Úvod > Aktuality > V Českých Budějovicích zavoní orchideje

V Českých Budějovicích zavoní orchideje

Vydáno 10. února 2019 Kultura
Sály Jihočeského muzea v Českých Budějovicích provoní od 15. do 24. února 2019 nádherné orchideje, sukulenty a další exotické rostliny. Rostliny doplní ukázky drobných obratlovců z Jihočeské zoologické zahrady Hluboká nad Vltavou, voliéra s drobným ptactvem od M. Nesvadby a P. Šembery a ukázky hmyzu, které zapůjčuje O. Bužga a členové Entomologického kroužku při Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích.
OrchidejVýstava navazuje na svou dlouhodobou tradici a opět představí rostliny soukromých pěstitelů, jimž dominují kvetoucí orchideje. Partnerem projektu je tradičně Zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou, která do výstavy začlenila některé představitele fauny. Výstava je umístěna v hlavních výstavních sálech v přízemí Jihočeského muzea a bude pro veřejnost k dispozici včetně od 15. – 24. února 2019.

V rámci výstavy proběhne 19. 2. 2019 Květinový workshop pro předem objednané zájemce a připraven bude i oblíbený vzdělávací programy pro školy.

Výstava zaujme nejen vizuálně, ale též jedinečnou vůní stovek květů. Atraktivní rostliny, jimž dominují kvetoucí orchideje, jsou aranžovány jak volně ve velkých skupinách, tak v decentně nasvícených celoskleněných vitrínách. Výstavu doplní drobné zvířectvo ze zahrady Zoo Hluboká. Součástí výstavy bude i poradna pro zájemce o pěstování orchidejí i sukulentů a některé rostliny zde lze i zakoupit.

Výstava je instalována ve třech místnostech. V první je ukázka sušších biotopů, najdeme zde kaktusy a další sukulenty. Kromě toho je zde umístěn i strom s tillandsiemi.  V druhém sále jsou vystaveny orchideje, masožravé rostliny a nacházejí se zde i terária s hmyzem a voliéra s drobným ptactvem. Tato expozice navozuje atmosféru tropického pralesa.

Atraktivní rostliny ve výstavních sálech, jimž dominují kvetoucí orchideje, jsou aranžovány jednak volně ve velkých skupinách, jednak v nasvícených celoskleněných vitrínách. Spojením atraktivních rostlin a drobného zvířectva se podařilo připravit aranžmá, které vytváří esteticky atraktivní celek, který zaujme návštěvníka nejen vizuálně, ale též jedinečnou vůní stovek květů. Ve třetí místnosti se nachází poradna pro pěstitele orchidejí a kaktusů a návštěvníci si zde rostliny mohou i zakoupit. Kromě toho je lze získat i zdarma! Každý 1000. návštěvník výstavy totiž tradičně obdrží jako dárek nejen orchidej, ale rovněž tašku s hnojivy, substrátem atd. pro snazší pěstování a péči.
Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

K nejvýznamnějším kulturním institucím na jihu Čech patří Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích. Kromě stálých expozic přírody, pravěku a středověku, pořádá každoročně řadu krátkodobých tematických výstav, uskutečňuje přednášky a další kulturně vzdělávací programy a poskytuje odborné služby.

ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou - adoptujte si zvíře

ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou - adoptujte si zvíře

V těsném sousedství pohádkového zámku Hluboká nad Vltavou můžete zavítat do zoologické zahrady Ohrada. Stát se zde můžete také adoptivními rodiči některého ze zvířat.