Úvod > Co chcete dělat? > Multifunkční areál Škodaland v Českém údolí – země plná sportu, pohybu a zábavy
Multifunkční areál Škodaland v Českém údolí - země plná sportu, pohybu a zábavy
"> "> skodaland1.JPG "> skodaland2.JPG "> skodaland3.JPG "> skodaland4.JPG "> "> "> "> ">
Přidat foto
Letní sporty

Multifunkční areál Škodaland v Českém údolí – země plná sportu, pohybu a zábavy

V Plzni najdete další zajímavý sportovně-kulturní multifunkční areál s koupacím jezírkem. České údolí nabízí prostory jak pro aktivní činnosti mladých i dospělých, ale i odpočinek pro rodiny s dětmi. Najdete zde i prostory k vyžití pro seniory.
Multifunkční areál dostal název Škodaland po generálním partneru, který dlouhodobě podporuje nejen sportovní kluby v Plzni, ale i místní sportovní akce.

Velkou oblibu si získalo koupací jezírko, kde byl nově položen (2018) travnatý koberec, a také nové hygienické zázemí, kde sportovci najdou toalety, šatny a sprchy. Klíče jsou k dispozici hned u parkoviště nebo u pokladny. Samozřejmostí je pravidelná výměna písku na beachvolejbalovém hřišti a také rezervační systém sportovišť, který běží už pátým rokem. Návštěvníci mají online přehled, zda je v jimi zvolený termín určité hřiště volné nebo už obsazené.
 

Údaje o areálu Škodaland

 • Celková rozloha areálu je 5 ha.
 • Otevírací doba je v sezóně (1. dubna – 30. září) denně od 8 do 22 hodin. Mimo sezónu (1. října – 31. března) denně od 10 do 16 hodin
 • Vstupné do celého areálu je zdarma! Návštěvníci mohou využívat vše bezplatně, poplatky bude správce areálu vybírat pouze za pronájem sportovního náčiní (hole a míčky na minigolf, míče, rakety, sítě, apod.).
 • Hlavní budova má k dispozici restauraci se zahrádkou, konferenční sál, šatny se sociálním zařízením. Vedle budovy se nachází parkoviště s kapacitou 200 míst.
 • In-line dráha splňuje podmínky na závodní in-line okruhy, s těmito parametry je druhá v České republice. Má asfaltový povrch, délka je 400 m, šířka 6 m.
 • Skate park je největší v Plzni. K dispozici je bank, pyramida, quaterpipe, funbox BMX, rail, grind, slide box, spina.
 • Sportovní hřiště lze využít na fotbal, plážový volejbal, basketbal i nohejbal.
 • Senior klub je odpočinkovou zónou pro starší návštěvníky. K dispozici jsou stroje pro kondiční trénink a altánek.
 • Dětské hřiště je přizpůsobeno těm nejmenším. Nechybí prolézačky, závěsné a pružinové houpačky, pískoviště, skluzavky, kolotoč, lanová pyramida a pirátská loď.
 • Hřiště na minigolf se rozkládá na 2016 m², má 18 drah.
 • Jezírko s plovárnou odpovídá hygienickým normám díky speciální bezchlórové úpravě, která spočívá ve vícenásobné biologické filtraci a použití UV lamp. Je vhodné pro alergiky i malé děti.

Ubytování a restaurace v okolí

Terraza Plzeň

Terraza Plzeň

Plzeň, Plzeňský kraj
Restaurace Lékárna

Restaurace Lékárna

Plzeň, Plzeňský kraj
Pension v Solní v Plzni

Pension v Solní v Plzni

Plzeň, Plzeňský kraj
Restaurace U Salzmannů v Plzni

Restaurace U Salzmannů v Plzni

Plzeň, Plzeňský kraj