta areálem Toulcova dvora

Deník neznámého je hra určená především pro rodiny s dětmi. Deník vás provede za pomoci fotocesty a obrázků areálem Toulcova dvora. Uvidíte známé i neznámé a dozvíte se, co vše u nás můžete najít.
Praha 10, Praha

Toulcův dvůr – farma s domácími zvířátky v Praze

Toulcův dvůr, středisko ekologické výchovy, tvoří komplex památkově chráněných budov (gotický špýchar, barokní stáje) a přírodní areál o rozloze 10 ha zahrnující sad, pole, louku, lužní les a také mokřad.
Praha 10, Praha

Dětské zábavní centrum Kulíškov v OC Park Hostivař

Ve druhém patře OC Park Hostivař v Praze najdete dětské zábavní centrum – hernu, která je určena pro nejmenší, ale odpočinou si zde i dospělí při šálku kávy.
Praha 10, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Selský Dvůr

Hotel Selský Dvůr patří mezi špičku čtyřhvězdičkové hotelové kategorie v Praze. Hotel je obklopen zelení a pro svoji neopakovatelnou atmosféru a kvalitu poskytovaných služeb se stal vyhledávaným místem pobytů hostů.
Praha 10, Praha

Paštikárna Melememaso v Praze

Pašikárna s příznačným názvem Melememaso vznikla – asi jako všechny dobré projekty – díky souhře štěstí, náhody a nadšení. Sešli se dva dlouholetí kamarádi, slovo dalo slovo a pustili se do toho.
Praha 4, Praha

Rodinný pivovar Vik

Možnost prohídky pivovaru – ukázka a ochutnání surovin pro výrobu piva. Kompletní postup výroby piva od přípravy surovin, přes výrobu, lahvování až po expedici a prodej piva.
Praha, Praha

Pivovar Hostivar v pražské Hostivaři

Pivovar nesoucí jméno Hostivar je vystavěn v regionu Prahy 15 na hranicích dvou katastrů, Hostivaře a Horních Měcholup. Myšlenka postavit akciový pivovar Hostivar dostala konkrétní v září 2011 a v únoru 2013 byla uvařena první várka.
Praha 15, Praha