Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Barokní opera L’Ipermestra na Pražském hradě
Festivaly

Barokní opera L’Ipermestra na Pražském hradě

Novodobá světová premiéra barokní opery L’Ipermestra na Pražském hradě ozdobí kulturní sezonu v metropoli.
Lobkowiczkým palácem na Pražském hradě se 7. června v 18 hodin rozezní vznešené tóny slavnostní opery Johanna Adolfa Hasseho L’Ipermestra. Dílo jednoho z nejslavnějších skladatelů 18. století v novodobé světové premiéře uvede prvotřídní barokní orchestr Hof-Musici pod vedením Ondřeje Macka společně se zkušenými sólisty, v režii Zuzany Vrbové. 
Johann Adolf Hasse (1699-1783) patřil ve své době k mimořádně úspěšným skladatelům, respektu a uznání se těšil po celé Evropě, jeho opery byly s velkým ohlasem uváděny i v Praze.

Díky souboru Hof-Musici v čele s dirigentem a cembalistou Ondřejem Mackem se Hasseho pozoruhodné dílo dostává k současnému publiku. Nejnověji jejich zásluhou ožívá opera L’Ipermestra, která měla premiéru ve Vídni 8. 1. 1744 u příležitosti svatby arcivévodkyně Marie Anny, mladší sestry české a uherské královny Marie Terezie. Autorem libreta je císařský dvorní básník Karla VI. a Marie Terezie Pietro Metastasio.

Představení opery L’Ipermestra v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě je součástí Festivalu barokních umění Český Krumlov, který vznikl v roce 2008 s cílem prezentovat barokní operu s uplatněním veškerých možností tzv. autentické interpretace. Po pražském uvedení opery L’Ipermestra v polo-scénickém provedení bude v září následovat plně scénická verze v autentických prostorách unikátního barokního divadla na českokrumlovském zámku.

Letošní VII. ročník Festivalu barokních umění se v Českém Krumlově odehraje od 19. do 21. září a jeho součástí budou nejen tři mimořádná představení opery L’Ipermestra Johanna Adolfa Hasseho v zámeckém divadle, ale také řada nevšedních koncertů a dokonce i barokní ohňostroj se slavnostní barokní iluminací v zámecké zahradě.

Provozovatel

Lobkowiczký palác - Pražský hrad

Jiřská 3
119 08 Praha 1
Tel.:
+420 602 681 050
Email:
inspirace@krumlov.cz
WWW:
www.festival.krum...
WWW:
www.ckrumlov.cz/o...
GPS:
50,091711 14,405068
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Vstupné

Poznámka:Vstupenky jsou v předprodeji prostřednictvím rezervačního systému Colosseum.

 
 
 

Mezinárodní festival jazzového piana – Verena Zeiner a Roy Mor 

Po šest večerů v období od 15. listopadu do 12. prosince 2022 zahrají v různých pražských sálech největší talenty klavírního jazzu ze čtyř kontinentů. Publiku se v rámci 27. ročníku MFJP představí stylově pestrá sestava virtuózů.
Praha 1, Praha

V proudu času na Malé Straně – komentovaná procházka

Vydejte se zpět v proudu času za poznáním zaniklých domů, příběhů a legend zachycujících skutečné události na Malé Straně.
Praha 1, Praha

Výstava Josef Mánes ve Valdštejnské jízdárně

Výstava Josef Mánes ve Valdštejnské jízdárně po více než padesáti letech představuje rozsáhlé a unikátní dílo jednoho z nejvýznamnějších českých umělců 19. století v kontextu nového badatelského zpracování a restaurátorského průzkumu.
Praha 1, Praha

Vánoční trhy na Pražském hradě

Jeden z největších hradních areálů na světě ožije opět vánoční atmosférou. Trhy se konají na malebném náměstí U Svatého Jiří. Poctivé svařené víno a tradiční vánoční speciality jsou samozřejmostí, naši prodejci vám však nabídnou i méně známé lahůdky.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Černá věž na Pražském hradě

V areálu Nejvyššího purkrabství stojí ve východním cípu hradního areálu Černá věž, postavená jako součást románského opevnění Hradu ve 12. století.
Praha 1, Praha

Věž Daliborka na Pražském hradě

Na konci Zlaté uličky stojí válcová dělová věž Daliborka, postavená ve svahu nad Jelením příkopem roku 1496 Benediktem Riedem. Od počátku sloužila jako vězení a po svém nejslavnějším vězni byla také pojemnovaná.
Praha 1, Praha

Rožmberský palác na Pražském hradě – Ústav šlechtičen

Součástí areálu Pražského hradu je také Rožmberský palác, ve kterém v minulosti působil ústav, vychovávající z mladých urozených dam opravdové šlechtičny. Palác můžete navštívit v rámci prohlídkové trasy A.
Praha 1, Praha

Nejvyšší purkrabství Pražského hradu

Renesanční palác v areálu Pražského hradu stojí na místě románského a gotického domu. Přestavěn byl po roce 1555 G. Venturou a v 90. letech 16. století U. Aostalisem. Ve 20. století zde sídlil Dům československých dětí, dnes je zde Muzeum hraček, muzeum fotografie, kavárna a kinosál.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Golden Well s restaurací Terasa U Zlaté studně

Hotel U Zlaté Studně je původní residence slavného astronoma Tychona Brahe situována do inspirativního prostředí Malé Strany. Nabízí 17 luxusně vybavených pokojů a 2 nádherné apartmány odrážející historii doby císaře Rudolfa II. Hotel okouzlí nejen nádhernými výhledy, ale také vyjímečným servisem.
Praha 1, Praha

Villa Richter a Svatováclavská vinice – unikátní výhled na historickou Prahu

Součástí Pražského hradu je Svatováclavská vinice s Richterovou vilou. Unikátní prostředí vinice nabízí výhled na nejkrásnější část historické Prahy. Sama Richterova vila je významnou klasicistní památkou a tvoří nepřehlédnutelnou architektonickou dominantu při průjezdu Chotkovými sady.
Praha 1, Praha

U Hrocha

Pivnice U Hrocha. Městskému ruchu skrytá malostranská pivnice, která se během své relativně krátké existence stala kultovní hospůdkou.
Praha, Praha

Ada restaurant

Příjemná a stylová restaurace v hotelu Hoffmeister & Spa nabízí moderní zážitkovou kuchyni.
Praha 1, Praha