Úvod > Kalendář akcí > Alfredo Rodríguez & Pedrito Martinez
Hudební a divadelní akce

Alfredo Rodríguez & Pedrito Martinez

Alfredo Rodriguez a Pedrito Martinez zahřejí Prahu přívalem afrokubánských rytmů. Virtuózní pianista a brilantní perkusista, oba zároveň svébytní zpěváci, se potkají na Novoměstské radnici v dokonalé symbióze. Koncert vystavějí na temperamentním repertoáru alba Duologue.
Alfreda Rodrigueze (*1985, Havana) není třeba příliš představovat. Výjimečně talentovaný pianista už naše publikum opakovaně nadchnul, naposledy jsme ho mohli vidět v létě 2021 v divadle ABC s Richardem Bonou. Na rodné Kubě měl Alfredo kariéru zajištěnou, ať už coby interpret Bacha, Chopina či Stravinského, nebo hráč v kapele svého otce, populárního zpěváka „Alfredita“ Rodrígueze. Věděl ovšem, že má na víc. Když v roce 2006 uspěl v soutěži festivalu v Montreux a získal podporu samotného Quincyho Jonese, který stále zůstává jeho producentem a rádcem, rozhodl se pro dobrodružnou emigraci přes mexickou hranici do USA, odkud zahájil oslnivou mezinárodní kariéru.

Pedrito Martinez (*1973, Havana) se vypracoval mezi jednoznačně nejlepší a nejžádanější perkusisty Ameriky. Vždyť doprovázel takové hvězdy jako Sting, Bruce Springsteen, Elton John či Paul Simon. Na jeho kapelnických deskách hostují esa Wynton Marsalis, John Scofield, Steve Gadd, Ruben Blades nebo beninská diva Angélique Kidjo. Aktuální, na Grammy nominovaný Pedritův titul Acertijos (2021) ozdobil Eric Clapton.
Zobrazit více

Provozovatel

Novoměstská radnice, p. o.

Karlovo nám. 1/23
Nové Město
150 00 Praha 5
Tel.:
+420 725 061 407
Email:
badurova@nrpraha.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.nrpraha.cz/o_...
GPS:
50,076431 14,421125
 
Region:
Praha
Město:
Praha 5
 

Vstupné

Cena: 400 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny