Úvod > Kalendář akcí > Barva na ulici 2022
Výstava „Barva na ulici“ je mezinárodní výstavou velkoformátových pláten umístěných v exteriéru. Plátna jsou vystavena na hradební zdi v Proluce a na zdech Náplavky v korytě řeky Radbuzy. Celkem mohou návštěvníci shlédnout 50 velkoformátových pláten.
Výstava „Barva na ulici“ je mezinárodní výstavou velkoformátových pláten umístěných v exteriéru. Plátna jsou vystavena na hradební zdi v Proluce a na zdech Náplavky v korytě řeky Radbuzy. Celkem mohou návštěvníci shlédnout 50 velkoformátových pláten, z čehož 18 je umístěno v Proluce a 32 na opěrných zdech Náplavky na Radbuze. V letošním roce je výstava rozšířená a jedná se tak o největší počet vystavených pláten za celou existenci výstavy.

Výstavy se účastní výtvarníci z řad členů UVU Plzeň, umělci z německých měst Regensburgu a Weidenu – z partnerského kraje Horní Falc. A v letošním roce jsme nově oslovili žáky a studenty ze tří uměleckých škol v Plzni a z jedné umělecké školy ve Weidenu. Jmenovitě se zapojily školy: Sutnarka, Nerudovka, Zámeček z Plzně a Jugendkunstschule z Weidenu. Každá škola měla k dispozici 4 plátna pro studenty a žáky, plus jedno plátno pro pedagoga. Naším cílem bylo do tohoto projektu zapojit mladé umělce a propojit svět profesionálních českých a zahraničních výtvarníků s tvorbou studentů základních, středních a vysokých uměleckých škol.

Rok 2022 je významný, výstava Barva na ulici bude slavit již 15. ročník. Hlavním tématem pro tento jubilejní rok jsme zvolili „Mládí“. I proto nám přišlo zajímavé právě propojení s mladými výtvarníky.

I v tomto roce jsme součástí letní hudební akce Festival na ulici, který svojí vernisáží pláten zahajujeme. Jedná se o zajímavé a netradiční propojení výtvarného umění a hudby.

Výstava probíhá po celý srpen a je jednou z největších výstav pláten ve veřejném prostoru v Plzni. Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek 19. 8. od 17. hodin v Proluce a samotná výstava potrvá do 27. 8. 2022.

Kurátorka akce Anna Arnetová
 

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace U Mansfelda

Restaurace U Mansfelda

Plzeň, Plzeňský kraj
Aberdeen Angus Steak House Plzeň

Aberdeen Angus Steak House Plzeň

Plzeň, Plzeňský kraj
Restaurace U Salzmannů v Plzni

Restaurace U Salzmannů v Plzni

Plzeň, Plzeňský kraj
Hotel Wellness Gondola

Hotel Wellness Gondola

Plzeň, Plzeňský kraj