Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum hraček Praha v budově Nejvyššího purkrabství Pražského hradu
Kultura

Muzeum hraček Praha v budově Nejvyššího purkrabství Pražského hradu

Expozice mapuje pro malé i velké čtyři století vývoje hraček. Najdete zde např. vláčky, auta, letadla, medvědy, panenky, kuchyňky, dřevěné hračky, ZOO, Barbie, Star Wars nebo roboty. Vše pochází z největší soukromé sbírky na světě pana Ivana Steigera.

V budově Nejvyššího purkrabství Pražského hradu je vystaven bezpočet unikátních starých evropských a amerických hraček. Jsou zde vystaveny hračky dřevěné i plechové, panenky, medvídci, kočáry tažené spřeženími, auta, motorky, letadla, vzducholodě, kolesové parníčky, zaoceánské lodě, dětská železnice s celým příslušenstvím, stavení se zvířátky, zoologická zahrada s exotickými zvířátky, cirkusová manéž i několik stovek panenek Barbie.

Můžete si prohlédnout hračky od dob antického Řecka až po nejoblíbenější hračky současnosti. Zajímavé je sledovat, jak probíhal vývoj panenek a jejich pokojíčků, ale také dřevěných a plechových hraček. Ve vitrínách najdete tradiční české hračky, mimo jiné nejstarší vláčky Märklin s příslušenstvím, letadélka, vláčky i autíčka. Impozantní sbírka panenek Barbie (celým jménem Barbie Millicent Roberts) sleduje od prvopočátků celou jejich historii a vývoj módy v průběhu let.

Za povšimnutí rozhodně stojí expozice nejstarších plyšových medvídkůpanenek Barbie. Nejsou opomenuty ani novodobé hračky, na malé návštěvníky se tak těší nespočet robotů a legendární postavy z Hvězdných válek.