Úvod > Co chcete dělat? > Toulcův dvůr – farma s domácími zvířátky v Praze
Toulcův dvůr – farma s domácími zvířátky v Praze
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Životní styl

Toulcův dvůr – farma s domácími zvířátky v Praze

Toulcův dvůr, středisko ekologické výchovy, tvoří komplex památkově chráněných budov (gotický špýchar, barokní stáje) a přírodní areál o rozloze 10 ha zahrnující sad, pole, louku, lužní les a také mokřad.
Areál se nachází v Praze – Hostivaři a návštěvníkům nabízí spoustu aktivit ve formě osvětových, vzdělávacích, kulturních a společenských akcí a kroužků. Najdete zde také Ekoporadnu, knihovnu, obchod s bio potravinami a obchod s výtvarnými potřebami. Kromě toho areál nabízí krásné prostředí k aktivnímu odpočinku.

K dalším zajímavostem patří návštěva farmy, na které probíhá projekt s názvem „Noemova Archa“. Setkáte se zde s původními českými plemeny hospodářských zvířat (přeštické prase, česká červinka nebo plemeno huculských koní).

Návštěvníkům je rovněž k dispozici Zdravá jídelna nabízející teplé obědy a další občerstvení, a místní Infocentrum, jehož pracovníci Vás rádi seznámí s děním v areálu nebo s jeho historií formou prohlídek s průvodcem. Také si v obchůdku Infocentra můžete zakoupit kvalitní český med, keramiku z chráněné dílny a další upomínkové předměty.

Areál Toulcova dvora je přístupný veřejnosti zdarma denně od 8 do 18 hodin. Zdravá Jídelna je otevřena denně od 11:30 do 18 hod., Infocentrum od 13 do 17 hod.
 

Hostel v areálu Toulcova dvora

Hostel v areálu Toulcova dvora s kapacitou 37 míst, převážně ve třílůžkových pokojích. Je k dispozici nejen pro účastníky školení konaných na Toulcově dvoře a pro školní výlety, ale i jednotlivcům. Ubytování je nutné předem objednat - objednávat můžete prostřednictvím e-mailu: ubytovna@toulcuvdvur.cz. Veškeré informace a rezervace termínů jsou možné u pí. Martiny Reiselové: 603 806 362 (v pracovní dny od 08.00 do 15.00), v případě, že s vámi momentálně z nějakého důvodu nemůže spojit, napište prosím SMS, nebo Toulcův dvůr kontaktujte e-mailem. Domácí mazlíčci jsou vítáni.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Selský Dvůr

Hotel Selský Dvůr

Praha 10, Praha
Restaurace Columna

Restaurace Columna

Praha 4, Praha
Top Hotel Praha

Top Hotel Praha

Praha, Praha